Šosejas komisija
15.08.2023

Kupls dalībnieku skaits un intriga trasē – šonedēļ Pērnavā Baltijas autošosejas čempionāts

Audi R8 Gt3

Ar sacensībām Pērnavā “Porschering” trasē gaidāmajā nedēļas nogalē pēc vasaras pārtraukuma atsāksies Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta ceturtais posms, kurā dalību apstiprinājuši jau vairāk nekā 140 dalībnieku.

Valters Zviedris Psr

“Pērnavas trase vienmēr piedāvā aizraujošas cīņas, jo trases drošība ir visaugstākajā līmenī, kas ļauj braucējiem izmantot visu savu potenciālu un mesties cīņā par pozīcijām. Plašais dalībnieku skaits parāda, ka autošosejā ir augšupejoša līkne visās trīs Baltijas valstīs un priecē, ka favorītu pulkā konkurences bagātākajās klasēs ir latviešu sportisti! Arī izturības sacensību jaunais formāts ir piesaistījis lielu dalībnieku interesi – būs aizraujoša nedēļas nogale un lai uzvar ātrākie,” saka Baltijas autošosejas čempionāta(Baltic Touring Car Championship) organizators Andis Meilands.

Valters Zviedris, vienīgais latvietis “Porsche Sprint Challenge” seriālā pēc četriem aizvadītiem posmiem ir čempionāta līderis 18 dalībnieku konkurencē, par 24 punktiem apsteidzot somu pilotu Henri Tuomaala un 29 punktiem vēl vienu somu Matias Salonen. Laba snieguma gadījumā Zviedrim ir ļoti reālas iespējas izcīnīt vēsturisku panākumu un kļūt par pirmo latviešu pilotu, kurš uzvar šo prestižo Porsche rūpnīcas atbalstīto čempionātu.

Psr 325

Masveidīgajā un attiecīgi ļoti konkurences bagātajā “BMW 325 CUP” klasē šobrīd dalībai pietiekušies 34 dalībnieki no Baltijas valstīm, Somijas, Francijas un Polijas. Čempionātā otro vietu ar 272 punktiem ieņem Latvijas pilots Ričards Šubeckis, par 50 punktiem atpaliekot no līdera Leo Messenger. Nedēļas nogalē uz likmes ir 120 punkti un Šubeckim ir ļoti labas izredzes pacīnīties par čempiona titulu. Astoto vietu ieņem Krišjānis Oskerko, vienpadsmito Artjoms Kočlamazašvili, bet trīspadsmitais Jānis Ūbelis.

BMW 325 CUP klases “Masters” kategorijā, pilotiem virs 40 gadu vecuma, līderis ir lietuvietis Julius Kirsis, otrajā vietā Artjoms Kočlamazašvili, bet piekto vietu ieņem Andris Čats. Iesācēju kategorijā trešajā vietā Artūrs Sarma no “Rode Racing”, bet džentlmeņu kategorijā trešajā vietā latviešu vecmeistars Atis Veismanis.

Ricards Subeckis Psr

Pasaules līmeņa cienīga tehnika sagaidāma GT PRO klasē, kur uz starta stāsies trīs GT3 klases automašīnas – divi Audi “R8 LMS GT3 EVO II” un Mercedes-Benz “AMG GT3 EVO”. Šajā braucienā būs sastopami arī tādi unikāli un ātri spēkrati kā Chevrolet “Corvette”, Ginetta “G55 GT4”, BMW “M3 E92”, Cupra “TCR DSG” un Honda “Civic TCR”.

Budžetam draudzīgajā V1600 klasē pēc aizvadītiem trim posmiem ir ļoti cieša kopvērtējuma tabula – līderpozīcijā izvirzījies Raivis Meilands, par 13 punktiem apsteidzot Ernestu Eglīti, kuram cieši seko Elvis Turāns.

Baltijas četru stundu izturības sacensībās startam pieteikušās 24 komandas no Baltijas valstīm, Somijas un Lielbritānijas. Latvijas godu “TC3” klasē aizstāvēs starptautisku pieredzi guvusī “LV Racing” komanda, kuras Audi “RS3 LMS TCR” spēkratu pilotēs Ivars Vallers un Mārtiņš Lapiņš. Bet par uzvaru absolūtajā vērtējumā cīkstēsies komandas ar “GT3” un “Porsche GT3 CUP” klases spēkratiem – “Juta Racing”, “Stateta BRO by Heidelberg Mobile”, “SPP Racing”, “Relaa Racing” un citas.

Lv Racing

Nankang 2h izturības sacensībās, kur dalībnieki var braukt tikai ar Nankang pussliku riepām šobrīd pieteikušies 25 dalībnieki, tajā skaitā komandas no Latvijas – “Jūrmala/Papas sacīkšu komanda” BMW 325 klasē un “FoxTail Racing”, kas ar pilotiem Matīsu Mežaku un Artjomu Kočlamazašvili cīnīsies par uzvaru “BTC4” klasē.

“ABC race” pieteikušies 11 dalībnieki, tajā skaitā visi čempionāta līderi – tabulas augšgalā ir Kristaps Laipnieks, kuru no līderpozīcijas centīsies nostumt Jānis Hāns, Kristaps Stikuts un Daniels Ungurs.

Sacensību dienaskārtība un plašāka informācija atrodama mājaslapā www.batcc.eu. Ieeja uz sacensībām maksās 15 EUR, bezmaksas ieeja pensionāriem un bērniem līdz 12 gadu vecumam.

 

Video: youtu.be/rjKw9TWMgaE

Foto: batcc.eu

Informāciju sagatavoja: Andis Meilands