Šosejas komisija
14.06.2022

Latvieši atgriežas ar uzvarām no Baltijas autošosejas sacensībām Somijā

Bmw 325

No 10. līdz 12. jūnijam “Botniaring” trasē Somijā norisinājās Baltijas autošosejas čempionāta otrais posms “Mekonomen Grand Prix”, kurā uzvaras vairākās klases tika arī Latvijas sportistiem un komandām. Paralēli Baltijas autošosejas čempionātam tika aizvadītas arī Somijas čempionāta sacensības un Ziemeļeiropas sacensības “Porsche GT3 CUP” un “Legends” klasēs. Kopā uz starta stājās 160 dalībnieki no piecām valstīm.

Bmw 325

Viskuplākais dalībnieku skaits bija “BMW 325 CUP” klasē – 35 dalībnieki, tajā skaitā 15 pārstāvji no Latvijas. Ātrākais kvalifikācijas braucienos bija “LV Racing” komandas pilots Valters Zviedris, kurš arī ilgstoši uzturējās pirmā sacensību brauciena vadībā līdz automašīnu piemeklēja tehniskas problēmas. Pirmajā braucienā uzvara francūzim Leo Messenger, otrais igauņu sportists Alex Ivanov, bet trešais Krišjānis Oskerko. Arī otrajā braucienā neiztika bez spraigām cīņām un apdzīšanām, uzvaru atkal svinot Leo Messenger, aiz sevis atstājot lietuvieti Edvinas Zadeikis un Ričardu Šubecki. Divu braucienu summā uzvara Messenger, otrais Ivanov, trešais Šubeckis. Rezultāti gan vēl nav oficiāli, jo tiek veiktas vēl pārbaudes par automašīnu atbilstību tehniskajiem noteikumiem.

“BMW 325 CUP” iesācēju kategorijā divu braucienu summā pirmā vieta Krišjānim Oskerko, bet trešais Ernests Skulte. “Masters” kategorijā pirmais Matīss Mežaks, aiz sevis atstājot lietuvieti Edvardas Grabliauskas un Petri Seppala no Somijas.

Prestižajā “TCR” klasē trešā vieta divu braucienu summā Ivaram Valleram ar Hyundai “I30 N TCR” automašīnu. Pirmās divas vietas lietuviešiem – Kasparas Vaškelis un Kestutis Stasionis. 

Ivars Vallers

Divu stundu izturības braucienā uz starta stājās 15 ekipāžas. “BMW 325 CUP” klases ieskaitē pārliecinošu uzvaru svinēja “Jūrmala/Papa’s sacīkšu komanda” ar pilotiem Ričardu Šubecki un Uldi Timaku, aiz sevis atstājot “EST1 Racing” un “LV Racing”(Valters Zviedris, Jānis Hāns). “ABC Race” kategorijā uzvara “LDV Racing” komandai no Latvijas.

Raitis Mūrnieks ar divām uzvarām braucienos ieņēma pirmo vietu “Historic Formula klasē, bet Atim Veismanim “BTC2” klasē 4. vieta

Raitis Murnieks

Baltijas sešu stundu izturības sacensībās šoreiz bez pārstāvjiem no Latvijas. Uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnīja lietuviešu komanda “Porsche Baltic” ar Porsche “GT3 CUP 992” automobili, bet TCR klasē uzvara citai Lietuvas komandai “Noker Racing Team”.

“NEZ Porsche Sprint Challenge” sacensībās, kuras bija iespējams vērot arī sacensībās Biķerniekos aprīļa beigās, uz starta stājās 17 Porsche spēkrati. Uzvaras abos braucienos svinēja francūzis Thomas Padovani, aiz sevis atstājot lietuvieti Mantas Janavicius, bet trešais somu sportists Emil Westman. 

“NEZ Legends” klasē visu goda pjedestālu ieņēma somu sportisti, Ziemeļeiropas čempiona godā ceļot Tuomas Plosila.

“GT Pro” klasē uzvara igaunim Tuomas Kangro, “GT AM” ātrākais bija lietuvietis Kastytis Volbekas, bet “BTC4” klasē uzvara Jyrki Jonkkari no Somijas.

Nākamais Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta posms norisināsies pēc diviem mēnešiem – no 12. līdz 14. augustam Igaunijā, “Porsche Ring” trasē.

Vairāk informācijas www.batcc.eu.

Andis Meilands, BaTCC direktors

Tel.: 28644446, e-pasts: info@batcc.eu.