Šosejas komisija
10.08.2021

Baltijas autošosejas čempionāta nākamais posms Igaunijā ar vairāk nekā 120 dalībniekiem

Bmw 325

Baltijas autošosejas čempionāta (BaTCC) trešais posms norisināsies no 21. līdz 22. augustam Audruring trasē Igaunijā. Sacīkstes vienlaicīgi būs arī Latvijas, Igaunijas un Lietuvas autošosejas čempionāta posms un pulcēs vairāk nekā 120 dalībnieku.

Bmw 325

Igaunijas kūrortpilsētas Pērnavas modernajā trasē spēkosies ātrākie reģiona piloti vairākās ieskaites klasēs – sešu stundu izturības čempionātā, “BMW 325 CUP”, “TCR” un jaudīgo “GT” klasē, vēsturisko formulu klasē, kā arī salonmašīnu klasēs “BTC” un “ABC Race”.

“Pirmās divas sezonas sacīkstes izvērtušās pagalam neveiksmīgas, tomēr tas ir tikai vairojis mūsu apņēmību atkal kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, atkārtojot pērnā gada triumfu!” stāsta Baltijas sešu stundu izturības čempionāta “Flash Racing Latvia” komandas pilots Arturs Batraks. “Izturības sacensībās ikvienai niansei ir nozīme, lai gūtu panākumus. Tā kā konkurence ir ļoti spēcīga, tad visiem faktoriem ir jāsakrīt!”. Artura Batraka komandas biedrs būs francūzis Thomas Padovani, kuram ir plaša pieredze arī Eiropas lielākajos autošosejas sacīkšu seriālos.

BaTCC sacensību prestižākā klase ir Baltijas 6 stundu izturības čempionāts. Kopvērtējuma vadībā pārliecinoši izvirzījusies lietuviešu komanda “Siauliai – RD Signs” ar Lamborghini “Huracan ST” automobili, viņiem seko “Noker Racing Team” no Lietuvas un “ALM Racing” no Igaunijas, bet kopvērtējuma ceturtajā vietā ir Latvijas komanda “LV Racing” ar Audi “RS3 LMS TCR”. Latvijas komandas “Flash Racing Latvia” un “Mazeikiu Auto Sporto Klubas” ieņem attiecīgi desmito un deviņpadsmito vietu.

“BMW 325 CUP” klasē norit īsta valstssacīkste starp Latvijas un Lietuvas sportistiem, čempionāta vadībā esot lietuviešiem Edvinas Žadeikis un Robertas Kupčikas, trešo vietu ieņem latvietis Konstantīns Calko, bet, neatpaliekot tālu no līderiem, sestajā vietā ir Matīss Mežaks, kurš ir apņēmības pilns arī šogad aizstāvēt savu čempiona titulu. Uzdevums gan nenāksies viegli, ņemot vērā, ka uz starta katrās “BMW 325 CUP” sacensībās stājas gandrīz 40 dalībnieki.

“TCR” klasē, kur dalībnieki sacenšas ar identiskiem spēkratiem kā FIA Salonautomobiļu Pasaules čempionātā(WTCR) ir spraigs līderu duelis starp igauņu sportistu Mikk Maaten un Valteru Zviedri, “LV Racing” komandas braucēju. Minimāls trīs punktu pārsvars pirms trešā sacensību posma ir latviešu sportistam. 

Čempionāta ātrākajā klasē “GT PRO” pārliecinošu vadību ieņēmis lietuviešu braucējs Sim Racer, otrajā vietā ir Arturs Batraks, bet trešajā vietā Audrius Butkevičius. Visi sportisti brauc ar Lamborghini “Huracan ST” automašīnām. 

“V1600” klases čempionāta vadībā ir Kārlis Ozoliņš. “BTC4” klasē otro vietu čempionātā ieņem Jānis Hāns ar Subaru “Impreza”, bet “BTC2” klasē līdzvērtīgs gods ir Atim Veismanim. 

Vēsturisko spēkratu “HCR Formula Historic” klasē pārliecinošs līderis čempionātā ir Andris Griķis, kuram epizodiski konkurenci izrāda cits latviešu sportists Raitis Mūrnieks. “Formula Easter” klasē čempionāta vadībā esošajam Toomas Janu cieši seko latvieši Roberts Toms un Itālo Alsiņš.

Sacīkstēm tiešraidē varēs sekot līdzi “Baltic Touring Car Championship” sociālajos tīklos Facebook un YouTube, kā arī TVNET portāla Auto sadaļā.

Biļetes klātienē uz sacensību abām dienām maksās 20 EUR. Ieeja vakcinētiem un Covid-19 pārslimojušajiem, kā arī uzrādot negatīvu testu. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja neierobežota.

Vairāk informācijas www.batcc.eu.

Andis Meilands, BaTCC direktors

Tel.: 28644446, e-pasts: info@batcc.eu.