LAF
16.01.2021

Latvijas Automobiļu federācija aicina ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, nepakļaut riskam sevi un apkārtējos

133587751 1087807661667829 8020171195215446764 O

Lielā daļā Latvijas, trašu segumus klāj sniega sega un ledus – tās sagatavotas uzņemt ziemas baudītājus. Sākušās publiskas aktivitātes aicinājumiem izmantot trašu sniegtās iespējas gan autosportam sagatvotu automašīnu, gan standarta ielas automašīnu īpašniekiem. LAF aicina ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un izpildīt minimālās drošības prasības, nepakļaujot riskam sevi un apkārtējos.

133587751 1087807661667829 8020171195215446764 O 1
Foto: Kalendārs “Rallijs Latvijā”

Valstī spēkā esošais regulējums par treniņu norisi ārtelpās. Joprojām vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti drīkst pulcēties ne vairāk kā 10 personas (neieskaitot sporta speciālistus un sporta darbiniekus), kā arī nedrīkst izmantot ģērbtuves. Jāievēro papildus prasības ārtelpām – ne vairāk kā 20% no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra. Sporta treniņu (nodarbību) norises vietās ārtelpās darbu uzsāk ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst. 20.00. Plašāk iespējams iepazīties šeit: www.laf.lv.

Vienlaicīgi iepriekš minētajiem ierobežojumiem jāievēro arī “Vadlīnijas autosporta treniņu norisei COVID-19 apstākļos”:

Rīkotājam ir jāveic treniņa dalībnieku iepriekšēja reģistrācija, lai nodrošinātu dalībnieku uzskaiti.

Treniņu norise jāveido tā, lai tiktu izslēgta dalībnieku kontakta iespēja. Treniņu dalībnieki nepulcējas savā starpā.Dalībnieki treniņus pavada savā automašīnā, uz starta dodas pa vienam, tādejādi nenorisinās pulcēšanās.

Rīkotājam ir jāizvieto informatīvas zīmes par distancēšanās 2m noteikumu, gan pie ieejas treniņa norises vietā, gan dalībnieku zonā.

Treniņu dalībnieki, automašīnu vadītāji lieto atbilstošu drošības ekipējumu – drošības jostas, ķiveri, cimdus, kā arī balaklavu (speciāla ugunsdroša maska nēsāšanai zem ķiveres, kas sniedz papildus aizsardzību).

Treniņu zonās, kurās notiek uzgaidīšana (pirms starta vai pēc finiša zonas), tiek iezīmētas ar vairāku metru atstarpi, ievērojot sociālās distancēšanās noteikumus.

Autosporta treniņos, trases tiesneši, kuri nodrošina trases slēgšanu netiek skaitīti 10 (desmit) cilvēku pulcēšanās noteikumā. Trases tiesneši atrodas atstatumā no vietas, kur atrodas dalībnieku parks. Trases tiesneši ierodas pirms treniņa sākuma, dodas uz savu pozīciju trasē, un paliek savā postenī līdz treniņa beigām.

Treniņu norises vietā ir jānodrošina iespējas veikt roku higiēnu (nodrošinot siltu ūdeni, šķidrās ziepes un roku susināšanas līdzekļus, spirtu (vismaz 70% etanola) saturošus roku dezinfekcijas līdzekļus vai citus dezinfekcijas līdzekļus, kas iznīcina korona vīrusa baktērijas).

Latvijas Automobiļu federācija aicina izvērtēt nepieciešamību šajā laikā rīkot treniņus vai piedalīties to norisē. Rrūpēsimies par savu, līdzcilvēku drošību un veselību!

Foto: Kalendārs “Rallijs Latvijā”

Informāciju sagatavoja:

LAF Prese