Šosejas komisija
06.09.2023

Biķernieku trasē 16. septembrī norisināsies aizraujošās “100 MIN RACE” sacensības

100 Min 2023 1

Paralēli “100 MIN RACE” sacensībām norisināsies arī “Mano Superlaps” 3. posms un Igaunijas vēsturisko formulu kausa 4. posma izcīņa. Jāatzīmē, ka “100 MIN RACE” ietvaros savus šīs sezonas noslēdzošos posmus aizvadīs arī “Dzintara Apļa” dalībnieki.

100 Min 2023 3

Dalībnieki aizvadīs cīņas Biķernieku lielajā apvienotajā aplī, kas apvieno gan moto, gan auto trases konfigurāciju 5,5 km garumā. Vēsturiskās formulas aizvadīs braucienus ierastajā auto trasē. Uz 100 MIN sacensību aicināti piedalīties dažādu klašu auto – “VAZ”, “VOLGA”, “ABC RACE”, “Youngtimer CUP” ( auto līdz 2.0l dzinējiem). Komandā ir iespējams startēt diviem pilotiem, jo sacensību vidusdaļā ir obligāts, 5 minūšu garš boksu apmeklējums, kura laikā notiek degvielas uzpildīšana, riepu maiņa un braucēju maiņa.

Sacensību dienā uz starta dosies “MANO SUPERLAPS” dalībnieki, kuriem šis būs 2023. gada trešais un noslēdzošais sezonas posms. “MANO SUPERLAPS” var piedalīties gan ar ielas, gan sporta automašīnām, dalībnieku mērķis ir uzstādīt pēc iespējas ātrākus apļa laikus. Atbilstoši saviem apļa laikiem kvalifikācijā, piloti tiks iedalīti četrās ieskaites grupās: STREET, SEMI PRO, PRO, SUPER PRO. Sacensības ir organizētas ar mērķi dalībniekiem ar ielas un sporta automašīnām uzlabot savas autobraukšanas prasmes drošā vidē – slēgtā sacīkšu trasē – vienlaikus sacenšoties un salīdzinot savus rezultātus ar citiem.

Dalībniekiem, kas piedalās sacensībās ar ielas auto jāizmanto ielas riepas, kas marķētas ar Burtu E (aplī) — riepa atbilst Eiropas ECE prasībām. Sacensībās katrs dalībnieks veic kvalifikācijas braucienu un trīs sacensību braucienus. Dalībnieki tiek sadalīti grupās un laisti trasē ar laika intervālu. Katrai grupai pēc kvalifikācijas brauciena nosaka labāko apļa laiku, kuru braucējs sacensību braucienos nevar pārsniegt.

100 Min 2023 2

Jāatzīmē, ka divas dienas iepriekš – 14. septembrī – Biķernieku trasē norisināsies “MANO Motorsport Events” rīkots treniņš, kurā gan sacensību dalībnieki, gan citi interesenti varēs izbaudīt to pašu aizraujošo apvienotā apļa konfigurāciju (5,5 km), pa kuru sestdienā tiks aizvadītas “MANO” sezonas noslēdzošās sacensības. Plašāka informācija par treniņu un reģistrēšanās tam pieejama https://manoevents.lv/treninbraucieni-14-setembri/.

Spraigas cīņas auto un moto trasē, elpu aizraujoši momenti un skaistas uzvaras sacensību sezonu noslēdzot, to visu varēs piedzīvot 16.septembrī Biķernieku trasē. Gatavo savu spēkratu un tiekamies jau nākamnedēļ! Visu informāciju, to starpā nolikumus un reģistrācijas saites, var atrast https://manoevents.lv/mano-100-min-race/.

 

Foto: Raimonds Volonts

Informāciju sagatavoja: MANO Motorsport Events