LAF
19.12.2021

PAR FIA PREZIDENTU IEVĒLĒTS MOHAMMEDS BENS SULAIEMS

Rl 1979

Muhameds Bens Sulaiems ir ievēlēts par Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidentu pēc FIA ikgadējās Ģenerālās asamblejas, kas 17. decembrī norisinājās Parīzē.

Rl 1979
Foto: www.fia.com

Viņš saņēma 61,62% balsu no FIA biedru klubiem, brits Greiems Stokers – 36,62%, bet atturējās 1,76%, un tāpēc viņš nomainīs francūzi Žanu Todu, kurš bija prezidents kopš 2009. gada un nostrādāja visus trīs iespējamos termiņus.

60 gadus vecais Mohammeds Ben Sulaiems no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Emirātu motosporta organizācijas (EMSO) prezidents kopš 2005. gada, bija FIA Pasaules Motoru sporta padomes viceprezidents Tuvo Austrumu jautājumos. Bijušais rallija braucējs, viņš bija 14 kārtējs FIA Tuvo Austrumu rallija čempions, no 1983. līdz 2002. gadam, uzvarot 61 starptautiskajā pasākumā. Viņš piedalījās kampaņā ar nosaukumu “FIA for Members”, apņemoties dubultot dalību autosportā visā pasaulē, stiprināt dažādību un būt vadošais viedokļu veidotājs par ilgtspējīgu mobilitāti.

Ievēlēts uz četriem gadiem, viņš iecēla Karmelo Sancu de Barrosu par Senāta prezidentu, Robertu Rīdu par prezidenta vietnieku sporta jautājumos un Timu Šīrmanu par prezidenta vietnieku mobilitātes jautājumos.

Jaunais FIA prezidents Mohammeds Ben Sulaims: “Esmu ļoti pagodināts, ka šodien Parīzē ikgadējās Ģenerālās asamblejas noslēgumā tiku ievēlēts par FIA prezidentu. Es pateicos visiem biedru klubiem par viņu cieņu un uzticību. Es apsveicu Grehemu ar viņa darbu, kampaņu un iesaistīšanos federācijā. FIA un tās biedru vārdā vēlos izteikt savu bezgalīgo pateicību Žanam Todam par visu, kas ir sasniegts pēdējo 12 gadu laikā. Esmu apņēmies turpināt svarīgo darbu un likt motosportam un mobilitātei spert tālākus soļus.”

Bijušais FIA prezidents Žans Tods: “Nodaļa ir beigusies. Mēs varam būt gandarīti par mūsu sasniegumiem motoru sportā un drošu un ilgtspējīgu mobilitāti pēdējo 12 gadu laikā. Es vēlos sirsnīgi pateikties savai komandai, mūsu komandai, administrācijai un visiem mūsu biedru klubiem par viņu nelokāmo apņemšanos, entuziasmu un izturību. Es apsveicu Mohammedu ar viņa ievēlēšanu FIA prezidenta amatā un novēlu viņam, viņa komandai un federācijai veiksmi turpmākajos gados.”

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) ir pasaules autosporta pārvaldes institūcija un pasaules vadošo mobilitātes organizāciju federācija. FIA ir bezpeļņas organizācija, kas dibināta 1904. gadā, tās galvenā mītne atrodas Parīzē un Ženēvā. FIA apvieno 245 dalīborganizācijas no 146 valstīm piecos kontinentos.

Latviju ikgadējā Ģenerālajā asamblejā pārstāvēja LAF ģenerālsekretāre Linda Medne, kura elektroniskajā balsojumā nodeva balsi par vienu no kandidātiem Latvijas Automobiļu federācijas vārdā.

Whatsapp Image 2021 12 17 At 10.28.04
Whatsapp Image 2021 12 17 At 10.39.52 1

Informācijas avots:

www.fia.com