Šosejas komisija
30.04.2024

Baltijas autošosejas čempionāts startēs jau šonedēļ Pērnavā

2024 1 Gt

Jaunā Baltijas autošosejas čempionāta (BaTCC) sezona sāksies jau šonedēļ, 4. maijā, ar sacensībām Igaunijā, “Porsche Ring” trasē. Vairākās ieskaites klasēs uz starta līnijas stāsies vairāk nekā 100 dalībnieki no Baltijas, Somijas un Polijas.

2024 1 Nankang 2h

Sezonas atklāšanas sacensības būs ne tikai Baltijas autošosejas čempionāta posms, bet arī Latvijas, Lietuva un Igaunijas atklāto čempionātu ieskaites posms. Piektdiena tiks veltīta testu, brīvo treniņu un kvalifikācijas sesijām, bet pirmais sacensību starts gaidāms 4. maijā plkst. 11:00.

Visgaidītākās sacensības Latvijas līdzjutējiem būs “BMW 325 CUP” klases braucieni, kur sacensībām šobrīd pieteikušies 31 dalībnieks no Baltijas valstīm, Polijas un Francijas. Uz starta stāsies arī 2023. gada Latvijas čempions Ričards Šubeckis, kurš uzskatāms par vienu no galvenajiem favorītiem uz uzvaru sacīkstēs un arī visā čempionāta. Šubeckim par lielākajiem konkurentiem jāuzskata igaunis Romet Reisin un lietuviešu sportisti Julius Kirsis un Paulius Urbonavicius. Tāpat dalībnieku pulkā Matīss Mežaks, Jānis Horeliks un Uldis Timaks, kā arī citi ātri piloti no Latvijas un kaimiņvalstīm. “BMW 325 CUP” klasei pirmais starts paredzēts plkst. 12:25.

2024 1 Bmw 325 Start

Krāšņs, jaudīgs un ātrs dalībnieku sastāvs gaidāms GT klases braucienos, kur jāizceļ lietuvietis Karolis Stasiukynas ar Mercedes-Benz “AMG GT3 EVO”, Dovydas Ketvirtis (Lamborghini “Huracan ST EVO2”), Edvinas Einikis (Audi “TT-RS”), Gediminas Baksys (Nissan “180 SX”), kā arī piecas jaunākās Porsche “GT3 CUP 992” automašīnas un daudzi citi ātri sportisti ar tikpat ātriem sacīkšu bolīdiem. Vienīgais Latvijas pārstāvis Artūrs Šimins startēs “BTC4” klasē ar Peugeot “308 RC” automašīnu. Kopskaitā – 17 ekskluzīvi automobiļi.

Īsts bums ar jauniem dalībniekiem novērojams budžeta klasē “V1600”, kur dalībai sacensībās pieteikušies jau deviņi automobiļi, tajā skaitā arī no Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Paredzams, ka sezonas laikā šis skaits turpinās pieaugt. Par favorītu šeit jāuzskata pērnā gada čempions Raivis Meilands, kuram nopietnu konkurenci izrādīs Ernests Eglītis un igauņu sportists Regnar Simuland. “ABC Race” klase autošosejas iesācējiem pulcēs deviņus dalībniekus. Klase šogad būs daļa no Baltijas autošosejas čempionāta, aizvadot četras kopīgas sacensības, kā arī startēs kopā ar “V1600” klases spēkratiem.

2024 1 R Meilands V1600

“Baltic Touring Cars” ieskaitē, kur sacenšas automobiļi trīs dažādās ieskaites klasēs (līdz 1600, 2000 un 3000 ccm), sacīkstēm šobrīd pieteikušies 13 automobiļi, tajā skaitā arī Latvijas sportiste Lelde Dembovska ar Mini “One”. Vissīvākā konkurence sagaidāma klasē līdz 2l spēkratiem – 6 automašīnas. Paredzams, ka no nākošā sezonas posma, kas norināsies Biķernieku trasē, uz starta stāsies arī sportisti no Latvijas.

17 komandas sagaidāmas “Nankang” divu stundu izturības sacensībās, kas noslēgs sacensību sestdienu. Uz starta “BTC1” klasē stāsies arī “LDV Racing Team” komanda no Latvijas, bet “BTC4” klasē “Orlen-Lietuva” komanda ar vienu no pilotiem Artūru Šiminu.

2024 1 Historic Formula

Speciālā viesu klase – vēsturiskās formulas – priecēs ar plašu dalībnieku pulku šai unikālajai ieskaites klasei, kur dalībnieku pulkā atrodami arī četri sportisti no Latvijas – Raitis Mūrnieks, Itālo Alsiņš, Indulis Rukuts un Valērijs Urbāns.

Ieejas biļetes cena sacensību dienā – 20 EUR. Ieejas biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā https://www.piletitasku.ee/et/event/5913 vai sacensību dienā pie ieejas vārtiem. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas. Dalībnieku saraksts atrodams šeit: https://batcc.eu/entry-list-parnu-opener-2024/.

 

Video: youtu.be/TwMb39wITJs

Foto: batcc.eu

Informāciju sagatavoja: Andis Meilands