Šosejas komisija
25.05.2022

Jau šajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē autošosejas svētki

19 Motorsporta Festivals 2019 Day1

Autosporta fanus šo sestdien, 28. maijā, Biķernieku trasē sagaida īsti autošosejas svētki. “MANO Events CUP” pasākuma ietvaros visas dienas garumā uz starta izies vēsturiskie “Dzintara apļa” VAZ un VOLGA spēkrati, aizraujošie “ABC Race” klases pārstāvji, kā arī “MANO Superlaps” ieskaitēs savā starpā mērosies visdažādākie ielas automobiļi – sākot no ierastajiem BMW un Honda līdz pat ekskluzīviem Porsche.

19 Motorsporta Festivals 2019 Day1
Foto: Kalvis Zaļaiskalns

Skatītāju iemīļotajam “Dzintara aplim” šīs būs 2022. gada sezonas atklāšanas sacensības, kurās atkal trasē varēs apbrīnot VAZ un VOLGA automašīnas. Tās trasē vienmēr aizvada aizraujošas cīņas, vienlaikus saglabājot dzīvu daļu no autosporta vēstures. Jāatzīmē, ka pie Volgas stūres atgriezīsies 2020. gada čempions Jānis Grope, savukārt VAZ ieskaitē pagājušā gada uzvarētājam Pēterim Laipniekam konkurenci varētu sastādīt iepriekšējo sezonu līderi.

“ABC Race” seriālam šis būs sezonas otrais posms, tādēļ ir skaidrs, ka cīņas būs vēl karstākas un sīvākas kā sezonas atklāšanā. Pirmajā posmā uz starta izgāja 17 dalībnieki, tādējādi sagaidāms, ka arī šo sestdien trasē redzēsim tikpat vai pat vēl vairāk automašīnu. Uz goda pjedestāla sezonas atklāšanā kāpa pieredzējušie Rolands Bērziņš, Jānis Hāns un Edvīns Vansovičs, tādēļ varam droši paredzēt, ka revanšēties noteikti vēlēsies gan jaunie censoņi ar Danielu Unguru priekšgalā, gan arī pirmajā posmā neveiksmi piedzīvojušais Dmitrijs Gorņevs.

Ja “Dzintara apļa” un “ABC Race” piloti sacentīsies klasiskajā autošosejas formātā, trasē cīnoties par pozīcijām, tad “MANO Superlaps” disciplīnā dalībnieki cīnīsies par sekunžu desmitdaļām un simtdaļām, mēģinot uzstādīt pēc iespējas ātrākus apļa laikus. Jāatzīmē, ka šajā disciplīnā var piedalīties ikviens interesents ar savu ielas auto. Sīkāka informācija par dalību pieejama “manoevents.lv” un “MANO Superlaps” nolikumā.

Visas trīs disciplīnas, kas 28. maijā būs redzamas Biķernieku trasē, norit salīdzinoši brīvā un draudzīgā atmosfērā, jo pieredzējušie braucēji un to draugi viens otru pazīst jau gadiem. Tāpat arī jaunie dalībnieki vienmēr tiek laipni uzņemti, jo visus vieno mīlestība pret automašīnām un ātrumu. Ņemot vērā, ka visas klases trasē dosies pamīšus, sacensības tiks aizvadītas nesteidzīgā gaisotnē, ļaujot dalībniekiem aprunāties gan savā starpā, gan arī ar autosporta faniem un auto entuziastiem.

Pirmie braucieni trasē notiks jau no 9:00, pirmais “MANO Superlaps” iebrauciens sāksies 11:05, savukārt autošosejas “ABC Race” un “Dzintara apļa” pirmā brauciena starts tiks dots 14:35. Skatītāji ir laipni aicināti doties ne vien uz Biķernieku trases tribīnēm, bet ari uz dalībnieku parku, kur varēs iepazīties gan ar braucējiem, gan arī tuvāk izpētīt autošosejas tehniku un aizraujošās ielas automašīnas. Biļetes sacensību dienā varēs iegādāties kasēs pie ieejas trasē, un tās cena būs 5 eiro, savukārt bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot) un invalīdiem ieejas būs bez maksas.

MANO Events CUP dienaskārtība:

9:00MANO Superlaps kvalifikācija
10:25Dzintara apļa un ABC Race treniņi
11:05MANO Superlaps 1. braucieni
12:25Dzintara apļa un ABC Race kvalifikācija
13:10MANO Superlaps 2. braucieni
14:35Dzintara apļa un ABC Race 1. braucieni
15:35MANO Superlaps 3. braucieni
17:00Dzintara apļa un ABC Race 2. braucieni
18:30Apbalvošana

Informācijas avots:

www.4rati.lv