Šosejas komisija
05.05.2023

Autošosejas sezonas atklāšanā ar jaunu Pērnavas trases rekordu pirmais kvalifikācijā Reinis Nitišs

Pwr 3

Baltijas autošosejas čempionāta pirmajā posmā, kas šonedēļ norisinās “Porsche Ring” trasē Igaunijā, pirmo starta vietu sešu stundu izturības sacensībās izcīnīja “ES motorsport by AMG Customer Racing Team” ar Reini Nitišu pie Mercedes-Benz “AMG GT3 EVO” stūres, uzstādot jaunu “Porsche Ring” trases rekordu 1:12.303, par 0,2 sekundēm pārspējot lietuvieša Sim Racer iepriekš uzstādīto laiku.

Pwr

“ES Motorsport” komanda, kuras sastāvā brauc vēl viens latviešu sportists Arturs Batraks, kvalifikācijas braucienā apsteidza “Juta Racing” un “Porsche Club Lithuania” komandas no Lietuvas. Artūra Šimina pārstāvētajai “Orlen-Lietuva Mazeikiu ASK” rīt sacīkstes uzsāks no sestās starta vietas.

“BMW 325 CUP” kvalifikācijas braucienā ātrākais ar jaunu “BMW 325 CUP” trases rekordu 1:27.788 bija “Rode Racing / SPINS” pilots Leo Messenger no Francijas, pārspējot lietuvieti Julius Kirsis. Latvijas sportisti – Mārtiņš Lapiņš no “LV Racing” komandas un Ričards Šubeckis no “Jūrmala/Papas sacīkšu komanda” sacīkstes uzsāks no otrās starta rindas. Matīss Mežaks startēs no divpadsmitās starta vietas, bet Krišjānis Oskerko no trīspadsmitās.

Pwr 4

“BTC3” klases kvalifikācijā uzvara lietuvietim Justas Gudavičius, “BTC2” klasē ātrākais igaunis Simo Lind, bet “BTC1” uzvarēja lietuvietis Dovydas Akstinas.

“V1600” septiņu dalībnieku konkurencē ātrākais bija latvietis Ernests Eglītis, pārspējot tautiešus Kasparu Rudmiezi un Raivi Meilandu.”BMW 116 Trophy” ātrākais aplis Elvim Turānam.

Sestdien, 6. maijā, pirmo sacensību starts paredzēts plkst. 10:00. Paredzēti “BMW 325 CUP”, “Touring Cars” un Baltijas sešu stundu izturības sacensības. Ieejas maksa uz abām sacensību dienām – 15 EUR. Sacensības būs iespējams vērot arī tiešraidē “Baltic Touring Car Championship” YouTube un Facebook kontos.

 

Informāciju sagatavoja: Andis Meilands, +371 28644446, info@batcc.eu