Šosejas komisija
20.09.2021

Biķernieku trasē tiks noskaidroti autošosejas čempioni

Flash Racing

Ar “Motul Grand Prix” sacensībām Biķernieku trasē 25. un 26. septembrī tiks noslēgta šī gada Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta sezona, kurā vēl jānoskaidro jaunie čempioni vairākās ieskaites klasēs. Paredzams, ka uz starta visās ieskaites klasēs stāsies vairāk nekā 120 dalībnieki, tajā skaitā arī vairāki Lamborghini spēkrati.

Flash Racing

Īsts saldais ēdiens skatītājiem būs BMW 325 CUP klases braucieni, kur uz starta stāsies vairāk nekā 30 automašīnas. Čempionāta kopvērtējumā pārliecinoša vadība ir lietuvietim Karolim Jovaišam, par 85 punktiem apsteidzot savu tautieti Edvinas Žadeikis. Visas cerības pacīnīties par otro vietu kopvērtējumā ir latvietim Krišjānim Oskerko. Laba snieguma gadījumā trešo vietu kopvērtējumā var izraut arī Artjoms Kočlamazašvili un Mārtiņš Lapiņš. Neatkarīgi no čempionāta iznākuma skaidrs ir viens – skatītājiem būs ko redzēt!

126 pret 126 punktiem. Tāda trīs posmu garumā ir bijusi Valtera Zviedra un igauņa Mikk Maaten cīņa par TCR klases čempiona titulu! Zviedrim Rīgas sacīkstes ir unikāla iespēja kļūt par pirmo latvieti – TCR klases čempionu, prestižs tituls uz pasaules motoru sporta skatuves. Viss izšķirsies mājas trasē Biķerniekos!

Baltijas sešu stundu izturības čempionātā līdzjutēju cerības saistās ar “LV Racing” komandu – prestižajā TCR klases kopvērtējumā ar Audi RS3 LMS TCR auto šī vienība ieņem trešo vietu, bet veiksmes gadījumā ir iespēja kļūt arī par čempioniem. A3000 klasē tikpat sarežģīts uzdevums ir citai Latvijas komandai “Mazeikiu Auto sporta klubam”, bet komanda ar Artūru Šiminu priekšgalā ir noskaņota tikai uz uzvaru! 

Uz starta būs arī līdzjutēju favorīti “Flash Racing Latvia” ar ekskluzīvo Lamborghini “Super Trofeo” spēkratu. Tiesa tādi būs arī vēl diviem sāncenšiem. Komandai šī sezona nav izdevusies tehnisku iemeslu dēļ, tomēr mājās pat sienas palīdz un komanda cīnīsies par uzvaru klases absolūtajā braucienā!

Viss paša rokās ir Jānim Hānam “BTC4” klasē – uzvara abos braucienos ļaus piepildīt sen loloto sapni kļūt par Baltijas čempionu. Tiesa arī somu sportistam Jyrki Jonkkari ir tieši tādas pašas ambīcijas nosargāt savu titulu! Bet Atis Veismanis “BTC2” klasē ar stabilu sniegumu sezonas gaitā ir rokas stiepiena attālumā no pirmās vietas, šobrīd ieņemot otro vietu kopvērtējuma tabulā. Konkurence gan šajā klasē Rīgā būs ļoti sīva, bet Ata pieredze Biķernieku trasē ļauj cerēt uz panākumu.

Prieks redzēt, ka aktivizējas dalībnieki arī jaunizveidotajā V1600 klasē – uz starta stāsies jau vismaz 3 dalībnieki, kuri savā starpā arī sadalīs čempionāta godalgas!

Arī citās klasēs čempionu liktenis vēl nav izšķirts un tas nozīmē, ka trasē būs bezkompromisa cīņas par uzvaru un godalgotām vietām. 

Biļetes uz “Motul Grand Prix” sacensībām būs nopērkamas sacensību dienā kasēs Biķernieku trasē. Biļešu cena 10 EUR. Bērniem līdz 12 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem ieeja bez maksas. Pasākumu varēs apmeklēt cilvēki ar sadarbspējības sertifikātu – vakcinēti, vai pārslimojuši.

Vairāk informācijas www.batcc.eu.

Andis Meilands, BaTCC direktors

Tel.: 28644446, e-pasts: info@batcc.eu.