Šosejas komisija
17.05.2021

Ziemeļeiropas autošosejas čempionāta pirmajā posmā uzvar Calko; izturības sacensībās Flash Racing Latvia piedzīvo avāriju

Flash Racing

Ar kuplu dalībnieku skaitu vairākās ieskaites klasēs Biķernieku trasē 15. maijā tika atklāta Ziemeļeiropas autošosejas čempionāta sezona, kurā mainīgas sekmes bija sportistiem no Latvijas.

Konstantins Calko

Ziemeļeiropas sešu stundu izturības čempionātā uz starta stājās trīs Latvijas komandas. Sacensību galvenie favorīti “Flash Racing Latvia” ar Lamborghini “Huracan ST” automašīnu izcīnīja otro vietu kvalifikācijas braucienā, piekāpjoties kolēģiem no Lietuvas ar identisku automašīnu. Kamēr trešo starta vietu kopējā ieskaitē un ātrāko vietu savā klasē izcīnīja “LV Racing” ar Valteru Zviedri pie stūres.

Lv Racing

Sešu stundu izturības čempionātā gan liela nozīme ir stabilitātei un komandas darbam, kā arī tehnikas izturībai, kas šajās sacensībās pietrūka Latvijas komandām, kas abas saskārās ar tehniskām problēmām. Pēc avārijas sacensību sākumā “Flash Racing Latvia” spēja nodemonstrēt perfektu komandas darbu un ātri atgriezās trasē, lai sacensību finišā izcīnītu sesto vietu. “LV Racing” prestižajā “TCR” klasē arī piedzīvoja tehniskas problēmas, kuru dēļ sacensībās nācās noslēgt vien trešajā vietā klasē. 

Flash Racing

Līdzjutējiem pie TV ekrāniem par prieku uzvaru 33 dalībnieku konkurencē “BMW 325 CUP” klasē izcīnīja Konstantīns Calko, pārspējot Matīsu Mežaku un lietuvieti Karoli Jovaišu. Sacensību pirmajā braucienā līderpozīcijas šo braucēju stara mainījās vairākkārtīgi – pēdējā apļa pirmspēdējā līkumā vadībā vēl bija Mežaks, bet Calko ar agresīvu manevru izstūma Mežaku no trases, kā rezultātā pirmā vieta tika Calko, otrā Jovaišam, trešā – Mežakam. Otrajā braucienā Calko pāris apļus līdz sacensību beigām izvirzījās vadībā, cieši aiz muguras turot Jovaišu, bet trešo vietu izcīnīja Mārtiņš Lapiņš. 

Uzvaru “HCR Formula Historic” sacensībās svinēja mājinieks Andris Griķis, izcīnot uzvaru abos braucienos. “Formula Easter” klasē ātrākais pilots bija Roberts Toms. Jānim Vankam “BTC2” klasē ceturtā vieta spēcīgā konkurencē. “BTC1” klasē uzvara lietuviešu sportistam Laurynas Simonavičius, bet “BTC3” uzvara pērnā gada čempionam Aurimas Mištautas. 

Andris Grikis

Nākamais Ziemeļeiropas un Baltijas autošosejas čempionāta posms norisināsies no 18. līdz 20. jūnijam, Igaunijā, “Audruring” trasē.

foto: Olafs Ezertēvs

Informāciju sagatavoja:

Jānis Straupe, BaTCC pārstāvis

Tel.: 29667658, e-pasts: info@batcc.eu.