Šosejas komisija
10.01.2024

Štolcermanis februārī startēs prestižajā “Formula 4 UAE” čempionātā

Ts F4uae 1

Tomass Štolcermanis novembrī “Prema Racing” sastāvā veiksmīgi debitēja pie Formula 4 stūres, savās pirmajās sacensībās izcīnot pjedestālu “F4 South East Asia” čempionāta 3. posmā. Pēc šī lieliskā snieguma panākumiem bagātā itāļu komanda uzaicinājusi jauno latviešu autosportistu februārī piedalīties “F4 UAE” čempionāta noslēdzošajos divos posmos.

Ts F4uae 2

Štolcermanis “F4 UAE” čempionātā startēs 9.-11. un 16.-18. februārī, kad “Yas Marina” un “Dubai Autodrome” trasēs tiks aizvadīti sacensību seriāla 4. un 5. posms. Jāatzīmē, ka čempionāta pirmais posms notiks jau šajā nedēļas nogalē, kam sekos vēl divi posmi janvāra beigās un februāra sākumā.

“Vakar, kad atlidoju uz Latviju no “RM Latvia” nometnes Spānijā, saņēmu ziņu no komandas par to, ka ir atbrīvojusies vieta uz pēdējiem diviem “F4 UAE” posmiem “Yas Marina” un “Dubai Autodrome” trasēs! Esmu ļoti priecīgs! Varbūt vēlējos ar vairāk sacensībām iesākt 2024. gada sezonu, kamēr visi konkurenti jau trenējas un brauc sacensības, bet, protams, ka esmu pateicīgs arī par šiem diviem posmiem,” priecīgs par šo lielisko iespēju ir Tomass Štolcermanis.

Turpinājumā jaunais latviešu autosportists atzīst, ka “jau zinu, ka būs ļoti grūti, jo visi pārējie, ar kuriem cīnīšos, būs jau daudz apļus nobraukuši šajās trasēs, bet neapšaubāmi “izspiedīšu” visu, ko varu no sevis, jo mans sezonas kalendārs vēl nav zināms un šo sacensību rezultāti to arī veidos”.

Ts F4uae 3

Pēdējos gados Apvienotajos Arābu Emirātos notiekošais Formula 4 čempionāts kļuvis par labu un populāru seriālu, kurā jaunajiem sportistiem ziemā uzturēt sacensību formu. Tādējādi iepriekšējos gados šeit startējuši un titulus izcīnījuši bijušo F1 pilotu Aleksandra Vurca un Jarno Trulli dēli Čārlijs Vurcs un Enzo Trulli, tāpat pirms vairākiem gadiem “F4 UAE” savas prasmes slīpējuši arī “Williams” F1 komandas pilots Logans Sardžents un “McLaren” F1 zvaigzne Oskars Piastri.

Atgādināsim, ka Štolcermanis pēdējo gadu laikā jau divas reizes piedalījies “Ferrari Driver Academy” nometnēs, uz kurām leģendārais itāļu ražotājs aicina tikai pasaules spožākos kartinga un formulu talantus. Līdz ar šo saikni izdevās arī novembrī tikt pie iespējas startēt “Prema Racing” komandā “F4 South East Asia” posmā Malaizijā, kurā Tomass sevi veiksmīgi parādīja, paverot sev durvis uz nākamajiem F4 startiem.

 

Foto: F4 South East Asia

Informāciju sagatavoja: Artūrs Virbulis, LAF preses sekretārs