LAF
21.10.2022

Otro reizi norisināsies starptautiskās motoru sporta spēles, Latvija piesaka savu komandu

Foto

Mēneša izskaņā, no 26. oktobra līdz 31. oktobrim, Pola Rikāra trasē, Francijā, kas atrodas netālu no Marseļas pilsētas, otro reizi norisināsies Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rīkotās Motoru sporta spēles. Pasākumā tiks apvienotas 16 autosporta disciplīnas, 72 valstis un 500 braucēji. Latvijas komandā pazīstami vārdi autosporta pasaulē.

Foto
No kreisās: Valters Zviedris, Andrejs Gubarevs, Maija Stakena, Toms Ozols, Reinis Nitišs, fotogrāfijā nav redzams drifta pārstāvis Kristaps Blušs / Foto: Andris Smilšarājs

Spēlēs piedalās valstis, piesakot labākos pretendentus katrā no piedāvātajām disciplīnām. Latvijas Automobiļu federācija (LAF) šīm spēlēm ir pieteikusi sportistus piecās disciplīnās. 

Autošoseja jeb Touring Car – gados jaunais autosporta pilots Valters Zviedris, kurš šajā sacensību sezonā ir izcīnījis vērā ņemamus sasniegumus. Valters ir 2022. gada Latvijas un Baltijas autošosejas čempions.

Crosscar SR jeb kroskarti – Reinis Nitišs, rallijkrosa braucējs, FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļnieks, Eiropas čempions, kā arī daudzu titulu ieguvējs Latvijas un Baltijas rallijkrosa čempionātos.

Drifts – Kristaps Blušs, viens no pieredzes bagātākajiem drifta pilotiem Latvijā. Driftā piedalās kopš discplīnas pirmsākumiem Latvijā, ne vien autosportists, bet arī viens no “HGK Motorsport” vadītājiem, kuru darbnīcā top vienas no labākajām drifta automašīnām pasaulē.

Auto slaloms  Maija Stakena un Toms Ozols. Maija Stakena pēdējo gadu laikā pierādījusi, ka ir vērā ņemama konkurente Latvijas-Lietuvas, kā arī Baltijas rallijkrosa čempionātos, kur izcīnījusi gan čempiona titulu, gan kļuvusi par vicečempioni. Toms Ozols ir Latvijas drifta, minirallija, kā arī autosprinta sacensību dalībnieks. 

Digitālais motorsports  šī disciplīna lielai daļai varētu šķist neierasta, runājot par klasisko autosportu, kur sportisti sacenšas reālā trasē, tomēr virtuālā vide arvien biežāk spēlē lielu lomu sportistu sagatavošanās procesā. Nereti sportisti ar augstiem sasniegumiem atklāj, ka daudz prasmes apgūst tieši autosporta simulatorā. Latviju šajā disciplīnā pārstāvēs Andrejs Gubarevs. Andrejs 2021. gadā kļuva par pirmo Latvijas kausa ieguvēju digitālajā autosportā un izcīnīja ceļazīmi uz motoru sporta spēlēm.

Linda Medne, LAF ģenerālsekretāre: “Esam priecīgi, ka Latvijas komandai ir iespēja piedalīties Starptautiskās Automobiļu federācijas rīkotājās Motoru sporta spēlēs jau otro reizi. Lai arī disciplīnu skaits, kurās startēs latviešu braucēji nav liels, mūsu sportistu izredzes pārstāvētajās ir ļoti labas, jo braucēji līdz šim ir sasnieguši labus sasniegumus gan Latvijā, gan starptautiskā līmenī. Šis būs liels un nozīmīgs pasākums autosporta sabiedrībai visā pasaulē, mēs šīs spēles gaidām ar nepacietību.”

Šajā gadā tika piedāvāta iespējama pieteikt braucējus 16 disciplīnās: auto slalom, crosscar JR, crosscar SR, drifts, digitālais autosports, formula 4, GT, GT sprint, touring car, karting endurance, karting slalom, karting sprint JR, karting sprint SR, rally2, rally4, vēsturiskais rallijs. Katrā no disciplīnām norisināsies sacensības, sportisti cīnīsies par zelta, sudraba un bronzas medaļām. Katra disciplīna sniegs ieguldījumu kopējā medaļu tabulā, lai noteiktu uzvarētāju valsti.

Pirmajās Motoru sporta spēles 2019. gadā, kuras tika rīkotas Romā (Itālija) un tuvējā Vallelungas trasē, tika iekļautas sešas pamatdisciplīnas, un tajās piedalījās 49 valstis un 192 piloti. Latvijas Automobiļu federācija (LAF) šīm spēlēm pieteica sportistus četrās disciplīnās: autošoseja jeb touring car – Valters Zviedris, drifts – Edmunds Bērziņš,  kartingu slaloms – Nikolass Bertāns un Emīlija Bertāne, digitālais autosports – Krišs Jaunzemis.

Seko līdzi aktuālajai informācijai LAF mājaslapā laf.lv, kā arī sociālo tīklu profilos facebook un instagram.

Papildus informācija

LAF preses pārstāve

Zane Lielkāja-Gerika

Tel.: 26612249, E-pasts: zane.lielkaja@laf.lv