LAF
07.05.2024

LAF rīkotā “FIA Motorsport Games” auto slaloma atlase pārcelta uz 26. maiju, atkārtoti atvērta reģistrācija

Auto Slaloms 1

Ņemot vērā, ka pirmdien, 6. maijā, nepiemērotu laika apstākļu dēļ nevarēja notikt “FIA Motorsport Games” auto slaloma atlase, tad tika pieņemts lēmums to pārcelts uz 26. maiju. Tādēļ arī līdz 12. maijam atkārtoti atvērta reģistrācija tiem, kas nepaspēja piereģistrēties pirms tam un vēlas pievienoties Biķernieku trasē notiekošajai atlasei. Tiem, kas jau bija reģistrējušies, nekādas papildus darbības nav jāveic.

Fia Slaloms Poster 26 05

Atgādināsim, ka LAF organizētajai auto slaloma atlasei var pieteikties ikviens, jo vienīgi nosacījumi ir, ka divu cilvēku komandai jāsastāv no sievietes un vīrieša, kā arī abiem dalībniekiem jābūt vismaz 16 gadus veciem.

Auto slaloms ir autosporta veids, kas notiek slēgtās trasēs vai speciāli sagatavotos laukumos. Trases konfigurācija parasti izveidota no konusiem, iekļaujot tādus elementus kā “čūsku”, vārtus, 360 vai vairāk grādu apgriešanos, braukšanu atpakaļgaitā u.c. Galvenais uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt tiesnešu izveidoto konfigurāciju un šķēršļus. Ņemot vērā, ka ātrums šajā disciplīnā nav liels un bieži vien pat svarīgāki par ātrumu ir dalībnieku atmiņa un precizitāte, tad piedalīties auto slalomā var bez iepriekšējas autosporta pieredzes. Aicinām iepazīties ar auto slaloma video no pagājušajām “FIA Motorsport Games” – https://fb.watch/rd1f_S2m3i/.

LAF rīkotajā auto slaloma atlasē dalībnieki sacentīsies ar identiskām “Škoda” automašīnām no ilggadējā Latvijas Automobiļu federācijas sadarbības partnera “Green Motors”. Tādējādi dalībniekiem nebūs jāizmanto savi auto, kas nozīmē, ka rezultātu noteiks nevis spēkratu jauda vai sagatavotība, bet gan tikai un vienīgi pilotu meistarība. Atlases formāts paredz, ka braucējiem un braucējām būs pieejami vairāki treniņbraucieni, kam sekos kvalifikācija un izslēgšanas braucieni. Uzvarētāju noteikšanā tiks ņemti vērā abu dalībnieku rezultāti, līdz ar to intriga par to, kura komanda pārstāvēs Latviju autosporta olimpiskajās spēlēs, saglabāsies līdz pat noslēdzošajam braucienam.

Auto Slaloms 3

Plašāka informācija par atlases norisi pieejama šeit – https://www.driftlatvia.com/citas-sacensibas/laf-slaloma-atlase/. Kā minēts nolikumā, tad dalības maksa no komandas ir 20 eiro. Jāatzīmē, ka atlases uzvarētājiem no LAF puses tiks nosegta 1000 eiro lielā “FIA Motorsport Games” dalības maksa, tomēr dalībniekiem jāņem vērā, ka pašiem būs jāparūpējas par ceļošanas un nakšņošanas izdevumiem. Pieteikties LAF rīkotajai auto slaloma atlasei iespējams līdz 12. maijam šajā reģistrācijas vietnē – ŠEIT. Atgādinām, ka komandai obligāti jāsastāv no sievietes un vīrieša, kuri abi sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu.

“FIA Motorsport Games” šogad no 23. līdz 27. oktobrim norisināsies Valensijā, Spānijā, un šis autosporta olimpiskajām spēlēm būs jau trešais izlaidums. 2022. gadā auto slaloma kategorijā Latviju pārstāvēja Maija Stakena un Toms Ozols, 25 valstu konkurencē izcīnot 8. vietu. Kopumā pagājušajās “FIA Motorsport Games” Latvijas komanda bija pārstāvēta piecās no 16 kategorijām. Kopskaitā seši sportisti – Kristaps Blušs, Andrejs Gubarevs, Reinis Nitišs, Toms Ozols, Maija Stakena un Valters Zviedris – aizstāvēja mūsu valsts godu, augstāko rezultātu sasniedzot Blušam, kurš izcīnīja zelta medaļu drifta disciplīnā.

Atlases reģistrācijas saite – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeiSrKJgQDjrJ_MU3S9-wFwuCafFA3Tz3u7YWU0K5nDcH96qw/viewform.