Šosejas komisija
20.07.2021

Valtera Zviedra pārstāvētajai “ES Motorsport” komandai drāma izturības sacensībās Palangā, Jūrmalas kartinga komandai pjedestāls Smiltenē

Valters

Pagājušajā nedēļā no 14. līdz 17. jūlijam Palangā, Lietuvā tika aizvadītas vienas no šī gada vērienīgākajām autošosejas sacensībām Baltijas reģionā – “Aurum 1006 km Powered by Hankook”, kuras tur norisinās jau 22 gadu pēc kārtas un kuru laikā komandām bija jāveic 1006 km distance. Uz starta stājās 41 automašīnas – vairāki Porsche, Lamborghini, AMG Mercedes, BMW, dažādu marku TCR auto, kā arī citas iespaidīgas automašīnas, kuras pilotēja vairāk nekā 140 braucēji no Lietuvas, Igaunijas, Holandes, Beļģijas, Vācijas un Lielbritānijas. Visu informāciju par šo pasākumu varat atrast šeit: https://racing.lt/en.

Start

Jūrmalnieks Valters Zviedris bija vienīgais Latvijas pārstāvis šajās prestižajās sacensībās, kurš kopā ar pieredzējušiem un titulētiem Lietuvas sportistiem Ramūnas Čapkauskas un Audrius Stasiulevičius pilotēja “ES Motorsport” jaudīgo Porsche GT3 CUP automašīnu. Lai gan tas Valteram bija pirmais starts ar GT klases automašīnu, viņš jau treniņu laikā regulāri uzrādīja apļa laikus Top10 starp visiem 140 braucējiem un tikai nedaudz atpalika no daudz titulētākā komandas biedra R.Čapkauskas.

Piektdienas kvalifikāciju komanda noslēdza 6.vietā un sacensību pirmās 5 stundas, neskatoties uz vairākām sadursmēm un sacīkšu incidentiem ar konkurentiem, stabili turējās no 3. līdz 5. vietai ar labām izredzēm sacensības noslēgt uz goda pjedestāla gan kopvērtējumā, gan GT Open klases ieskaitē, bet kad bija veikti 253 apļi un pie stūres bija A. Stasiulevičus, Porsche auto dzinējs eksplodēja un aizdegās tik strauji, ka ugunsdzēsēju brigādei sākot to dzēst bija stipri par vēlu, jo to jau pilnībā bija pārņēmušas liesmas un visdrīzāk šo skaisto, spilgti zaļo sporta auto sacīkšu trasēs diemžēl vairs neredzēsim. Prieks, ka Valters kārtējo reizi pierādīja, ka spēj ātri pierast un būt ātrs pat ar tik jaudīgu sporta auto kā Porsche GT.

Valters

Kamēr Valters startēja Lietuvā, Jūrmalas kartinga komanda un tās sportisti Ričards Šubeckis, Juris Zālītis un Dovydas Gudelevičius izcīnīja 3. godalgoto vietu komandu ieskaitē Latvijas kartinga čempionāta pirmajā posmā, Smiltenē. Individuāli Ričardam 5.vieta ātrākajā DD2 ieskaitē, Jurim 3.vieta DD2 Masters ieskaitē, bet pie uzvaras klasē Rotax Mini Max tika komandas gados visjaunākais sportists, lietuvietis Dovydas Gudelevicius. Kartinga sezona Jūrmalas komandai sākusies ļoti labi! 

Šobrīd jau viss tas sarūgtinājums par dramatisko izstāšanos Palangā ir pārdzīvots un Valtera nākamajos plānos ietilpst starti divās atlikušajās šīs sezonas NEZ un Baltijas 6 h izturības sacensībās Pērnavā un Rīgā. Jāpiebilst, ka pēc pirmajiem diviem posmiem Valters ir kopvērtējuma līderis prestižajā TCR Sprint ieskaitē un kopā ar “LV Racing” komandu, startējot ar Audi RS3 LMS auto cīnās par uzvaru arī TCR izturības sacensību ieskaitē. Valters un Komanda izsaka pateicību Jūrmalas pilsētas domei par ilggadēju atbalstu, kā arī pārējiem komandas sponsoriem/atbalstītājiem – “Optibet”, “Sanistal”, “Baltic Industrial Packaging Solutions” “Gatorz Eyewear Europe”, “Joker Klubs”, ”I-Con”, “Rosenso Marketing” un viesiem pārējiem atbalstītājiem.

Foto: www.racing.lt

Informāciju sagatavoja:

Aigars Zviedris

V. Zviedra un Jūrmala, Papa’s RT menedžeris