Standarta automobiļu komisija
04.08.2022

Minirallijā “Ropaži” jauni ātrumposmi un pievienojas Youngtimer kustība

Olympus Digital Camera

Pēc pirmajiem diviem posmiem Gulbenē un Vecpiebalgā, ERST Finance minirallija kauss jau šomēnes turpināsies Ropažu novadā. Sezonas trešais posms – Minirallijs Ropaži 2022 – tiks aizvadīts 27. augustā, kad atraktīvajiem kausa dalībniekiem pievienosies arī tautā iemīļotā Youngtimer Rally kustība.

Olympus Digital Camera
Foto: Raimonds Volonts

Viens no pēdējo gadu populārākajiem minirallija posmiem šogad Ropažu novadā norisināsies jau trešo reizi, tādējādi kļūstot jau par tradīciju un nostiprinot savu vietu seriāla kalendārā. Jāatzīmē, ka ar Ropažu novada pašvaldības atbalstu šogad dalībnieku jeb servisa parks būs izvietots pašā Ropažu centrā. Tas nozīmē, ka sportistiem būs ievērojami ērtāk, jo būs pieejams stabils asfalta segums, tāpat arī skatītājiem būs daudz ērtāk apskatīt sacensību tehniku un atbalstīt savus favorītus.

Šobrīd ir sākusies Minirallijs Ropaži 2022 reģistrācija un jau pirmajā reģistrācijas nedēļā vērojama iespaidīga sportistu aktivitāte – sacensībām dalību apstiprinājušas vairāk nekā 50 ekipāžas. Starp dalībniekiem jau šobrīd atrodami tādi Latvijas autosportā labi zināmi braucēji kā Ralfs Sirmacis, Kristaps Laipnieks un Reinis Trūps, tāpat redzami arī viesi no Igaunijas.

Ņemot vērā, ka pilotiem vienmēr ir interese izbraukt pa jauniem ceļiem, tad uz šo gadu organizatori ir sagatavojuši trīs jaunus ātrumposmus, kas visiem būs jāveic divas reizes. Ierastajiem ERST Finance minirallija kausa dalībniekiem šoreiz pievienosies arī Youngtimer Rally ekipāžas, kas pilno minirallija distanci un papildus sagatavotu posmu veiks regularitātes formātā. “Prieks, ka Youngtimer Rally kustība šogad pievienosies mūsu pasākumam. Klasiskie spēkrati rallijā sen nav redzēti, tādēļ tas būs interesanti gan skatītājiem, gan pašiem dalībniekiem,” tā patīkamo papildinājumu komentē Minirallijs Ropaži 2022 organizators Eduards Kalve.

Tāpat Kalve īpašu paldies izsaka Ropažu novada pašvaldībai, bez kuras atbalsta šīs aizraujošās sacensības nebūtu iespējamas. Visa informācija par miniralliju, aktuālo posmu un reģistrāciju ir pieejama seriāla mājaslapā www.minirallijs.lv. Tur iespējams iepazīties arī ar visiem oficiālajiem dokumentiem, tāpat arī pieejams ceļvedis gan potenciālajiem dalībniekiem, gan minirallija skatītājiem.

ERST Finance minirallija kausa 2022. gada kalendārs:

1. posms, 11. jūnijs, Gulbis

2. posms, 9. jūlijs, Vecpiebalga

3. posms, 27. augusts, Ropaži

4. posms, 17. septembris, Karosta

5. posms, 29.-30. oktobris, Latvija