Šosejas komisija
02.05.2023

Matīss Maļinovskis: BMW 325 CUP klasē piesaistīja konkurence

Matiss Malinovskis

Viens no Latvijas kartinga jaunajiem spīdekļiem Matīss Maļinovskis šogad nolēmis pāriet līmeni augstāk un izvēlējies pārbaudīt spēkus visspraigākajās Baltijas autosporta sacensībās – “BMW 325 CUP” klasē Baltijas autošosejas čempionātā.

Bmw 325 Cup Mm

“Autošoseja un “BMW 325 CUP” klase ir loģisks nākamais solis manā autosportista karjerā. Pirmkārt, tā ir lielā konkurence un cīņa par katru centimetru un sekundes simtdaļu trasē, otrkārt autošoseja idejiski ir vistuvākā disciplīna kartingam. Tā kā jau no sešu gadu vecuma esmu kartinga pasaulē, mani vairāk saista precīza braukšana trasē katru apli un šo, vismazāko nianšu meklēšana, lai kļūtu vēl ātrāks!” saka Matīss Maļinovskis.

Matīss ir viens no vairākiem kartinga pilotiem, kurš kā nākamo soli karjeras attīstībā ir izvēlējies autošoseju un konkrēti “BMW 325 CUP” klasi, sekojot pa pēdām Valteram Zviedrim, Ričardam Šubeckim, Ernestam Veismanim no Latvijas, kā arī lietuvietim Karolim Jovaišam, igauņiem Romet Reisin, Carmen Kraav un citiem.

“Esmu aizvadījis jau pirmos testus ar automobili – man patīk! Lai arī kartings ir krietni asāks un jūtīgāks pret jebkurām darbībām ar stūri pie sacīkšu automobiļa stūres ir jāstrādā krietni vairāk un jābūt ļoti precīzam. Ir vairāk ko darīt, un jāpiedomā pie daudzām lietām. Nevar aizmirst, ka arī maksimālais ātrums ir krietni lielāks.”

Bmwcup

Pērn Baltijas autošosejas čempionāta “BMW 325 CUP” klasē uz starta stājās 62 dažādi dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un pat Francijas. Par čempionu kļuva Valters Zviedris, apsteidzot 2021. gada čempionu Karoli Jovaišu un igauni Romet Reisin.

“Konkurence ir vissvarīgākais faktors manā attīstībā kā autosportistam, un tieši to es te sagaidu. Saprotu, ka uz starta līnijas stāsies daudz pieredzējuši un ātri autosportisti. Esmu gatavs ieguldīt lielu un profesionālu darbu, lai būtu pēc iespējas ātrāks trasē. Kā tādu mazo mērķi esmu izvirzījis TOP10 čempionāta kopvērtējumā, jebkas labāks jau būs labs sasniegums. Pirmā sezona autošosejā un ir jāpierod pie automobiļa, trasēm un konkurentiem. Būs interesanti!”

Baltijas autošosejas čempionāta pirmais posms norisināsies no 6. līdz 7. maijam “Porsche Ring” trasē Pērnavā, Igaunijā. Pirmajam posmam jau pieteikušies 43 dalībnieki BMW 325 CUP klasē. Pirmās sacīkstes Latvijā gaidāmas no 10. līdz 11. jūnijam Biķernieku trasē.

 

Foto: BaTCC

Informāciju sagatavoja: Andis Meilands, +371 28644446, info@batcc.eu