Šosejas komisija
16.07.2021

VĒSTURISKO PEDĀĻAUTO SACENSĪBAS BĒRNIEM

Pedalautobaneris

Sestdien, 17. jūlijā, Rīgas Motormuzeja kausa ietvaros Biķernieku trasē no plkst. 12:00 līdz 16:00 varēs aplūkot vēsturisko pedāļautomobiļu izstādi, savukārt plkst. 15:10 Biķernieku trases starta taisnē notiks pirmās vēsturisko pedāļauto sacensības.

Pedalautobaneris

1960. gadu beigās pilsētu parkos bija manāmas pabružāta izskata mašīnītes, kuras, sparīgi minot pedāļus, braši stūrēja pavisam mazi ķipari. Pedāļauto dizainā varēja novērot līdzības gan ar populārākajiem padomju, gan Rietumu automobiļiem. Iespaidu uz pedāļauto dizainu atstāja arī t.s. “kosmosa ēra”. Pedāļautomobilis bija katra bērna sapnis, taču bieži vien cenas dēļ tas tā arī palika tikai sapnis. 

Pedāļauto, kas daudzos uzjundī siltas bērnības atmiņas, Rīgas Motormuzeja kausa ietvaros piedzīvos atdzimšanu. Šoreiz, kā rūpīgi restaurētas un lolotas vēsturiskas liecības, kas demonstrē tā laika tehnikas, dizaina un sadzīves attīstības aktualitātes. Pedāļautomobiļi būs skatāmi zibizstādē, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Antīko automobiļu klubu, un ar dažiem automobiļiem mazākie apmeklētāji varēs doties izmēģinājuma braucienā. Plkst. 15:10 apmeklētāji tiks aicināti vērot pirmās improvizētās pedāļauto sacensības, kas norisināsies starta taisnē. Uz sacensībām tiek aicināti visi, kam ir savi pedāļauto un augums nepārsniedz 110 cm. 

Rīgas Motormuzejs cer padarīt sacīkstes par jauku un ikgadēju tradīciju. 

Tev ir pedāļauto – piedalies!

Papildu informācija gan par Rīgas Motormuzeja kausa norisi, gan noteikumiem dalībniekiem atrodama bksb.lv un youngtimerrally.lv.