Šosejas komisija
09.07.2024

Sarežģīti laika apstākļi un aizraujošas cīņas Baltijas autošosejas čempionāta trešajā posmā Lietuvā

Kgp1 Bmw 325 Cup

Sarežģītos laika apstākļos un ar aizraujošām cīņām “Nemuno Žiedas” trasē Lietuvā aizvadītajā nedēļas nogalē tika aizvadīts Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta trešais posms, kurā gan uzvaras, gan arī vietas uz goda pjedestāla vairākiem Latvijas sportistiem.

Kgp Btc2

85 dalībnieki no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Francijas Kauņas trasē sacentās par vērtīgiem punktiem sezonas kopvērtējumā. “Nemuno Žiedas” trase starpsezonā piedzīvojusi vairākas būtiskas izmaiņas – uzlabotas drošības zonas, kā arī atjaunots trases asfalta segums, kas padara braukšanu trasē gan drošāku, gan arī liek braucējiem meklēt jaunas trajektorijas, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

“BMW 325 CUP” klasē lietuvieši bija nopietni noskaņojušies reabilitēties par sakāvi pirms pāris nedēļām Biķerniekos. Kvalifikācijas braucienos ātrākie mājinieki – Aurimas Mištautas un Julius Kiršis, no trešās starta vietas sacīkstes uzsāk sezonas līderis Ričards Šubeckis, kuram šajās sacīkstēs maksimālais kompensācijas svars – auto klāt pielikti 70 kg. Latvijas autošosejas leģenda Jānis Horeliks sestais, bet Matīss Maļinovskis no astotās vietas.

Šubeckim padevās labs sacīkšu starts un pirmajos pagriezienos izdevās apsteigt Kirši, otrā apļa sākumā arī Mištautas un attiecīgi izvirzīties līderpozīcijā. Ar nelielu atrāvienu to izdevās noturēt līdz pat finiša karogam – piektā uzvara no pieciem sacensību braucieniem šajā sezonā. “Rode Racing” pilotam, pērnās sezonas čempionam Leo Messenger izdevās izrauties cauri lietuviešiem un izcīnīt otro vietu sacensību braucienā, septītais Jānis Horeliks, bet astotais Jānis Ūbelis.

Kgp Ricards Subeckis

Otrā brauciena starta vietas tiek noteiktas pēc pirmā brauciena ātrākajiem apļa laikiem, līdz ar to pirmās divas starta vietas lietuviešiem, trešais Messenger, bet Šubeckis sacīkstes sāka no piektās starta vietas. Pēc starta pirmo vietu izdevās nosargāt Mištautas, kuram cieši sekoja Messenger. Šubeckis ar nelielu atrāvienu trešais. Priekšpēdējā aplī Messenger pārņem līdera pozīciju, tomēr Šubeckis nobrauc fantastisku pēdējo apli un apsteidz gan Mištautas par otro vietu, gan Messenger par pirmo!

Tomēr pēc sacīkstes Šubeckis tika sodīts ar piecu sekunžu sodu par incidenta izraisīšanu un gala rezultātos braucienā ceturtā vieta. Pirmais Messenger, otrais Mištautas, trešais Paulius Urbonavičius. Uldis Timaks labākais no pārējiem latviešiem – devītais, bet Matīss Maļinovskis noslēdz pirmo desmitnieku. Posma kopvērtējumā pirmais Messenger, otrais Šubeckis, trešais Mištautas. Rezultāti vēl ir provizoriski, bet Šubeckis pēc sacensībām vēl vairāk palielinās pārsvaru sezonas kopvērtējumā. “BMW 325 CUP” klases “Gentlemen” kategorijā uzvara Olivier Villeneuve, “Masters” viss goda pjedestāls lietuviešiem, bet uzvara Julius Kiršis. Dāmu vērtējumā pirmā Ērika Arkušauskaite.

Kgp1 Abc Race

“ABC Race” kārtējam posmam bija pieteikušies deviņi dalībnieki. Pirmajā braucienā stipra lietus apstākļos uzvaru svinēja Mareks Matvejevs, aiz sevis atstājot Robertu Ozoliņu un Nauri Agafonovu. Matvejevs bija ātrākais arī otrajā braucienā žūstošas trases apstākļos, otrais atkal Ozoliņš, bet trešais Artūrs Daņilevskis. Posma kopvērtējumā arī tieši šāds trijnieks. “Rookie” vērtējuma uzvara Agafonovam, otrais Sandis Laube, trešais Kārlis Skirmanis.

“V1600” klases kvalifikācijas braucienos pirmās trīs vietas ieņēma sezonas līderi – Ragnar Simuland, Raivis Meilands un Viesturs Ozols. Pirmajā sacīkšu braucienā stipra lietus laikā pirmajos pagriezienos no trases izslīdēja Raivis Meilands, kuram brauciens noslēdzās. Vadību līdz pat finiša karogam nosargāja Simuland, par nieka tiesu apsteidzot Arvīdu Rumbēnu, trešais braucienā Viesturs Ozols. Otrajā braucienā sīva cīņa par pirmo vietu starp Meilandu un Ozolu, no kuriem beigās pārāks Ozols, izcīnot uzvaru braucienā un arī kopvērtējumā. Otrais posmā Simuland, bet trešais Rumbēns.

Kgp V1600

Baltic Touring Cars “BTC1” klasē pirmā vieta lietuviešu sportistam Audrius Liutkevičius, bet Latvijas pārstāvjiem Mārim Bulānam un Leldei Jukāmai attiecīgi otrā un trešā vieta. “BTC2” klasē spēcīgā konkurencē ar igauņu un lietuviešu braucējiem Atim Veismanim sestā vieta.

“Nankang” divu stundu izturības sacīkstēs uzvara lietuviešu komandai “Reimpex-Capkauskas Autocentras”, otrajā vietā “Nanosun by Tarzanija Racing”, bet trešā vieta “#AB4L”. Divu stundu sacensībās “BMW 325 CUP” kategorijā Latvijas pārstāvji Papas sacīkšu komanda/GD Auto” ierindojās otrajā vietā. “LDV Racing” komandai trešā vieta “BTC1” klasē. Divu stundu izturības sacensībās kopā uz starta stājās 20 ekipāžas.

Nākamais Baltijas autošosejas čempionāta posms norisināsies no 16. līdz 18. augustam “Porsche ring” trasē Igaunijā.

 

Foto: BaTCC

Informāciju sagatavoja: Andis Meilands