LAF
23.02.2021

Jānis Naglis: Autosports ir apturēts, esam gatavi uz visu, lai atsāktu sacensības, jo Latvijas čempionātu norise šajā gadā ir apdraudēta

Dross Autosports 4

Pasaulē nerimstošās COVID-19 pandēmijas iespaidā Latvijā pilnībā apturēta neolimpisko sporta veidu norise. Autosportā ieturēta negaidīti gara pauze, kas liedz iespēju sportistiem turpināt attīstīt sevi konkrētajā sporta veidā, kā arī kopējais Latvijas autosporta prestižs palēnām grimst. Latvijas Automobiļu federācija vērsusies atbildīgajās institūcijās ar plānu sacensību norises atjaunošanai.

Dross Autosports 4

Autosportā (kā neolimpiskā sporta veidā) šobrīd nedrīkst notikt sacensības. Ārkārtas situācija valstī ir izsludināta līdz šī gada 6. aprīlim, laika periods bez sacensībām kopš ārkārtas situācijas izsludināšanas ir pārāk ilgs, šo apstākļu dēļ nav notikušas vairākas sacensības. Diemžēl pašmāju sportisti sāk meklēt iespējas doties uz kaimiņvalstu rīkotajām sacensībām, kā arī apsver domu atteikties no Latvijā izsniegtajām sportista licencēm un iegūt tās Lietuvā vai Igaunijā, kur sacensību norise nav apturēta.

Dross Autosports 5

Jānis Naglis, LAF Viceprezidents: “Šobrīd autosports ir apturēts, esam gatavi uz visu, lai atsāktu sacensības. Latvijas čempionātu norise šajā gadā ir apdraudēta, sacensību rīkotāji ir neziņā, nav iespējams ieplānot konkrētus datumus, kuri nebūs jāpārceļ, aktuāls ir arī budžeta jautājums. Mēs negrasāmies padoties, LAF darba grupā izstrādājām konkrētas vadlīnijas drošai treniņu un sacensību norisei, esam vērsušies atbildīgajās institūcijās ar vēstuli, kura paredz, balstoties uz vadlīnijām, atļaut rīkot oficiālas autosporta sacensības. Papildus izveidota vizuāla infografika, kurā redzams, cik drošs personīgais ekipējums ir katram sacensību dalībniekam. Šī brīža prakse pierāda, ka norisinās nelegālas un nesaskaņotas sacensības, it īpaši šajā laikā, kad ziemas apstākļi, sniegs un ledus ir pateicīgi sacensību rīkošanai. Dažāda līmeņa autosporta entuziasti un sportisti dodas uz nelegālajām sacensībām, kurās netiek ievēroti drošības pasākumi, dalībnieki brauc bīstamās trasēs bez drošības ekipējuma, turklāt šajās sacensībās pilnīgi noteikti netiek ievēroti MK noteikumi 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.”

Dross Autosports 2

Latvijas Automobiļu federācija sagatavojusi vēstuli ar lūgumu izskatīt iespēju atsākt sacensību norisi, pievienojot iztrādātās vadlīnijas drošai pasākumu norisei un vērsusies pie atbildīgajām personām: Latvijas Republikas Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, Latvijas Republikas Veselības ministra Daniela Pavļuta, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts sekretāra vietnieka, sporta departamenta direktora Edgara Severa, Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētāja Sanda Riekstiņa, kā arī Biedrības “Latvijas sporta federāciju padome” prezidenta Eināra Fogeļa.

Dross Autosports 3

Biedrība “Latvijas Automobiļu federācija”, kas apvieno ap 100 juridiskos biedrus un ap 500 sportistus, lūgusi izskatīt iespēju atsākt saskaņotas un kontrolētas autosporta sacensības bez skatītājiem. Biedrībā ir izstrādātas vadlīnijas, kuras paredz drošības pasākumus, kas obligāti būtu jāievēro sportistiem un apkalpojošam personālam sacensību un treniņu laikā. Vadlīnijās uzsvērta sporta veida individualitāte un zemais saslimšanas risks:

  1. autosporta aktivitātes notiek ārpus telpām, vietās ar lielu teritorijas platību; 
  2. autosports nav kontakta sporta veids. Sportists ir izolēts sporta automašīnā, ķiverē, cimdos un balaklāvā (pilda arī sejas maskas/aizsega funkciju);
  3. līdz epidemioloģiskā situācija valstī uzlabosies, autosporta sacensības un treniņi var notikt bez skatītājiem;
  4. sacensību dalībnieki un apkalpojošais personāls ierodas ar personīgo transportu;
  5. netiek izmantotas koplietošanas ģērbtuves un dušas.
Dross Autosports 1

2. martā, plkst. 19:00, aicinām pievienoties “RX Podkāsta” diskusijai, kurā būs iespējams iepazīties ar LAF izstrādātajām vadlīnijām drošai treniņu un sacensību norisei, kā arī pārliecināties – cik drošs un šajā gadījumā zema riska grupas sporta veids ir autosports. Tiešraide būs pieejama Latvijas Automobiļu federācijas, Rallycross.lv un Best4Sport.TV facebook lapās, kā arī Best4Sport.TV televīzijas kanālā.

Dross Autosports 6

Latvijas Automobiļu federācija turpinās informēt autosporta sabiedrību par jaunumiem. Seko līdzi aktuālajai informācijai LAF mājaslapā www.laf.lv un sociālajos tīklos facebook un instagram.

Foto: Latvijas Automobiļu federācija

Papildus informācija:

Zane Lielkāja, LAF Prese / Sabiedriskās attiecības
Tālr.: +371 26612249
E-pasts: zane.lielkaja@laf.lvprese@laf.lv