Šosejas komisija
14.06.2024

“DeWALT” autošosejas sacensības Biķerniekos iesākas ar latviešu uzvarām kvalifikācijā

Dgp Arturs Batraks

Ar kvalifikācijas braucieniem piektdienas vakarā Biķernieku trasē sācies Baltijas autošosejas čempionāta otrais posms, kurā ātrākais “GT” klasē bija Artūrs Batraks ar Lamborghini, bet konkurences bagātajā “BMW 325 CUP” klasē ātrākais starp 31 dalībnieku bija Matīss Maļinovskis.

Dgp Matiss Malinovskis

Sestdienā viens no pasākuma lielākajiem šoviem būs igauņu superauto “Kalana” rekorda mēģinājums, kas paredzēts plkst. 13.30. Igauņu pilots Tonis Vanaselja aizvadījis jau vairākas veiksmīgas testu sesijas Biķernieku trasē un pielāgojis auto tās specifikai.

“BMW 325 CUP” kvalifikācijā notiek divās dažādās grupās. Ja pirmajā grupā ātrākais bija sezonas kopvērtējuma līderis Ričards Šubeckis, tad otrajā grupā viņa laiku pārspēja viņa “Jūrmala/Papas racing team” komandas biedrs Matīss Maļinovskis. No otrās starta rindas sacīkstes uzsāks lietuvieši Mantas Jasiulevicius un Aurimas Mistautas, bet trešā starta rinda Jānim Horelikam un Krišjānim Oskerko. BMW 325 CUP pirmais starts paredzēts plkst. 12.20.

Artūrs Batraks ar jauno Lamborghini “Huracan GT3 EVO” bija neapturams “GT” klasē, izcīnot pirmo starta vietu Biķernieku trasi veicot vienā 1:17.540 sekundēs, otrajā vietā lietuvietis Egidijus Grazys ar Porsche “911 GT3 CUP” automobili. Vēl viens Latvijas pārstāvis Artūrs Šimins sacīkstes uzsāks no 10. vietas.

Dgp Kalana Supercar

Sacensību diena plkst. 10.30 iesāksies ar “V1600” un ABC Race apvienoto braucienu. Uzvaru kvalifikācijā izcīnīja igaunis Ragnar Simuland, par nieka 4 simtdaļām apsteidzot Viesturu Ozolu, trešais Raivis Meilands. ABC Race starta vietas tiek noteiktas ar izlozes palīdzību, līdz ar to pirmās sacīkstes no pirmās vietas uzsāks Artūrs Daņilevskis, otrais Kristers Saliņš, bet otrajā braucienā pirmajā vietā stāsies Kārlis Skirmanis, savukārt otrais Daniels Ungurs.

Baltic Touring Cars 1 ieskaites klasē ātrākais bija Edgars Plonis, bet “BTC2” ieskaitē pirmā starta rinda pieder igauņiem – Kairo Kallas un Simo Lind. Vēsturisko formulu klasē kvalifikācijas braucieni norisināsies sestdienas rītā.

Ieejas biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīze” kasēs vai sacensību dienā uz vietas. Cena – 15 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam un invalīdiem ieeja bez maksas. “DeWALT Grand Prix” sacensības būs Baltijas autošosejas čempionāta otrais posms “BMW 325 CUP”, “ABC Race”, “GT”, “Touring Cars”, “V1600” klasēm, kā arī otrais Igaunijas čempionāta posms vēsturiskajām formulām. Sacensības būs iespēja vērot arī video tiešraidē “Baltic Touring Car Championship” Facebook un YouTube kontos, kā arī kanālā “Best4Sport TV”.

 

Foto: Jānis Ivanovskis

Informāciju sagatavoja: batcc.eu