Šosejas komisija
10.06.2023

Ar aizraujošām cīņām aizvadītas autošosejas sacensības DeWALT Grand Prix

Dw1

Ar vairākiem uzvarētājiem no Latvijas, iespaidīgām avārijām un lielu dalībnieku skaitu Biķernieku trasē noslēgušās “DeWALT Grand Prix” sacensības, kas bija Baltijas autošosejas čempionāta otrais posms. Valteram Zviedrim ceturtā vieta “Porsche GT3 CUP”, bet BMW 325 CUP uzvara francūzim Leo Messenger.

Dw2

Prestižajā “NEZ Porsche Sprint Challenge” sacensībās Valters Zviedris pirmajā braucienā ilgu laiku spēja izrādīt pretestību brauciena līderim Matias Salonen, tomēr iespējas apdzīšanas manevram neradās. Otrajā braucienā Zviedrim pēc lieliska starta un pakāpšanās no piektās uz trešo starta vietu sanāca izslīdēt no trases paralēli ar igauņu sportistu Thomas Kangro, kā rezultātā sacensību brauciens tika apturēts. Pēc sacensību atsākšanas Zviedrim brauciens bija jāuzsāk no boksiem, bet tomēr ar lielu ātrumu izdevās aizcīnīties līdz piektajai pozīcijai. Uzvara otrajā braucienā somu sportistam Jani Kakela, otrais Thomas Kangro, bet trešā vieta Matias Salonen.

Trīs sarkanie karogi divos sacensību braucienos tika piedzīvoti 38 dalībnieku kuplajā “BMW 325 CUP” klasē, kur karstas cīņas par katru pozīciju noritēja no pirmā līdz pēdējam aplim. Savu ātrumu arī sacensību braucienos spēja apliecināt viesis no Francijas, “Rode Racing” komandas braucējs Leo Messenger – uzvara abos braucienos un arī sacensību posmā, aiz sevis atstājot lietuviešus Paulius Urbonavičius un Julius Kirsis (Dream 2 Drive).

V1600 Ernests Eglitis

V1600 skaista uzvara abos braucienos Ernestam Eglītim, pārspējot Kasparu Rudmiezi un Raivi Meilandu. BTC1 klasē ātrākais Dovydas Akstinas no Lietuvas, BTC2 igaunis Simo Lind, bet BTC3 klasē lietuvietis Arturas Kliobavicius. BMW 116 Trophy ieskaitē uzvara Edgaram Karlsonam.

BTC4 klasē lielisku sniegumu demonstrēja Arturs Šimins, uzvarot pirmajā braucienā un aiz sevis atstājot daudz jaudīgāku spēkratu pilotus. Trešā vieta otrajā braucienā deva otro vietu kopvērtējumā, piekāpjoties tikai lietuviešu autošosejas meistaram Ramunas Čapkauskas. Ātrākajā BGT PRO klasē uzvara lietuvietim Ignas Jomantas ar jaudīgo Mercedes AMG GT3 EVO automobili, aiz sevis atstājot savu tautieti Tautvydas Rudokas un somu pilotu Jyrki Peltola. BGT AM klasē uzvara britam Drew Holland.

Dw3

BMW 325 CUP brauciena “Masters” klasē uzvara Julius Kirsis, aiz sevis atstājot Kristapu Blušu un Uldi Timaku (Jūrmala/Papas sacīkšu komanda). “Rookie” ieskaitē uzvara lietuvietim Eividas Sitavičius, bet pjedestāla otrais un trešais pakāpiens latviešiem – Vadimam Ozolam un Artūram Sarmam (Rode Racing). “Ladies” klasē ātrākā Emilija Ulvydaite (KTK Racing Division) no Lietuvas, bet džentlmeņu vērtējumā uzvara Olivier Villeneuve (Rode Racing).

Nankang 2h izturības sacīkstēs 21 komandas konkurencē uzvara Lietuvas komandai “Soderus Racing” ar SEAT Leon automobili, otrā vieta “Orlen Lietuva Mazeikiu ASK” komandai, kur viens no pilotiem ir Artūrs Šimins, bet trešā vieta igauņu ekipāžai “Lind Racing”.

ABC Race ieskaitē 12 braucēju konkurencē uzvara Kristapam Laipniekam, otrā vieta Danielam Unguram, bet trešā – Artūram Daņilevskim.

Baltijas autošosejas čempionāta nākamais posms norisināsies no 7. līdz 8. jūlijam, Lietuvā “Nemuno Žiedas” trasē.

 

Foto: batcc.eu

Informāciju sagatavoja: Andis Meilands