LAF
20.07.2023

Šajā nedēļas nogalē Rally Estonia un Palangas 1006 km uz starta arī latviešu sportisti

2023 W3rd July 1

Šajā nedēļas nogalē Igaunijā un Lietuvā notiks divas no gada lielākajām autosporta sacensībām, kurās uz starta izies arī vairāki latviešu sportisti.

2023 W3rd July

Rally Estonia WRC posma ietvaros Igaunijas čempionāta ieskaitē piedalīsies veselas četras latviešu ekipāžas – Emīls Blūms / Didzis Eglītis, Kalvis Blūms / Ralfs Lipstoks, Mārtiņš Ločmelis / Harijs Vējiņš un Madars Dīriņš / Gints Lasmanis. Pirmās četras minētās ekipāžas spēkosies pilnpiedziņu EMV5 klasē, savukārt Dīriņš ar Lasmani startēs priekšpiedziņu EMV7 ieskaitē. Sacensību starts tiks dots jau šovakar, kam piektdien sekos vēl četri ātrumposmi. Novēlām visiem sportistiem izbaudīt startus WRC posma ietvaros, sasniegt finišu un pacīnīties par pēc iespējas augstākiem rezultātiem.

Tikmēr Lietuvas kūrortpilsētā Palangā norisināsies “Aurum 1006 km” izturības sacensības, kas jau vairāk nekā 20 gadus ir lielākās autošosejas sacensības Lietuvā. Teju visas nedēļas garumā Palangā valda festivāla atmosfēra, kas kulminēsies ar sacensībām sestdienas pēcpusdienā. Uz starta šoreiz “TDS group-TOKS Racing Team” komandas sastāvā izies arī Latvijas autošosejas meistars Valters Zviedris, kurš kopā ar lietuviešiem Nemunas Dagilis un Ramūnas Čapkauskas pilotēs to pašu jaunākās paaudzes Porsche 911 GT3 CUP, ar kuru Zviedris veiksmīgi aizvadījis arī vairākas sacensības Ziemeļeiropas Porsche čempionātā. Konkurence būs spēcīga, tomēr komandas mērķis ir cīnīties par pašām augstākajām vietām, tādēļ novēlām Zviedrim un komandai tās sasniegt. Sacensības tiešraidē būs iespējams vērot www.tv3.lt/1006km-lenktynes.

 

Foto: no sportistu personīgā arhīva

Informāciju sagatavoja: Artūrs Virbulis