Šosejas komisija
25.08.2023

Biķerniekos notiks nepieredzēts somu un zviedru duelis autošosejā

Legends Bikernieki

Septembra beigās Baltijas autošosejas čempionāta noslēdzošā posma ietvaros norisināsies vēl nepieredzēts un aizraujošas sacensības – “King of the North”, kur pulcēsies labākie Somijas, Zviedrijas un Baltijas valstu “Legends” cars sacīkšu braucēji, lai trīs sacensību braucienu kopsummā noskaidrotu Ziemeļeiropas labāko pilotu šajā klasē.

Legends Riga

“Doma un iestrādnes par šādu miniatūru reģiona labāko pilotu pulcēšanu vienā vietā vienā laikā ir jau vairākus gadus un ir liels prieks, ka šogad tas ar lielu atbalstu no Somijas un Zviedrijas pārstāvju puses ir realizējies un notiks Biķernieku trasē. Nav noslēpums, ka Somijā un Zviedrijā ir ļoti spēcīgi nacionālie čempionāti un nereti šo valstu piloti tiek uzskatīti par labākajiem “Legends” automašīnu pilotiem pasaulē. Nešaubos, ka uz starta redzēsim arī ļoti ātrus latviešu pilotus, kas izrādīs cienīgu konkurenci. Skatītājiem būs ļoti aizraujoši mači,” saka Baltijas autošosejas čempionāta rīkotājs Andis Meilands.

Piektdienā, 22. septembrī paredzēti treniņu un kvalifikāciju braucieni, bet sestdien notiks trīs sacensību braucieni, katrs astoņu apļu garumā. Dalību sacensībām jau pieteikuši 18 sportisti no Zviedrijas un Somijas. Tajā skaitā arī Zviedrijas čempionāta pašreizējie līderi – Dennis Byqvist, Erik Blixt, Linus Bjorkman un Michel Gryvik, kā arī pašreizējais Somijas čempionāta līderis Marko Kilpia, ceturtās vietas turētājs Arto Ojaranta, bet sagaidāmi vēl vairāki spēcīgi piloti.

Zviedri

Legends cars automašīnu virsbūve vizuāli veidota pēc trīsdesmito gadu Chevrolet un Ford automašīnām, kas aprīkotas 100 km/h sasniedz četrās sekundēs. Svars 590 kg ar braucēju.

Sacensības būs arī Baltijas autošosejas čempionāta noslēdzošais posms “BMW 325 CUP”, salonautomašīnu, GT, ABC Race, V1600 un izturības sacensību klasēm. Ieejas biļete pasākumā maksās 15 EUR, studentiem 50% atlaide. Pensionāriem, invalīdiem un bērniem līdz 12 gadu vecumam ieskaitot ieeja bez maksas. Biļetes pieejamas “Biļešu serviss” kasēs.

 

Video: youtu.be/_2_0loKDRaE?si=GrFpJX7zRnxeu_Dr

Foto: Batcc.eu

Informāciju sagatavoja: Andis Meilands