LAF
08.06.2023

Šonedēļ Latvijā piecas dažādas autosporta sacensības, kā arī vairāku latviešu sportistu starti ārvalstīs

2023 W2nd 1

Šajā nedēļas nogalē Latvijā norisināsies veselas piecas autosporta sacensības, no kurām lielākās būs Baltijas autošosejas čempionāta “DeWALT Grand Prix” Biķerniekos. Tāpat turēsim īkšķus par latviešu sportistu startiem ārvalstu sacensībās – Ivars Vallers ar LV Racing komandu Slovākijā aizvadīs TCR Eastern Europe posmu, Eiropas autokrosa posmā Lietuvā uz starta Andris Kuļikovskis un Māris Līcis, savukārt vairāki Trofi reida pārstāvji aizstāvēs Latvijas godu Polijā notiekošajā RFC Poland 2023.

2023 W2nd 2

“DeWALT Grand Prix” būs Baltijas autošosejas čempionāta otrais sezonas posms, kurā sestdien uz starta stāsies vairāk nekā 100 dalībnieki no 7 dažādām valstīm. Aizraujošākās cīņas sagaidāmas BMW 325 CUP klasē, kurā jau tā spēcīgajam pilotu sastāvam šoreiz pievienosies arī drifta zvaigzne Kristaps Blušs un autošosejas leģenda Jānis Horeliks. Tāpat latviešu fani turēs īkšķus par Valteru Zviedri, kurš kā pirmais latvietis startē prestižajā Ziemeļeiropas Porsche GT3 CUP un savā mājas posmā ir gatavs cīnīties par uzvaru. Visa informācija par sacensībām pieejama www.batcc.eu.

Svētdien notiks vēsturiskas drifta sacensības, jo Latvijas drifta čempionāts un kauss pirmo reizi viesosies Jēkabpils puses Baronu trasē. Sacensībās Semi Pro un Street klasēs uz starta kopā izies vairāk nekā 110 braucēji, kas sestdien aizvadīs treniņus un kvalifikāciju, savukārt svētdien pilnīgi jaunajā trasē notiks galvenās finālbraucienu cīņas. Plašāka informācija par sacensībām meklējama www.driftlatvia.com.

2023 W2nd 3

Madonā sestdien tiks aizvadīts Latvijas kartinga čempionāta otrais posms, kurā gaidāms plašākais šīs nedēļas nogales dalībnieku skaits – 124 sportisti no 9 valstīm. Bez ierastajām trim Baltijas valstīm braucēju pulku papildinās piloti no Armēnijas, Beļģijas, Gruzijas, Norvēģijas, Spānijas un Ukrainas. Cīņas būs karstas, kas iesāksies jau piektdien ar treniņiem un pirmajiem braucieniem un turpināsies sestdien ar svarīgajiem priekšfināliem un fināliem. Vairāk par čempionātu un sacensībām meklē www.rotaxmaxlatvia.com/.

Vecpils pusē sestdien savu trešo sezonas posmu aizvadīs Folkreiss, kura ietvaros savas cīņas aizvadīs Folkreisa Vasaras kauss, Folkreisa Junioru kauss, Folkreisa Dāmu kauss, Folkreisa 4WD kauss un Krosa komisijas kauss. Sacensībām pieteikušies vairāk nekā 80 dalībnieki, kas nozīmēs skaistas cīņas visas dienas garumā. Tikmēr sestdien Gulbenes novada ceļus pierūcinās minirallijs “Gulbis”, kuram arī pieteikušās vairāk nekā 100 ekipāžas no četrām valstīm. Minirallija trešais posms būs pirmais šogad, kas tiks pilnībā aizvadīts pa grants ceļiem, līdz ar to iespējamas interesantas izmaiņas gan posma rezultātos, gan arī kopvērtējumā.

2023 W2nd 4

Gan sestdien, gan svētdien būs iespējams tiešraidē sekot līdzi autošosejas pilota Ivara Vallera startiem Slovākijā, kurš LV Racing komandas sastāvā aizvadīs jau ceturto TCR Eastern Europe sezonas posmu. Pirmais brauciens Slovakia Ringa trasē notiks sestdien 15:30 pēc Latvijas laika, savukārt otrais brauciens paredzēts svētdien 14:50. Sacensības tiešraidē būs vērojamas tcr-series.tv/.

Latvija šajā nedēļas nogalē būs kupli pārstāvēta trofi reida sacensībās RFC Poland 2023, kurās uz starta stāsies Kārlis Sietnieks un Mārtiņš Kesus, Ints Freibergs un Aivis Japins, kā arī Sanita Selecka un Vadims Seleckis. Sacensības sākas jau šodien, 8. jūnijā, un ilgs līdz pat sestdienai. Tāpat Latvijas godu Eiropas autokrosa čempionāta 3. posmā Lietuvā aizstāvēs divi latviešu sportisti – Andris Kuļikovskis Buggy 1600 klasē un Māris Līcis Super Buggy klasē. Pēc aizraujošajām sacensībām Bauskā abi piloti ir gatavi cīnīties leģendārajā Vilkiču trasē Lietuvā.