Krosa komisija
16.09.2021

JAUNS GADS, JAUNI IZAICINĀJUMI: FERRATUM WORLD RX OF RĪGA

2021 09 14 F7 Ferratum World Rx Of Riga ©ferratumrigarx 1

Pirms nedēļas nogalē Biķernieku trasē gaidāmajām Ferratum World RX of Rīga sacensībām, šodien Rīgas Motormuzejā risinājās preses konference, kurā par sagatavošanās procesu un gaidāmo pasākumu pastāstīja Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, RA Events direktors Raimonds Strokšs, Ferratum vadītājs Latvijā Artis Bērziņš, kā arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta dalībnieki Edijs Ošs un Jānis Baumanis, kurš preses konferencei pieslēdzās attālināti.

2021 09 14 F7 Ferratum World Rx Of Riga ©ferratumrigarx 1

“Trasei nemitīgi tiek veikti dažādi uzlabojumi. Vairākas reizes esam atzīti par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta labāko posmu, bet vairākus gadus šis pasākums atzīts arī kā lielākais un labākais sporta pasākums Latvijā. Raimonds ar savu un savas komandas neatlaidību, trases atrašanās vietu un sacensību līmeni ir izcīnījis šos goda nosaukumus,” uzsver Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

“Protams, grūtākais bija pirmais gads, kad bija jāizbūvē trase, nācās izvietot dažādus drošības aprīkojumus, izveidot līkumus. Tā rezultātā izdevusies viena no interesantākajām rallijkrosa trasēm, ko ir atzinuši arī pasaules līmeņa sportisti. “Āķa” līkums ir otrais pagrieziens, kuru visi skatītāji vēro, kādas brīnumu lietas tur notiek,” turpina Lukstiņš. “Viens no galvenajiem trases sagatavošanas darbiem ir grants seguma nogludināšana, kas mums ir diezgan unikāla. Lietus laikā tā nepaliek dubļaina un tajā neparādās rises. Sausā laikā, savukārt, neparādās putekļu mākoņi, līdz ar to trase nav jālaista, kā rezultātā viss var notikt spraigāk un ātrāk. Sarežģītākā vieta allaž ir tur, kur grants segums savienojas ar asfaltu. Tur mēdz veidoties nepatīkamas bedres, kur autosportisti var sabojāt tehniku, bet arī šīs bedres tagad ir izlīdzinātas.”

“Atskatoties, kā mēs līdz šīm sacensībām esam atnākuši, tas ir atsevišķa stāsta vērts. Pagājušā gada izskaņā mainījās FIA pasaules čempionāta rīkotāji. Starptautiskā Automobiļu federācija publicēja kalendāru bez posma Latvijā, jo mēs bijām vienīgie, kuri bija bez spēkā esoša līguma ar iepriekšējo organizatoru. Līdz martam dzīvojām ar domu, ka esam palikuši bez pasaules čempionāta, jo nebijām kalendārā. Tikai pateicoties iekšējai balsij, ka nekad nevajag padoties, nolēmām paturēt spēkā trases rezervāciju, jo dzīvē visādi var sanākt. Atnākot jaunajiem organizatoriem, pirmā lieta, ko viņi darīja, bija zvans man. Sapulces laikā viņi izteica vēlmi braukt pie mums,” par pēdējā gada notikumiem stāsta Ferratum World RX of Rīga rīkotāju RA Events direktors Raimonds Strokšs.

“Pateicoties Lukstiņa kungam un Biķernieku kompleksam mums ir trase, kur jebkurā brīdī var braukt šādā līmenī pasaules čempionātā. ‘Paldies’ jāsaka arī Ferratum, mums bija īsa, bet ļoti konstruktīva saruna, kā rezultātā mums ir titulsponsors pasākumam. Šis bija izaicinājumiem bagātākais laiks, kad esam rīkojuši pasaules čempionāta posmu. Bet tas viss noteikti bija tā vērts. Pasaules čempionāta dubultposms, Eiropas čempionāts jaudīgajām RX1 mašīnām – grūti iedomāties ko labāku, lai ar pilnu jaudu izbaudītu troksni, vibrācijas un smaržu, kad ar iekšdedzes motoru aprīkotas automašīnas vēl pēdējo reizi startē trasē,” uzsver Strokšs.

“Prieks būt tik ambiciozā kompānijā starp sportistiem un organizatoriem. Tad, kad RA Events piedāvāja mums kļūt par titulsponsoru, bija jādomā ļoti maz. Ātri nonācām pie kopsaucēja vairāku iemeslu dēļ. Notikums pats par sevi ir ar lielo burtu. Ne mazāk svarīga bija iepriekšējo gadu pieredze, kad bijām viens no atbalstītājiem. Bijām pārliecinājušies par RA Events komandas profesionalitāti. Neatminos otru projektu, kas tik profesionāli pieiet visām lietām. Arī mēs paši, Ferratum, cenšamies visu paveikt pēc iespējas labāk, tādēļ to novērtējam arī citos,” atklāj Ferratum vadītājs Latvijā Artis Bērziņš.

“Galvenie ieguvēji šīs sadarbības rezultātā būs skatītāji. Divus gadus atpakaļ pirms rallijkrosa izveidojām Ferratum Challenge sacensības, kurās Jānis Baumanis ar Andreasu Bakerudu sacentās dažādos interesantos uzdevumos. Piektdien sarīkosim vēl vienu Ferratum Challenge, ļaujot sportistiem sacensties Biķernieku rallijkrosa trasē, tikai šoreiz trase būs nedaudz samazinātā formātā, mērogā 1:43, bet sportisti startēs ar spēļu mašīnām. Pēc manas pieredzes tas vienmēr uzsit uguntiņu. Sestdien un svētdien jebkurš skatītājs Ferratum teltī varēs izklaidēties un varbūt arī pārspēt kādu no trim pasaules čempioniem,” norāda Bērziņš.

“Sezonas sākumā nebija zināms, vai šis posms notiks, tādēļ gāju savu ceļu vietējā nacionālā čempionātā un Baltijas līmenī. Protams, kā uzzināju, ka notiks Latvijas posms, ņēmu dalību. Liels paldies Raimondam par uzdrīkstēšanos šai laikā atrast iespējas un noorganizēt šo pasākumu. Es viennozīmīgi nevarēju atteikties,” par savu dalību stāsta FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta dalībnieks Edijs Ošs.

“Man ir bijuši testi ar savu mašīnu, kā arī esmu piedalījies Latvijas čempionātā šai trasē. Varētu teikt, ka no visiem dalībniekiem šeit būšu braucis visvairāk, kas man sniedz plus zīmītes,” piebilst Ošs. “Ejot uz sacensībām vienmēr ir jābūt mērķim. Šoreiz esmu mazliet piezemētāks. Par uzvaru nezinu, vai varētu cīnīties, bet par pusfinālu vajadzētu pacīnīties!”

“Liels prieks un mandrāža pirms posma ir sākusies. Liels prieks, ka esam Biķernieku trasē, jo Raimonds un viņa komanda atkal spēja noorganizēt pasaules čempionāta posmu Rīgā. Žēl, ka neesam pasaules čempionātā, bet gan Eiropas ieskaitē. Neskatoties uz to, skatītājiem tāpat būs pietiekami jautri gan klātienē, gan tiem, kas vēros aplikācijā. Jaunie organizatori vairākkārt ir teikuši, ka Rīgas trase ir ļoti mīļa. Liels prieks, ka jaunie organizatori ir izvēlējušies Rīgas posmu arī šogad,” pozitīvās emocijas neslēpj FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta dalībnieks Jānis Baumanis.

“Starti mums līdz šim nav bijuši paši labākie, tādēļ ceturtdien ar komandu un abām mašīnām dodamies uz testiem. Cerēsim, ka laikapstākļi būs līdzīgi kā sestdien un svētdien, kā rezultātā spēsim atrast to, kas nepieciešams, lai pirmo pagriezienu izbrauktu pirmajā vietā, jo bez labiem startiem ļoti labus rezultātus sasniegt ir sarežģīti. Mašīna ir parādījusi potenciālu ar abiem pilotiem – mani un Andreasu Bakerudu. Viss ir mūsu rokās. Ceturtdien jātiek galā ar mazajām likstiņām, kas mūs piemeklējušas. Cerams, ka sestdien un svētdien rādīsim superīgu sniegumu,” komentē Baumanis.

Ieejas biļetes uz 18.-19. septembrī Rīgā, Biķernieku trasē notiekošo Ferratum World RX of Rīga iespējams iegādāties Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Jaunākā informācija par Ferratum World RX of Rīga norisi Latvijā, Rīgā esošajā Biķernieku trasē pieejama sociālo tīklu kontos TwitterFacebook un Instagram.

Foto atsauce: Ferratum Riga RX.

Informāciju sagatavoja:

Jānis Unbedahts, RA EVENTS

+371 26557801, janis@raevents.lv