LAF
28.06.2023

LAF aicina pieteikties projektam FIA Girls on Track – Rising Stars 2023

Fia Girls On Track 1

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) un tās “Women in Motorsport” komisija ar prieku paziņo par reģistrācijas atvēršanu ceturtajam “FIA Girls on Track – Rising Stars” projekta izlaidumam. Latvijas Automobiļu federācija aicina pieteikties jaunās autosportistes vecumā no 12 līdz 16 gadiem, lai sekotu Alises Štolcermanes piemēram, kura šajā projektā piedalījās 2021. gadā.

Fia Girls On Track

Sadarbībā ar “Ferrari Driver Academy” veidotās un “Iron Dames” atbalstītās programmas mērķis ir atklāt un izaudzināt nākamos sieviešu sacīkšu talantus, izvēloties no visas pasaules labākajām 12–16 gadus vecajām braucējām. “FIA Girls on Track – Rising Stars” projekts jaunajām sportistēm piedāvās unikālu iespēju veidot profesionālu karjeru autosportā.

Pēc tam, kad visā pasaulē tiks apzināti visi daudzsološākie jaunie talanti vecumā no 12 līdz 16 gadiem, tiks izvēlētas 16 autosportistes, kas piedalīsies divās treniņnometnēs – Junior un Senior. Junior kategorijā ietilpst dalībnieces vecumā no 12 līdz 14 gadiem (31/12/2011 – 31/05/2009), savukārt Senior kategorijā piedalās sportistes vecumā no 14 līdz 16 gadiem (31/05/2009 – 31/12/2007). Junior treniņnometne notiks no 4. līdz 5. septembrim, bet Senior kategorijas pasākums no 6. līdz 7. septembrim. Abas nometnes norisināsies Franciacorta trasē, Itālijā, un tās notiks sadarbībā ar ACI Scuola Federale – Itālijas Federācijas autoskolu.

Fia Girls On Track 2

Šajās nometnēs tiks atlasītas 4 labākās autosportistes no katras kategorijas, kas oktobrī un novembrī dosies uz Maranello (Itālija), lai leģendārajā Fiorano trasē piedalītos “Ferrari Driving Academy” nometnē. Tajā tiks aizvadīta spēcīga programma, kas ietvers fiziskos un mentālos testus, mediju aktivitātes, tehniskās darbnīcas un simulatora treniņus, kas jaunās sportistes sagatavos noslēdzošo dienu testiem trasē. Junior kategorijā tiks aizvadīti testi ar kartingu, savukārt Senior dalībniecēm būs testi ar iespaidīgajiem Formula 4 spēkratiem.

Senior nometnes noslēgumā meitene, kuru “Ferrari Driver Academy” (FDA) eksperti atzīs par talantīgāko un perspektīvāko, potenciāli kļūs par nākamo sieviešu piloti, kurai būs iespēja pievienoties FDA programmai un ar “Iron Dames” komandas atbalstu 2024. gadā startēt Formula 4 čempionātā. Pārējās finālistes kļūs par daļu no “talantu kapsulas”, nodrošinot viņām sacīkšu karjeras atbalstu un dažādas braukšanas attīstības iespējas. Labākajai Junior nometnes braucējai būs iespēja ar FDA atbalstu 2024. gadā aizvadīt sezonu starptautiskā kartinga seriālā.

Pieteikšanās “FIA Girls on Track – Rising Stars” programmai atvērta līdz 10. jūlijam. Potenciālajām dalībniecēm jābūt ar kartinga pieredzi vismaz nacionāla līmeņa kartinga čempionātos, kā arī brīvi jāpārvalda angļu valoda.

Reģistrācija pieejama šajā saitē – https://registrations.fia.com/web/got.nsf/registration.xsp. Jautājumu gadījumā droši sazinieties ar LAF ģenerālsekretāri Lindu Medni (linda.medne@laf.lv) vai pa taisno ar FIA: womeninmotorsport@fia.com.

Aicinām pieteikties un novēlām veiksmi!