Šosejas komisija
08.09.2021

Latviešiem vairāki goda pjedestāli autošosejas sacensībās Kauņā

Bmw325 3

Sestdien, 4. septembrī Lietuvā, tehniski sarežģītajā un ātrajā Kauņas “Nemuno Žiedas” sacīkšu trasē tika aizvadīts Baltijas autošosejas čempionāta ceturtais posms, kurā vairākiem latviešu sportistiem izdevās kāpt uz goda pjedestāla, bet visspraigākie notikumi risinājās BMW 325 CUP braucienos.

Bmw325 3

Kauņas sacīkstes bija Baltijas autošosejas čempionāta pirmspēdējais posms, kas komplektā ar sarežģīto trases konfigurāciju, nozīmēja neprognozējamas sacīkstes par svarīgiem čempionāta punktiem

31 dalībnieka konkurencē BMW 325 CUP sacensībās Latvijas cerības visvairāk saistījās ar Matīsu Mežaku, Mārtiņu Lapiņu un Krišjāni Oskerko. Tomēr sacensībās varoņi izrādījās citi, kamēr Mežaks ar Lapiņu cīnījās ar tehniskām problēmām, vadošos laikus uzrādīja Artjoms Kočlamazašvili un debitants Ričards Šubeckis, kuriem attiecīgi 5. un 7. vieta starta vieta sacensībām. Pirmās četras starta vietas ieņēma lietuviešu sportisti.

Pirmajā sacensību braucienā, startējot no pirmās starta vietas, neapturams bija čempionāta līderis Karolis Jovaiša, bet ļoti spraigas cīņas izvērtās par otro vietu starp Šubecki, Kočlamazašvili, Paulius Urbonavičius, Edvinas Žadeikis un Romet Reisin. Vairākkārt apmainoties vietām, veiksmīgākais un prasmīgākais no kvinteta bija Šubeckis, aiz sevis secīgi atstājot Žadeiki, Urbonaviču, Reisin un Kočlamazašvili. 

Arī otrajā braucienā dominēja Jovaiša. Otro vietu skaisti noturēja lietuviešu autosporta zvaigzne Ramūnas Čapkauskas, trešā vieta Enar-Klaus Kunman. Labākais no Latvijas braucējiem arī šoreiz bija Ričards Šubeckis – 8. vieta, kas divu braucienu summā deva otro vietu uz goda pjedestāla savā debijas sacīkstēs! Trešā vieta lietuvietim Edvinam Žadeikim.

Labākais iesācēju kategorijā bija Žadeikis, bet lēdiju konkurencē igauniete Carmen Kraav.

BMW 325 CUP čempionāta kopvērtējumā līderis ir Karolis Jovaiša ar 350 punktiem, seko Edvinas Zadeikis ar 265 un Krišjānis Oskerko ar 219. Kopumā uz starta stājušies 53 dalībnieki.

Salonautomašīnu klasē “Baltic Touring Cars” vienīgais Latvijas pārstāvis bija Atis Veismanis “BTC2” klasē. Ieņemot piekto starta vietu pēc kvalifikācijas braucieniem, Veismanis pacietīgi pa vienam apdzina konkurentus, finišā iebraucot otrais. Bet otrajā braucienā, dodoties pēdējā aplī, tika apdzīts arī brauciena līderis Tadas Petukauskas, kurš gan priekšpēdējā līkumā spēja atgūt līderpozīciju, atstājot Latvijas pārstāvi otrajā vietā braucienā un arī kopvērtējumā. Arī sezonas kopvērtējumā Veismanim otrā vieta, bet pirmā vieta ir rokas stiepiena attālumā – titula liktenis tiks izšķirts Rīgā!

Divu stundu izturības braucienā jeb “Nankang 2h Endurance Academy”, kur sacensībās piedalās komandas ar vienu vai diviem pilotiem, uz starta stājās 26 komandas. 

Sacensībās uzvarēja mājinieki – lietuviešu komanda “Erdeja” ar BMW 130D automašīnu, aiz sevis atstājot igauņus “Joujaam” un vēl vienu lietuviešu komandu “Diesel Power”. 

“ABC Race” klases ieskaitē 2h izturības braucienā uzvarēja “No Name” komanda (Jānis Hāns un Matīss Mežaks”, aiz sevis atstājot “Yaris Boyz” un “Degviela Motorsport”.

“ABC Race” sprinta sacensības bija notikumiem bagātas. Veiksmīgākais un ātrākais divu braucienu summā izrādījās Ernests Skulte, goda pjedestāla otrais pakāpiens tika Egonam Lapiņam, bet trešais Jānis Ūbelis.

Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta fināls ir paredzēts no 25. līdz 26. septembrim Biķernieku trasē. 

Vairāk informācijas www.batcc.eu.

Andis Meilands, BaTCC direktors

Tel.: 28644446, e-pasts: info@batcc.eu.