Šosejas komisija
28.08.2021

Jūrmalas autosportisti uz pjedestāla “Parnu Summer Race 2021” autošosejas sacensībās

Img 8676

“Porsche Ring” trasē Pērnavā, Igaunijā no 21. līdz 22. augustam notika Baltijas Touring Car čempionāta trešais posms, kurā ļoti veiksmīgi startēja Jūrmalas autosportisti Valters Zviedris, Ričards Šubeckis un Atis Veismanis. Atim Veismanim 2.vieta BGT2 ieskaitē, bet Valteram Zviedrim 2.vieta prestižajā TCR ieskaitē, savukārt sešpadsmitgadīgais Ričards Šubeckis savās debijas sacensībās autošosejā, startējot kopā vienā komandā ar Uldi Timaku, izcīnīja 3.vietu uz goda pjedestāla “Nankang Endurance Academy Trophy” divu stundu izturības sacensībās. 

Img 8676

Komandas pieredzes bagātākais sportists  – Atis Veismanis startēja ar Honda Civic Type R automašīnu un sīvā cīņā ar Igaunijas sportistu Simo Lind izcīnīja 2.vietu uz pjedestāla. Jāatzīmē, ka pirmajā no diviem braucieniem Atim izdevās gūt uzvaru, bet diemžēl par brauciena startā pieļauto kontaktu sacensību tiesneši viņam piesprieda 10 sekunžu sodu, un līdz ar to Igaunijas sportists tika pie virtuālas uzvaras sacensību pirmajā braucienā, savukārt sacensību otrajā braucienā Atis finišēja otrajā vietā, nodrošinot otro vietu arī šo sacensību kopvērtējumā.

Img 8526

Valters Zviedris startēja ar AUDI RS3 LMS automašīnu, pašā prestižākajā Baltijas Autošosejas Čempionāta klasē – TCR, kur dalībnieki sacenšas ar identiskiem spēkratiem kā FIA Salonautomobiļu Pasaules čempionātā (WTCR). Visas sezonas garumā ir spraigs līderu duelis starp igauņu sportistu Mikk Maaten un Valteru Zviedri, “LV Racing” komandas braucēju. Minimāls trīs punktu pārsvars pirms trešā sacensību posma bija Valteram. Pirmā brauciena startā jūrmalnieks izvirzījās sacensību vadībā, bet strauji žūstošā trasē sabojāja sava auto riepas un tādēļ nācās piekāpties igaunim Mātenam un arī sāncensim no Lietuvas Kestutim Stasionim. Savukārt otrā brauciena laikā Valters uzrādīja lielisku sniegumu un sīvā cīņā, pat ar nelielu kontaktu, izcīnīja uzvaru, kura deva 2.vietu šo sacensību kopvērtējumā. Pirms noslēdzošā čempionāta posma, kurš 26.septembrī norisināsies Rīgā, gan Valteram, gan Mātenam ir vienāds punktu skaits 126 un tas nozīmē, ka čempions tiks noskaidrots pēc mēneša Biķernieku trasē.

Img 8657

Liels prieks par komandas jaunākā sportista Ričarda Šubecka panākumu, kurš savās autošosejas debijas sacensībās, startējot kopā ar Uldi Timaku, izcīnīja 3.vietu “Nankang Endurance” 2 stundu izturības sacensībās, kurās pavisam startēja 13 komandas ar identiskām, BMW 325 kausam sagatavotām automašīnām. Pie uzvaras šajā klasē tika vēl viens “Jūrmala/Papa’s Sacīkšu Komanda” sportists – Ģirts Daugaviņš, kurš šajās sacensībās startēja vienā komandā ar Artjomu Kočmažešvilli. 

Divas nedēļas pirms startiem Pērnavā, Ričards un Valters kopā ar mūsu komandai piesaistīto sportistu, lietuvieti Dovidas Gudeliavičius izcīnīja uzvaru Latvijas Kartinga čempionāta 2.posmā Madonā. Tādejādi apliecinot, ka startējot kartinga sacensībās, var iegūt labu sportisko formu arī startiem autošosejas sacensībās. Nākamās sacensības jūrmalniekiem nākamnedēļ Lietuvā, viltīgajā un bīstamajā “Kačerginas” trasē netālu no Kauņas. 

Foto: batcc.eu

Informāciju sagatavoja:

Aigars Zviedris, Valtera Zviedra un “Jūrmala/Papa’s SK”  menedžeris

Tel. 29275010