LAF
06.08.2021

FIA motorsporta spēles tiek pārceltas uz 2022. gadu

Timthumb.php

Ņemot vērā pašreizējos Covid-19 pandēmijas radītos izaicinājumus un lai nodrošinātu dalībnieku, personāla un plašākas sabiedrības drošību, Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) sadarbībā ar SRO Motorsports Group nolēma, ka FIA motorsporta spēles jāpārplāno uz 2022. gadu. Abi turpinās strādāt kopā, lai noorganizētu veiksmīgu pasākumu 2022. gada 29.-30. oktobrī. Tas tiks organizēts Paula Rikarda trasē, kā sākotnēji plānots.

Timthumb.php

Pasākums jau no paša sākuma ir iecerēts kā globāli svētki, kuros tiek gaidīti dalībnieki no visas pasaules. Atliekot, tiek ņemti vērā stingri starptautiskie ceļošanas ierobežojumi un ietekme uz ASN (Nacionālajām sporta institūcijām) un komandām ceļojot uz Franciju. Tas neizbēgami samazinātu dalībnieku skaitu 2021. gadā, mazinot universālo garu, kādā tika izveidotas FIA motorsporta spēles.

Pēc veiksmīgajām atklāšanas sacensībām, ko 2019. gadā rīkoja Vallelungas trasē, organizatori joprojām ir pilnībā apņēmušies nodrošināt FIA motorsporta spēļu panākumus un ilgtspējību ilgtermiņā. Līdz ar papildu gadu, nacionālās komandas varēs efektīvāk sagatavoties šai autosporta pasaules apvienošanai, izmantojot gan FIA, gan SRO Motorsports Group atbalstu.

Žans Tods, FIA prezidents: “Šī atlikšana ir neizbēgams lēmums, ņemot vērā ceļošanas grūtības, kuras pasaule joprojām piedzīvo. FIA motorsporta spēles ir izcila iespēja visai autosporta saimei sanākt kopā, apvienoties un dalīties savā kaislībā pret autosportu, un mēs jau ceram redzēt ASN un komandas 2022. gadā.”

Stéphane Ratel, SRO Motorsports Group dibinātājs un izpilddirektors: “Iespēja uzņemt dalībniekus no visas pasaules ir būtiska FIA motorsporta spēļu sastāvdaļa. Tā kā 2021. gadā tas nebūs iespējams, es uzskatu, ka tas ir pareizs lēmums pārplānot pasākumu uz nākamo gadu. Lai gan šis lēmums rada vilšanos, tas apliecina mūsu apņemšanos sarīkot patiesi globālu pasākumu, kas atbilst FIA motorsporta spēļu filozofijai. Mēs turpināsim strādāt un ceram dalīties ar jaunumiem par digitālo projektu 2021. gadam. ”

Pieteikumi Latvijas sastāvam FIA motorsporta spēlēs

Latvijas Automobiļu federācija vēlas informēt, ka esošie pieteikumi dalībai starptautiskajās motorsporta spēlēs tiek saglabāti un virzīti izskatīšanai komisijās 2022. gada Latvijas komandas izveidei. Sportistiem ir tiesības atcelt savas dalības pieteikumu, ja kādu iemeslu dēļ dalība nākamajā gadā nav iespējama. Par iespēju jauniem interesentiem pieteikt savu dalību informēsim tiklīdz Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) sniegs papildus informāciju par spēļu norisi 2022. gadā.

Informāciju sagatavoja:

LAF Prese