LAF
16.01.2023

Blušs iegūst prestižo “Trīs Zvaigžņu balvu” kā gada sportists tehniskajos sporta veidos

3 Bluss

Pagājušo sestdien, 14. janvārī, svinīgajā “Trīs Zvaigžņu balva 2022” pasniegšanas ceremonijā tika noskaidroti un sumināti pagājušā gada sporta dzīves izcilnieki 14 nominācijās. Uzvaru nominācijā “Gada sportists tehniskajos sporta veidos” ieguva drifta pilots Kristaps Blušs, tādējādi godinot viņa “FIA Motorsport Games” ietvaros izcīnīto zelta medaļu driftā.

3 Bluss 1

Ja skaita arī “Trīs Zvaigžņu balvas” priekšteci “Latvijas gada balva sportā”, tad šogad jau 15. reizi tika piešķirta balva nominācijā “Gada sportists tehniskajos sporta veidos”. Kristapa Bluša uzvara bija trešā reize, kad šo balvu izcīnījis autosportists. Pirms viņa tas vēl bija izdevies Ralfam Sirmacim ar Artūru Šiminu (2016. gadā) un Reinim Nitišam (2014. gadā). Jāatzīmē, ka bez Bluša šogad šai nominācijai bija izvirzīti arī Eiropas rallijkrosa vicečempions Jānis Baumanis un pasaules motokrosa čempionāta dalībnieks Pauls Jonass.

Kopumā izvērtējot sporta nozares sasniegumus 2022.gadā, tika pasniegtas balvas 14 nominācijās, no kurām divas  ir jaunas nominācijas  – “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris/e”, savukārt nominācija “Gada sporta žurnālists/ fotogrāfs”  ir atgriezusies nomināciju sarakstā, to nosaka Artūra Vaidera fonds, un tā tika pasniegta jau piekto reizi. Tāpat nominācijas  “Gada sporta  skolotājs/-a” uzvarētāju nosaka LR Izglītības un zinātnes ministrija, bet  nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” pretendentus izvirza Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, taču to nosaka un paziņo “Trīs zvaigžņu balva 2022” žūrija. Nominantus “Gada ģimene sportā” pieteikumus izvērtēja un uzvarētāju noteica  Bērnu slimnīcas fonds. Savukārt nominācijas “ Gada jaunatnes sporta treneris/-e” pieteikumu izvērtēšana un uzvarētāja noteikšana bija Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padomes (LSIIDP) ziņā.

Šajās nominācijās laureāti ir:

Mūža ieguldījums sportā  – vieglatlētikas un pielāgota sporta trenere Maija Ukstiņa (nosaka žūrija);

Gada sporta ģimene – Gredzenu-Šulcu ģimene no Valmieras novada (nosaka Bērnu slimnīcas fonds);

Gada jaunatnes treneris – Valmieras sporta skolas vieglatlētikas treneris Raitis Ravinskis (nosaka LSIIDP);

Gada sporta skolotāja – Gulbenes novada vidusskolas  sporta skolotāja Sarmīte Gobiņa (nosaka IZM);

Gada sporta žurnālists – Ilmārs Stūriška no “Latvijas Avīze” (nosaka A.Vaidera fonds).

Pārējās nominācijas tika noteiktas balsojumā. “Trīs Zvaigžņu balva” ir unikāls sportisko sasniegumu izvērtēšanas koncepts, jo šī sporta balva ir vienīgā Latvijā, kuras uzvarētāju noteikšanā liels  īpatsvars ir sporta līdzjutēju balsojumam, jo nominācijas uzvarētāja noteikšana ir atkarīga no trim komponentiem – līdzjutēju balsojuma (50% no balsojuma), sporta organizāciju  izvirzīto (LOK, LPK, LSFP, no katras 3 sportisti) nenominēto sportistu (25% no balsojuma) un sporta žurnālistu (25% no balsojuma) balsojuma. Ar “Trīs Zvaigžņu balva 2022” sportistu un sporta žurnālistu sarakstu, kuri piedalījās balsojumā, var iepazīties mājaslapā – www.triszvaigznubalva.lv.

Tautas balsojuma tika noteikti uzvarētāji 9 nominācijās, un uzvarētāji šajās nominācijās ir:

  1. Gada sporta federācija -Latvijas Basketbola savienība;
  2. Gada pašvaldība sportā – Valmieras novada pašvaldība;
  3. Gada sporta treneris – Latvijas vīriešu basketbola izlases trenerisLuka Bankī;
  4. Gada paralimpiskā sportiste -peldētāja Zane Embrekte;
  5. Gada sporta komanda -Latvijas vīriešu basketbola izlase;
  6. Gada sporta mazā komanda – Latvijas 3X3 basketbola izlase;
  7. Gada sportists tehniskajos sporta veidos – drifta pilots Kristaps Blušs;
  8. Gada sportiste -pludmales volejboliste Tīna Graudiņa;
  9. Gada sportists -daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu “Trīs Zvaigžņu balva 2022” organizē Latvijas Olimpiskā komiteja ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.