Šosejas komisija
21.06.2021

Latvijas komandām mainīgas sekmes Baltijas autošosejas čempionāta izturības sacensībās

Lv Racing2

Sestdien, 19. jūnijā “Audruring” trasē Igaunijā norisinājās otrais Baltijas izturības sacensību čempionāta otrais posms, kurā augsto ceturto vietu absolūtajā vērtējumā un otro “TCR” klasē izcīnīja Latvijas komanda “LV Racing”.

Tcrpjedestals

Sešu stundu izturības sacensībām dalību bija pieteikušas 22 komandas no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Latviju pārstāvēja “Flash Racing Latvia” ar Lamborghini “Huracan ST” automašīnu, “LV Racing” ar Audi “RS3 LMS TCR”, kā arī “Mažeiķu auto sporta klubs” ar Peugeot “308 RC” sacīkšu automobili.

Kvalifikācijas braucienos vieni no sacensību favorītiem absolūtajā vērtējumā “Flash Racing Latvia” komanda ar pilotiem Artūru Batraku, Vilni Batraku un Tomasu Padovani ieņēma otro vietu, par 0,3 sekundēm piekāpjoties konkurentiem no Lietuvas – “Siauliai RD Signs” komandai. “LV Racing” Valtera Zviedra, Ivara Vallera un Antti Rantala sastāvā bija ātrākie “TCR” klasē septiņu komandu konkurencē, bet “Mažeiķu Auto Sporta klubs” ar lietuviešu sportistiem un Artūru Šiminu kvalificējās kā ātrākie “A3000” klasē, bet absolūtajā vērtējumā ieņemot 13. vietu.

Flash Racing Latvia

Sacensību dienā augstā gaisa temperatūra bija liels pārbaudījums ne tikai tehnikai, bet arī braucējiem, jo dažbrīd temperatūra automašīnā bija ap 70C. Sacensību starts Latvijas komandām padevās un varēja sākt domāt  par uzbrukumu konkurentiem. Pirmo stundu “Flash Racing Latvia” ieņēma otro vietu, tomēr tehniskas ķibeles ar ātrumkārbu liedza turpināt konkurentu apdraudēšanu cīņā par uzvaru sacensībās un no sacensībām nācās izstāties.

“LV Racing” pēc uzvaras kvalifikācijā arī sacensībās turēja labu tempu un bija priekšā tiešajiem konkurentiem ar lielu pārsvaru. Tomēr kā nereti gadās izturības sacensībās, tehnika mēdz niķoties. Problēmas ar elektroniku sacensību pēdējās stundās ļāva lietuviešu komandai “Noker Racing Team” apsteigt Latvijas komandu, kurai finišā otrā vieta “TCR” klasē un ceturtā vieta absolūtajā vērtējumā. 

Lv Racing2

“A3000” klasē Latvijas komanda “Mažeiķu Auto Sporta klubs” sacīkšu gaitā līdzīgi kā konkurenti cīnījās ar dažādām tehniskām likstām, tomēr finišs tika sasniegts – trešā vieta klasē.

Sacensību absolūtajā vērtējumā pirmās trīs vietas komandām no Lietuvas – pirmā vietā “Siauliai RD Signs”, otrā vieta “CircleK Miles Plus Racing Team”, bet vietu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena ieņēma “Noker Racing Team”.

Čempionāta kopvērtējumā pēc diviem sacensību posmiem “LV Racing” ieņem trešo vietu “TCR” klasē un ceturto vietu absolūtajā kopvērtējumā. “Flash Racing Latvia” ir desmitajā vietā, bet “Mažeiķu Auto Sporta klubs” ir 19. vietā absolūti un 4. vietā savā klasē.

Nākamais “Baltijas autošosejas čempionāta posms gaidāms no 21. līdz 22. augustam Pērnavas trasē.

Video no sacensībām:

Foto: Egidijus Babelis

Informāciju sagatavoja:

Jānis Straupe, BaTCC pārstāvis

Tel.: 29667658, e-pasts: info@batcc.eu.