Šosejas komisija
31.08.2022

Šajā nedēļas nogalē Baltijas ātrākie autošosejas braucēji pucēsies Kauņā

Bmw325cup

Ar “Kaunas Grand Prix” sacensībām Kauņā, Lietuvā gaidāmajā nedēļas nogalē tiks aizvadīts ceturtais Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta posms, kur cīņā par uzvarām vairākās klasēs iesaistīsies arī Latvijas pārstāvji, bet īpaši spraigas sacīkstes gaidāmas BMW 325 CUP klasē – uz starta līnijas stāsies vairāk nekā 36 dalībnieki!

Bmw325cup
Foto: Batcc.eu

“Kauņas trase “Nemuno Žiedas” ir kārtīgs eksāmens visiem braucējiem sezonas priekšpēdējā posmā – tā ir trase, kas kļūdas nepiedod un prasa vispilnīgāko koncentrāciju no jebkura braucēja. Tas, protams, nozīmē ļoti aizraujošas sacīkstes gan sportistiem, gan skatītājiem. Lietuvā autošoseja ir lielā cieņā, līdz ar to sagaidām arī prāvu vietējo līdzjutēju pulku. Veiksmi sportistiem!” saka Andis Meilands, Baltijas autošosejas čempionāta organizators.

“Sacīkstēs Lietuvā cīņa par “BMW 325 CUP” klases čempiona titulu sākas pa īstam! Lai arī man ir 18 punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju, tomēr jāatceras, ka trase ir ļoti specifiska, kas dod sava veida priekšrocības vietējiem sportistiem. Esam aizvadījuši labu testu sesiju aizvadītajā nedēļā un esam gatavi cīņai par pirmo vietu,” tā par gaidāmajām sacīkstēm izsakās “LV Racing” komandas braucējs Valters Zviedris.

Zviedris ar 262 punktiem ir čempionāta līderis, aiz sevis turot lietuviešus – Karoli Jovaišu ar 244 punktiem un Edvinas Žadeikis ar 226 punktiem. Čempiona titula kārotāji gan ir daudz – līdz sezonas beigām atlikušas četras sacīkstes, kur maksimāli iespējams izcīnīt 240 punktus. Viss vēl ir priekšā un teorētiskas izredzes uzvarēt ir ļoti daudz sportistiem! Sesto vietu kopvērtējumā ar 155 punktiem ieņem Krišjānis Oskerko, astotais ir Matīss Mežaks, bet Ričards Šubeckis noslēdz pirmo desmitnieku no 59 startējušajiem dalībniekiem. “BMW 325 CUP” klasē šobrīd pieteikušies 37 dalībnieki. 

“BTC2” klasē savu otro vietu kopvērtējumā centīsies aizstāvēt Atis Veismanis, kuram konkurenci sastādīs vēl deviņi lietuviešu un igauņu sportisti. Klase piedzīvojusi īstu renesansi, kur par uzvaru sacīkstēs regulāri cīnās vairāki sportisti un prognozējams, ka tuvākā laikā konkurence vēl tikai pieaugs. Veismanis šobrīd ar 70 punktiem ieņem otro vietu, piekāpjoties līderim Simo Lind, bet apsteidzot tuvāko sekotāju – lietuvieti Andrius Keblys par 14 punktiem.

“Nankang 2h Endurance Academy” jeb divu stundu izturības sacensībās sezonas līdera gods “BMW 325 CUP” klasē būs jāapstiprina “Jūrmala/Papa’s sacīkšu komanda” ekipāžai ar Uldi Timaku un Ričardu Šubecki.

“ABC Race” sacensībās šoreiz mazāks dalībnieku skaits kā ierasts – 11, bet uz starta stāsies visi sezonas līderi – Jānis Hāns, Edvīns Vansovičs, Artūrs Daņilevskis, Daniels Ungurs un Juris Jaunciems.

Nāciju kausā Latvija ieņem trešo vietu ar 402 punktiem, piekāpjoties igauņiem (442) un lietuviešiem (662). 

Baltijas autošosejas čempionāta pēdējais posms norisināsies 24. un 25. septembrī, Rīgā, Biķernieku trasē.

Dalībnieku saraksts atrodams šeit: http://batcc.eu/entry-list-kaunas-gp-2022/

Vairāk informācijas:

Andis Meilands

Tel.: 28644446

e-pasts: info@batcc.eu