Šosejas komisija
20.07.2023

Rīgas Motormuzeja kausā šoreiz triumfē Laipnieki, Mūrnieks un Ozoliņš

Rmm2023 1

Pagājušajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē tradicionālās un vēsturiskās noskaņās norisinājās “Rīgas Motormuzeja kauss 2023”. Sacensības, kas kļuvušas par skaistu tradīciju un šogad tika aizvadītas jau piekto reizi, pulcēja plašu auto entuziastu pulku. Uzvaru “MANO Superlaps” disciplīnā pirmo reizi izcīnīja Rolands Ozoliņš, vēsturiskajā “Formula Mondial” triumfēja Raitis Mūrnieks, “ABC Race” pirmais Kristaps Laipnieks, savukārt “Dzintara Apļa” VAZ ieskaitē uzvara Pēterim Laipniekam.

Rmm2023 2

“Rīgas Motormuzeja kauss 2023” kopā pulcēja teju 50 dalībniekus, kas sacentās “MANO Superlaps” disciplīnā ielas automašīnām, Latvijas autošosejas čempionāta “ABC Race” klasē, kā arī vēsturisko formulu un “Dzintara Apļa” seriālos. Bez cīņām trasē skatītājiem visas dienas garumā bija iespēja izbaudīt dažādas izklaides visai ģimenei – sākot no Rīgas Motormuzeja sagādātajām aktivitātēm bērniem līdz krāšņajai “Youngtimer” izstādei. Tāpat lielu interesi raisīja AAK senlietu kolekcionāru restauratoru saiets, kā arī iespēja tikt izvizinātiem pa Biķernieku trasi ekskluzīvā RAF autovilcienā. Jāatzīmē, ka “Rīgas Motormuzeja kausa” ietvaros arī šogad notika īpaša satikšanās moto un autosporta veterāniem.

“MANO Superlaps” disciplīnā priecēja tas, ka liela daļa dalībnieku visas dienas garumā spēja uzlabot savus rezultātus un uzrādīja savus personīgi ātrākos apļa laikus. Aizraujošākā cīņa šoreiz risinājās par absolūto uzvaru starp pirmā posma līderiem Rolandu Upatnieku un Rolandu Ozoliņu. Lai arī Ozoliņš bija ātrākais gan kvalifikācijā, gan visos trīs braucienos, ātruma atšķirības bija minimālas – divu apļu summā Ozoliņš pārspēja Upatnieku vien par 0,25 sekundēm. Tādējādi gan absolūti, gan SUPER PRO ieskaitē līderi iepriekš minētie, savukārt trešā vieta Edvīnam Vansovičam. PRO klasē uzvara Arnim Baumanim, SEMI PRO ātrākais Kristaps Ābele, savukārt STREET ieskaitē pirmais Mareks Aseriņš.

Rmm2023 4

Vēsturisko formulu jaudīgākajā klasē – “Formula Mondial” – par lielisku cīņu parūpējās abi ātrākie latvieši Raitis Mūrnieks un Andris Griķis. Kvalifikācijā ātrāko apli uzrādīja Mūrnieks, kas viņam attiecīgi ļāva startēt no pirmās starta pozīcijas. Abiem pirmajā braucienā padevās labs starts, tomēr Mūrniekam izdevās nosargāt līdera pozīciju un tajā atrasties arī pirmo sacensību pusi. Pāris apļus pirms beigām gan vadībā izvirzījās Griķis un likās, ka viņš arī izcīnīs uzvaru, tomēr noslēdzošajā aplī Mūrnieks viņam pasteidzās garām un kā pirmais sasniedza finiša karogu.

Pēc ātrākā apļa uzrādīšanas pirmajā braucienā Griķis varēja otrajā braucienā doties no pirmās starta pozīcijas, tomēr pašā startā viņam nesanāca ieslēgt pārnesumā, kas lika atkrist uz pēdējo vietu. Sekoja pamatīga pakaļdzīšanās, tomēr beigās Griķim nācās samierināties ar trešo vietu gan braucienā, gan posmā kopumā. Lielisku sniegumu arī otrajā braucienā demonstrēja Mūrnieks, izcīnot uzvaru un tādējādi nodrošinot sev skaistu uzvaru arī posma ietvaros. Goda pjedestāla otro pakāpienu “Formula Mondial” klasē šoreiz ieņēma igaunis Taavi Kuul, kamēr “Formula Easter” pirmo trijnieku veidoja divi igauņi – Sten Suban un Kalev Nurmik – un latviešu pilots Itālo Alsiņš.

Rmm2023 3

“Dzintara Apļa” seriāla VAZ klasē bija sagaidāma aizraujoša cīņa starp pirmā posma uzvarētāju Vilni Batraku un pagājušo sezonu uzvarētāju Pēteri Laipnieku, tāpat gatavi iesaistīties cīņā par pjedestālu bija gan Rolands Bērziņš, gan Ričards Alekss Švaglis. Pirmajā braucienā Batraku no cīņas izslēdza caura riepa, tādējādi pārliecinošu uzvaru izcīnīja Laipnieks, aiz sevis atstājot Švagli un Bērziņu. Otrajā braucienā Laipnieks atkal demonstrēja lielisku sniegumu un finišēja pirmais, izcīnot uzvaru gan abos braucienos, gan posmā kopumā. Otrais posmā Švaglis, savukārt Batrakam trešais goda pjedestāla pakāpiens. Ātrākais VOLGA 406 ieskaitē Andrejs Kuzņecovs, savukārt klasiskajā VOLGA klasē pirmais Didzis Dobums.

 

Foto: Raimonds Volonts

Informāciju sagatavoja: MANO Motorsport Events