Šosejas komisija
29.09.2021

Valters Zviedris uzvar Biķerniekos un kļūst par TCR klases Baltijas čempionu! Uzvaras arī citiem latviešu sportistiem

Zviedris Un Maaten

Aizvadītajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē norisinājās noslēdzošais Baltijas autošosejas čempionāta posms “Motul Grand Prix”, kurā vairākiem Latvijas sportistiem izdevās izcīnīt uzvaras gan sacensībās, gan čempionāta kopvērtējumā.

Zviedris Un Maaten

Baltijas autošosejas čempionāta prestižākajā klasē “TCR” sacensības izvērtās notikumiem bagātas – pirms sezonas noslēdzošā posma vienāds punktu skaits bija gan Valteram Zviedrim, gan Mikk Maaten, kas nozīmēja, ka viss izšķirsies Biķerniekos – sacensību pirmajā braucienā ātrāks bija Maaten, kamēr Valteram Zviedrim trešā vieta. Otrajā braucienā uzvaru izcīnīja Zviedris, bet tehnisko noteikumu pārkāpuma dēļ igauņu sportistam brauciena rezultāts tika anulēts. Līdz ar to par čempionu Baltijas valstīs kļuva Valters Zviedris, kļūstot par pirmo latvieti, kas izcīnīja čempiona titulu “TCR” klases čempionātā. Atgādināsim, ka ar identiskām automašīnām startē arī FIA Pasaules kausā salonautomašīnām.

Bet dienas ātrākajā GT klases braucienā pārliecinošu uzvaru svinēja Artūrs Batraks ar Lamborghini “Huracan ST” automašīnu, svinot panākumu abos sacensību braucienos. Uzvaras ļāva ieņemt arī otro vietu sezonas kopvērtējumā, piekāpjoties lietuviešu konkurentam. 

 “BTC4” klasē divu braucienu summā ātrākais bija Artūrs Šimins, svinot savu pirmo uzvaru karjerā autošosejas individuālajā ieskaitē. Bet par sezonas čempionu kļuva vēl viens latviešu pilots Jānis Hāns, kurš ar uzvaru pirmajā sacensību braucienā nodrošināja pārsvaru pār galveno konkurentu no Somijas – Jyrki Jonkkari. 

Svētdien norisinājās arī divu stundu izturības sacensības – 27 dalībnieku konkurencē 8. vietu ieņēma Latvijas komanda “Rode Racing”, svinot uzvaru arī “BMW 325 CUP” klasē. Bet sezonas kopvērtējumā šajā klasē trešo vietu izcīnīja cita Latvijas komanda – “Jūrmala/Papa’s Racing Team”

“BTC4” klasē uzvara tika lietuviešu komandai “Dream 2 Drive”, “BTC3” klasē ātrākie bija “Erdeja”, bet “BTC2” uzvara vēl vienai lietuviešu komandai “Autokaslita”. 

“ABC Race” sacensību braucienos divu braucienu summā pirmais bija Aleksandrs Grīva, otrais Jānis Ūbelis, bet trešā vieta Ernestam Skultem.

Baltijas autošosejas sacensību sezona ir noslēgusies ar rekordlielu dalībnieku skaitu visās klasēs. Arī nākamgad čempionāts vismaz divas reizes būs arī Biķernieku trasē.

Foto: BaTCC

Vairāk informācijas www.batcc.eu.

Andis Meilands, BaTCC direktors

Tel.: 28644446, e-pasts: info@batcc.eu.