Šosejas komisija
22.08.2023

Reinim Nitišam un LV Racing otrās vietas Baltijas autošosejas izturības sacensībās Pērnavā

Psr Bec4h

Ar iespaidīgu dalībnieku sastāvu gan no dalībnieku, gan no automašīnu puses noslēdzies Baltijas izturības sacensību posms Pērnavas “Porsche Ring” trasē Pērnavā, kur otro vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja Reiņa Nitiša pārstāvētā komanda, “TC3” klasē Valteram Zviedrim uzvara “Albe Alliance Racing” komandas sastāvā, bet otro vietu klasē ieņēma “LV Racing” komanda.

Psr Albe Alliance Komanda

Četru stundu izturības sacensībās uz starta stājās 24 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Lielbritānijas un Izraēlas. Kvalifikācijas braucienā uzvaru izcīnīja Juta Racing komanda no Lietuvas, aiz sevis atstājot vēl vienu Juta Racing ekipāžu ar Audi “R8 LMS GT3 EVO II” automašīnām. Trešo starta vietu ieņēma “Relaa Racing” komanda no Somijas, bet ceturtie – “Hmobile by AMG customer Racing” ar Reini Nitišu pie stūres.

Sacensību startā pirmo vietu nosargāja Juta Racing komanda, kurai cieši sekoja Relaa Racing un Hmobile by AMG Customer Racing komandas. Reinis Nitišs līdz savas maiņas beigām spēja izkarot otro pozīciju, nododot stafeti komandas biedriem. Sacensību noslēgumā pēc vairākām līderu maiņām, uzvara “Juta Racing” komandai, otrā vieta “Hmobile by AMG Customer Racing” ar Reini Nitišu sastāvā, bet trešo vietu ieņēma komanda no Somijas – “Relaa Racing”.

Psr Nitiss

“Tehnisku problēmu dēļ izlaidēm rīta treniņus, tāpēc kvalifikācija sanāca kā treniņu braucieni, bet sacensības bija labas un aizraujošas. Diemžēļ komandas biedra pārkāpumu dēļ tikām sodīti, tāpēc izpalika cīņa par uzvaru kopvērtējumā, bet finišs otrajā vietā šajos apstākļos mūsu komandai ir kā uzvara,” pēc finiša atzina Reinis Nitišs.

“Touring Car 3” klases braucienā septiņu komandu konkurencē starp līderiem gan kvalifikācijas, gan sacensību braucienos bija “LV Racing” komanda ar “Audi RS3 LMS TCR” automašīnu, kuru pilotēja Ivars Vallers un Mārtiņš Lapiņš. Sacensības godam noslēgtas otrajā vietā, piekāpjoties vien lietuviešu komandai “Albe Alliance Racing Team”, bet apsteidzot vairākas spēcīgas komandas no Lietuvas un Igaunijas.

“Diesel” klasē uzvara lietuviešu komandai “Dvaras Racing”, “TC2” klasē ātrākie igauņi “Neomatic by Krauman Motors”, bet “GT AM” klasē pirmā vieta “Dream 2 Drive” komandai”.

Psr Lvracing

Nankang divu stundu izturības sacensībās uzvara absolūtajā vērtējumā “Anjese Dream 2 Drive” komanda ar BMW “M3 E92” automobili, otrā vieta “Albe Alliance Racing Team” komandai ar pilotiem Ramūnas un Titas Čapkauskas, bet trešā vieta “Hemi Racing by Statomenas.”

V1600 klasē uzvara latviešu komandai “LDV Racing”, “BMW 325 CUP” klasē ātrākā ekipāža bija “EST1 Racing”, “BTC3” klasē uzvara igauņiem “Reinup Motorsport”, savukārt “BTC2” klasē triumfēja vēl viena igauņu komanda “Race.Attack”.

Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta noslēdzošais posms norisināsies no 22. līdz 24. septembrim Rīgā, Biķernieku trasē.

 

BEC 4H video atskats:

Foto: batcc.eu

Informāciju sagatavoja: Andis Meilands