LAF
18.01.2021

Informācijai: ieceļošanas noteikumi Latvijā

Robezha

No 15. janvāra visiem pasažieriem, ieceļojot Latvijā, jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai pirms Latvijas robežas šķērsošanas individuāli, piemēram, ar autotransportu.

Robezha
Foto: LETA

Latvijas Automobiļu federācija aicina iepazīties un ievērot noteikumus visām personām, kuras dodas ārpus Latvijas treniņu vai sacensību nolūkos – gan sportisti, gan sacensību un komandu darbinieki.

Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic:

  • bērniem līdz 11 gadu vecumam;
  • personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19;
  • pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem;
  • jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas,
  • tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu;
  • diplomātiskā korpusa pārstāvjiem.
  • Tāpat tests netiks prasīts pierobežas iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso robežu darba, izglītības un līdzīgu vajadzību dēļ un var uzrādīt apliecinājumu par nodarbinātību vai izglītību.

Pirms ierašanās Latvijā, visiem pasažieriem ir jāaizpilda elektroniska anketa mājaslapā covidpass.lv . Šīs anketas aizpildīšana ir obligāta visiem pasažieriem – tā ir jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas.

Līdz 25. janvārim naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu visiem pasažieriem, kuriem laika posmā no 22:00 līdz 5:00 nepieciešams atstāt savu pastāvīgo dzīvesvietu Latvijā, jāaizpilda pašapliecinājuma forma . Šo formu kopā ar personas apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti – ir jāuzrāda pēc tiesībsargājošo iestāžu pārstāvju lūguma. 

Stiprinot epidemioloģiskās drošības pasākumus ceļotājiem, valdība arī lēma par starptautisko pasažieru pārvadājumu aizliegumu atcelšanu, lai nodrošinātu kontrolētu un drošu pārvietošanos. Starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu būs atļauti Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas robežās, kā arī uz Šveici un Apvienoto Karalisti. 

Nemainīgs paliek nosacījums, ka pēc ieceļošanas no ārvalstīm ar augstu inficēšanās risku ir jāievēro 10 dienu pašizolācija, kā arī citas SPKC epidemioloģiskās drošības norādes.

Foto: LETA

Informācijas avots:

Satiksmes ministrija