LAF
15.02.2024

LAF aicina pieteikties FIA inženierzinātņu stipendijai 2024/2025

Fia Stipendija 2024 2025

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) ir atvērusi pieteikumus “FIA Motorsport Engineering” stipendijai Krenfīldas universitātē. Jau otro gadu tiks atbalstīts viens topošais inženieris/-e, kas ar stipendijas palīdzību varēs iegūt maģistra grādu programmā “Advanced Motorsport Engineering”.

Fia Stipendija 2024 2025

Zinātniekiem tiks pilnībā apmaksāti mācību un uzturēšanās izdevumi. Stipendija ir paredzēta, lai veicinātu iekļaušanu sportā, un tiek atzinīgi novērtēti visu studentu pieteikumi. Krenfīldas universitāte ir pasaulē atzīta universitāte, kas kopš 1970tajiem gadiem autosporta nozarei ir veikusi dažāda veida pētniecību, konsultācijas un testēšanu. Universitātē atrodas arī FIA apstiprinātais “Cranfield Impact” centrs un “AXSIM Racing”, ko plaši izmanto pasaules sacīkšu komandas.

Džesika Salvīnī (Jesica Salvini) saņēma pirmo FIA autosporta inženierzinātņu stipendiju 2022. gadā, un viņa paralēli mācībām strādā arī par sacīkšu inženieri uzņēmumā “Abdala Racing”. Džesika stāsta, ka “FIA stipendija ir pilnībā mainījusi manu karjeru. Mācības kopā ar pazīstamiem autosporta profesionāļiem man ir palīdzējušas veidot sakarus, uzzināt vairāk par autosporta biznesa pusi un pielietot savas akadēmiskās zināšanas reālajā pasaulē”.

FIA prezidents Mohameds Ben Sulajems par programmu: “Daudzveidības, iekļaušanas un pieejamības veicināšana autosportā ir gan mērķis, gan apņemšanās. Ar šo inženierzinātņu stipendiju FIA turpina bruģēt ceļu nākotnei, kurā tiek atzīti un audzināti talanti neatkarīgi no kandidātu izcelsmes.”

Krenfīldas Universitātes automobiļu inženierijas profesors Džeimss Braitons stāsta: “Mēs esam priecīgi, ka varam jau otro gadu turpināt FIA stipendiju. Tā kā pastāv sīva konkurence par lomām autosportā un daži šķēršļi ienākšanai tirgū, tādas stipendijas kā šī ir neatņemama sastāvdaļa, lai atvērtu šo nozari talantīgiem cilvēkiem no dažādām vidēm. Pateicoties mūsu ciešajām saiknēm ar nozari un mācīšanas izcilību, mēs veidosim prasmes un tīklu, kas viņiem ir nepieciešams, lai izceltos autosportā.”

Latvijas Automobiļu federācija aicina jaunos inženierus izmantot iespēju un pieteikties šai lieliskajai “FIA Motorsport Engineering” stipendijai. Plašāka informācija par programmu un pieteikšanos pieejama https://www.fia.com/news/fia-opens-engineering-scholarship-applications-20242025.

Pieteikšanās stipendijai iespējama līdz 2024. gada 1. aprīlim.

 

Informāciju sagatavoja: Artūrs Virbulis, LAF preses sekretārs