Šosejas komisija
10.05.2023

Nitišam un Batrakam uzvara Baltijas sešu stundu izturības čempionātā

Nitiss Batraks

Pērnavā, Igaunijā ar Reiņa Nitiša un Artura Batraka pārstāvētās “ES Motorsport” komandas uzvaru noslēdzies Baltijas sešu stundu izturības čempionāta pirmais posms. Sprinta sacensībās vairākas uzvaras arī Latvijas sportistiem.

Ignas Jomantas

Sestdienas pēcpusdienā tika dots starts sešu stundu izturības sacensībām, kuras no pirmās starta vietas uzsāka “ES Motorsport” komanda ar Reini Nitišu pie GT3 klases Mercedes-Benz “AMG GT3 EVO” stūres. Visas sacīkstes gaitā bija sīva spēkošanās par uzvaru sacīkstēs ar citu lietuviešu komandu “Porsche Club Lithuania” un viņu Porsche “GT3 CUP 992”. Pēc “ES Motorsport” komandai piešķirtā soda – noņemts viens aplis, finišā kā uzvarētāji iebrauca “Porsche Club Lithuania”. Tomēr pēc sacensībām veiktajā tehniskajā pārbaudē tika konstatēts, ka automobiļa svars ir zem atļautā, kā rezultātā seko komandas diskvalifikācija, uz pirmo vietu paceļot “ES Motorsport” komandu. Otrajā vietā un trešajā vietā sacensību kopvērtējumā attiecīgi ierindojās komandas no Lietuvas – “Juta Racing” un “GSR Motorsport”. TC3 klasē uzvara Artura Šimina pārstāvētajai komanda “Orlen Lietuva-Mazeikiu ASK”.

Svētdien trasē tika aizvadītas vairākas sacensības sprinta braucienos. Visjaudīgākajā GT PRO klasē uzvara lietuvietiem Ignas Jomandas ar Mercedes-Benz “AMG GT3 EVO”, apsteidzot somu sportistu Jyrki Peltola ar Chevrolet “Corvette”. GT AM klasē uzvara somam Jyrki Jonkkari, bet TCR – igaunim Peeter Peek.

Bmw 325 Cup 2

Nankang divu stundu izturības sacensībās absolūtajā vērtējumā pirmajā vietā ierindojās lietuviešu komanda “Diesel Power”, apsteidzot igauņu komadu “Race.Attack”, kas ieņēma pirmo vietu BTC2 klasē. Septiņu komandu konkurencē uzvara “BMW 325 CUP” klasē Latvijas komandai “Jūrmala/Papas sacīkšu komanda” ar pilotiem Ričardu Šubecki un Uldi Timaku.

“V1600” uzvara Latvijas komandai “LDV Racing” ar pilotiem Leldi Dembovsku un Emīlu Jakrinu, bet “ABC Race” klasē uzvara “JV Racing Academy”(Mārtiņš Riekstiņš un Kristaps Veidmanis).

“ABC Race” sprinta sacensībās 14 dalībnieku konkurencē uzvara pirmajā braucienā Jānim Hānam, aiz muguras atstājot komandas biedrus Kristapu Stikutu un Kristapu Laipnieku, kurš pēc finiša tika sodīts ar 5 sekunžu sodu par trases limitu neievērošanu. Bet sacensību otrajā braucienā Laipnieks spēja revanšēties un izcīnīt uzvaru braucienā. Hāna otrā vieta dod pietiekamu skaitu punktu uzvarai posmā. Trešais braucienā Mārtiņš Putniņs, bet posma kopvērtējumā trešā vieta Stikutam.

Pilni sacensību rezultāti atrodami šeit: www.speedhive.mylaps.com/Events/2189630

Baltijas autošosejas čempionāta otrais posms norisināsies Rīgā, Biķernieku trasē ar “DeWALT Grand Prix” sacensībām no 10. līdz 11. jūnijam, kad Rīgā viesosies arī prestižā NEZ Porsche Sprint Challenge seriāls. Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu serviss” kasēs. Vairāk informācijas: www.batcc.eu.

 

Video: Sešu stundu izturības sacensību apskats – https://youtu.be/if8W2GvbSKw

Video: Reinis Nitišs stāsta par GT3 automobili – https://youtu.be/vC3efxQVEkM

 

Informāciju sagatavoja: Andis Meilands, +371 28644446, info@batcc.eu