Šosejas komisija
23.02.2024

Štolcermanis priecīgs par pjedestālu, komandu un gaidāmo Eiropas sezonu

Štolcermanis 2024 1

Tomass Štolcermanis pagājušajās divās nedēļas nogalēs “Prema Racing” sastāvā aizvadīja notikumiem un panākumiem bagātas sacensības “F4 UAE” čempionātā. 4. posmā tika piedzīvotas aizraujošas cīņas un daudzas apdzīšanas, savukārt 5. posms vainagojās ar otro vietu 2. braucienā. Piedāvājam iepazīties ar jaunā latviešu talanta komentāriem par aizvadītajām sacensībām, kā arī gaidāmo vasaras sezonu, kurā Štolcermanis startēs Itālijas F4 un “Euro 4” čempionātos.

Štolcermanis 2024 2

“Aizvadīju divas siltas nedēļas Dubaijā un Abū Dabī, patīkamas pārmaiņas salīdzinājumā ar pirmajām kartinga sacensībām Itālijā, kas notika +2 grādos,” pozitīvi sarunu iesāk Tomass Štolcermanis. Turpinājumā jaunais latviešu talants min, ka “organizatori bija tie paši, kas Malaizijā, tomēr lielākā atšķirība noteikti bija dalībnieku skaits, kas bija divreiz lielāks, līdz ar to konkurence arī bija divreiz spēcīgāka”.

Abū Dabī notikušajā 4. posmā Štolcermanim vēl nācās ieiet ritmā pēc trīs mēnešu braukšanas pauzes, tomēr nedēļas nogales gaitā temps tika kāpināts, kas vainagojās ar lielisku 2. braucienu, kurā lietus apstākļos Tomasam izdevās pacelties no 27. uz 16. vietu. 3. brauciena pirmajā aplī diemžēl viņam uztriecās virsū konkurents, liekot izstāties, tomēr kopumā tika gūta vērtīga pieredze, lai uzrādītu labākus rezultātus jau nākamajā posmā.

Štolcermanis 2024 3

5. posms norisinājās Dubaijā un tā abās kvalifikācijās Štolcermanim 14. un 13. rezultāts. “Kvalifikācijās nebija viens konkrēts punkts vai līkums, kurā es biju lēnāks, bet gan visur pa sīkumiem, pa simtdaļām savācās tas, kas pietrūka salīdzinājumā ar pārējiem, kuri šeit jau bija aizvadījuši posmu pirms tam,” tā par kvalifikācijas rezultātiem latviešu pilots.

1. braucienā izdevās no 14. vietas pacelties uz 11. vietu, kas beigās līdz ar konkurenta sodu pārvērtās par 10. vietu. Tādējādi Štolcermanis 2. braucienā devās no trešās vietas, ko pēc aizraujošām cīņām izdevās pārvērst pat par otro pozīciju! Diemžēl 3. braucienā tika piedzīvota pamatīga avārija, tomēr, neraugoties uz to, “Prema Racing” komandas pilots ir apmierināts ar piekto posmu: “Es teiktu, ka 5. posms beidzās ar ļoti pozitīvām emocijām, jo beigās arī komanda izcīnīja pirmo un otro vietu braucēju kopvērtējumā, kā arī titulu komandas ieskaitē! Man, protams, žēl par manu noslēdzošo braucienu, bet tur neko nevarēja mainīt, sacīkšu negadījums.”

Štolcermanis 2024 4

Taujāts par to, kā jūtas leģendārajā itāļu junioru komandā, Štolcermanis nekavējoties atbild, ka “komanda ir lieliska, mehāniķi ir draudzīgi un jautri, inženieri ir gudri un pilnīgi visi, kas strādā “Prema” komandā, ir augstākās klases speciālisti. Sadarbojamies labi, viņi vienmēr palīdz man atrast un saprast, kā personīgi varu attīstīties un kļūt vēl ātrāks”.

Vēl pirms startiem “F4 UAE” seriālā “Prema Racing” paziņoja, ka latviešu pilots komandas sastāvā šogad startēs arī Itālijas F4 un “Euro 4” čempionātos. Štolcermanis, protams, ir ļoti priecīgs par šo doto iespēju: “Esmu neizsakāmi pateicīgs par šo “Prema” doto iespēju un jau nevaru sagaidīt Eiropas sezonas sākumu! Būs ļoti grūti cīnīties ar pasaules labākajiem braucējiem, bet esmu drošs, ka komanda man sniegs pilnu atbalstu un mums kopā izdosies laba izaugsme. Es turpināšu darīt visu, kas manos spēkos, lai progresētu un parādītu labu sniegumu.”

Itālijas F4 čempionāta 1. posms notiks 3.-5. maijā Misano trasē, kopskaitā sezonā tiks aizvadīti septiņi posmi, savukārt “Euro 4” paredzēti trīs posmi, kas norisināsies augustā, septembrī un oktobrī.

 

Foto: F4 UAE

Informāciju sagatavoja: Artūrs Virbulis, LAF preses sekretārs