Šosejas komisija
01.11.2021

Autošosejas braucējs Valters Zviedris piedzīvo debiju sacensībās Soču F1 trasē

Clipboard02 107

Sočos aizvadīts Krievijas autošosejas čempionāta (RSKG) septītais posms, kur spēcīgajā TCR klasē 14 sportisti veica divus iebraucienus – pirmais bija starts gaitā, bet otrs no vietas. Uz starta izgāja 13 krievu braucēji un viens latviešu sportists – 20 gadus vecais Valters Zviedris, kurš pārstāvēja LV Racing komandu (“Audi RS3 LMS”). Ceturtdien un piektdien tika aizvadīti treniņbraucieni, sestdien kvalifikācija, bet pašas sacensības – svētdien. Kvalifikācijā Zviedris ieņēma 13.vietu, pirmajā braucienā tika izcīnīta 11.vieta, bet otrajā braucienā – desmitā vieta.

251511690 407714997638524 1776194990436988192 N
Foto: Facbook / LV Racing

Sarunā Valters Zviedris atklāja, ka piedzīvotais Krievijā devis ļoti lielu pieredzi, jo konkurenti, no kuriem vairāki sportisti guvuši panākumus arī starptautiskā mērogā, bija ļoti spēcīgi.

”Līmenis bija ļoti augsts – sākot ar trasi un beidzot ar sacensību organizāciju. Arī sportisti, kuri visu laiku trenējas, bija ļoti profesionāli, kuriem arī maksā algas par startiem šajā seriālā. Cik izdevās noskaidrot, tad komandas tērē milzīgas naudas šajā čempionātā. Vienvārd sakot – iespaidīgi. Pati trase, kurā nesen brauca F1 piloti, bija augstākajā līmenī, ko Baltijā nevar iedomāties. TCR klasē uz starta izgāja ne tikai automašīnas, ko esam pieraduši redzēt šajā ieskaitē (VW, Audi, Cupra), bet arī vairākas homoligāciju izgājušas Lada automašīnas.”

”Jāsaka, ka man no malas šeit bija ļoti sarežģīti sacensties ar viņiem. Ar pāris treniņiem man nepietika, lai atkostu trasi un sacenstos ar braucējiem, kuri šajā trasē brauc vairākus gadus. Vietējie braucēji uzreiz sākumā teica, ka šī neesot vieglākā trase uz kuru braukt pirmo reizi un sacensties. Taču pēdējā braucienā, neskatoties uz neizdevušos startu, ātrumu atradām un pierādījām, ka neesam nekādi lēnie. Protams, šie sportisti zināja, kādus labāk regulējumus izmantot. Arī riepu izvēle nospēlēja lielu lomu – ja viņiem bija 30 riepas, tad mums finansiālu apstākļu dēļ mazāk. Jāpiebilst, ka šajā trasē aplis tika veikts neierastā garumā – divas minūtes un 20 sekundes, kas ir divas reizes ilgāk nekā Biķerniekos,” stāsta Valters Zviedris.

Clipboard02 107
Foto: disk.yandex.ru

Sportists piebilda, ka uzņemti esot lieliski, un nav izslēgts, ka kādu dienu kādu krievu braucēju mēs redzēsim Biķerniekos.

”Sacensību pēcgarša ir ļoti laba – teiktu, ka šīs sacīkstes bija ļoti vērtīgas un šīs sacīkstes bija kā nobraukt divas sezonas TCR klasē Baltijā. Ļoti daudz gan es, gan mana komanda varējām iemācīties. Arī vietējie ļoti laipni mūs uzņēma un daudz ko izstāstīja. Viņiem ļoti patīk uzņemt viesus. Šī mums bija ļoti vērtīga pieredze, tāpēc nākamgad noteikti centīsimies šeit atgriezties. Sacensību laikā uzņēmām jaunus un labus kontaktus. Daži krievu braucēji izteicās, ka, ja sacensības nepārklāsies, tad viņi plāno atbraukt arī pie mums uz Rīgu.”

Foto: Facbook / LV Racing

Lai arī Zviedris šoreiz nespēja cīnīties par augstākajām vietām, braucējs atzina, ka līmenis šeit esot ļoti augsts.

”Uzskatu, ka Baltijā TCR klases līmenis ir augsts, bet nav tik daudz to braucēju ar šāda veida tehniku. Šeit, savukārt, visi braucēji bija augstākajā līmenī – uz starta stājas 14 braucēji, no kuriem visi iebrauca vienas sekundes robežās. Arī pats pēdējā braucienā līderiem uz vienu apli zaudēju tikai vienu sekundi, kas, savukārt, Biķernieku trasē būtu ļoti daudz. Taču šoreiz labāku rezultātu liedza uzrādīt treniņi un sacīkstes šādā augstā līmenī.” 

Lai arī sportists pirms starta cerēja uz augstāku rezultātu, neskatoties uz to, Zviedris ar komandu ir ļoti apmierināti par iegūto pieredzi, kas dos iedvesmu strādāt tālāk.

”Kopumā guvām ļoti vērtīgu pieredzi. Jāsaka, ka mani un mūsu komandu pozitīvā ziņā šis rezultāts nedaudz nosēdināja, ka neesam mēs pasaules čempioni. Jā, mēs uz kopējo fonu Baltijā esam ātri, bet šeit tomēr mums nedaudz pietrūkst, lai cīnītos par augstākajām vietām. Tas nozīmē, ka mums vēl ir daudz jāstrādā un tas dod iedvesmu tālāk strādāt vēl smagāk, lai ir kur tiekties. Šī pieredze vērtējama tikai ar daudzām plus zīmēm. Uz Soču trasi devāmies ar domu, ka izdosies pacīnīties par augstākām vietām, taču finišā ir, kā ir, bet nevienā brīdī ne es, ne tētis, ne komanda neko nenožēlojam.”

Nobeigumā Valters piebilda, ka viņu komandai tika piešķirti boksi, kur pirms pāris nedēļām boksi bija četrkārtējam F1 pasaules čempionam Sebastianam Fetelam.

247667158 404915054585185 7734456613268822688 N
Foto: Facbook / LV Racing

”Boksos, kuros mēs un citi sportisti atradāmies, bija palikušas plāksnītes ar F1 braucēju vārdiem. Mums sanāca atrasties boksos, kuros pirms tam stāvēja Sebastians Fetels. Bija patīkamas sajūtas braukt pa trasi, pa kuru brauca F1 piloti. Sacensības tika pārraidītas gan pa televīziju, gan youtube. Uz katra stūra bija komentētāji, fotogrāfi. Tiešām iespaidīgi.”

Informācijas avots:

www.go4speed.lv