LAF
21.12.2022

Kristaps Blušs svinīgā ceremonijā atzīts par Rīgas labāko sportistu

1

Otrdien, 20. decembrī, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” pasniedza apbalvojumu “Rīgas sporta laureāts 2022” labākajiem galvaspilsētas sportistiem, treneriem, komandām un šī gada populārākā sporta notikuma organizatoriem. Par 2022. gada Rīgas labāko sportistu tika atzīts drifta pilots Kristaps Blušs, kļūstot par pirmo autosportistu vēsturē, kas ieguvis šo apbalvojumu.

2

Blušs šī gada rudenī Francijā notikušajās “FIA Motorsport Games” izcīnīja zelta medaļu driftā. Pārstāvot Latvijas izlasi, viņš 30 valstu konkurencē uzrādīja lielisku sniegumu un ieguva pirmo vietu. Šo sasniegumu novērtēja arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta apstiprinātā vērtēšanas komisija, pasludinot Blušu par Rīgas labāko sportistu.

Labākās Rīgas sportistes titulu saņēma basketboliste Kitija Laksa, bet kā Rīgas labākā sportiste ar īpašām vajadzībām tika godināta nedzirdīgo sporta pārstāve peldēšanā Zane Embrekte. Balvu nominācijā “Uzlēcošā zvaigzne sportā” piešķīra džudistei Annai Gulītei, bet kā Rīgas labākā trenere tika sumināta Anita Klapote.

Par Rīgas labāko sporta spēļu komandu atzīts futbola klubs “RFS”, bet kā “Gada notikums sportā” – Latvijas vīriešu izlases kvalifikācijas spēles pasaules kausam basketbolā. Īpašo balvu nominācijā “Par mūža ieguldījumu sportā” ieguva galda tenisa treneris un sacensību organizators Genādijs Kartuzovs. Visi laureāti saņēma stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas veidotas statuetes un Rīgas pašvaldības sarūpētas naudas balvas.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” laureātus sumināja kopumā astoņās dažādās nominācijās: “Par mūža ieguldījumu sportā”, “Rīgas labākais sportists”, “Rīgas labākā sportiste”, “Rīgas labākais sportists ar īpašām vajadzībām”, “Uzlēcošā zvaigzne sportā”, “Rīgas labākais treneris”, “Rīgas labākā sporta spēļu komanda” un “Gada notikums sportā”.

Balvu pasniegšanas ceremoniju vadīja pieredzējis sporta notikumu pārzinātājs, žurnālists, raidījumu moderators un producents Uģis Joksts un aktrise Marta Lovisa Jančevska. Ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos iepriecināja dziedātāja Aminata, grupa “Citi zēni”, čellists Antons Trocjuks un vijolnieks Daniils Bulajevs.

Apbalvojuma “Rīgas sporta laureāts 2022” nominācijām bija izvirzīti pazīstami sportisti un sabiedrībā labi zināmi treneri, populāras komandas, kā arī skatītāju un dalībnieku plaši apmeklēti sporta notikumi. Pieteikumus varēja iesniegt Latvijā atzītas sporta federācijas, Rīgas pašvaldības administratīvajā teritorijā reģistrētas nevalstiskās sporta organizācijas un sporta izglītības iestādes. Komisija vērtēja atskaites periodu no šī gada 1. janvāra līdz 30. novembrim.

Pasākums “Rīgas sporta laureāts” šogad notika jau desmito reizi. Pirms tam par labākajiem Rīgas sportistiem tikuši godināti tādi atlēti kā pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš, ātrslidotājs Haralds Silovs un tenisiste Aļona Ostapenko.

Jāatzīmē, ka pirms nedēļas par Jūrmalas gada sportistu tika pasludināts autošosejas pilots Valters Zviedris, kurš šo balvu ieguvis jau otro gadu pēc kārtas. Zviedrim aizvadītā sezona bijusi īpaši veiksmīga, izcīnot Baltijas čempiona titulu “BMW 325 Cup” ieskaitē, kā arī piekto vietu “FIA Motorsport Games” autošosejas disciplīnā.