E-Motorsport
04.11.2022

Andrejam Gubarevam starptautiskajās motoru sporta spēlēs pusfināls e-sporta disciplīnā

A Gubarevs

Latvijas komandas pārstāvim Andrejam Gubarevam spēcīgā konkurencē izdevās sasniegt pusfinālu “Esports” disciplīnā “FIA Motorsport Games” jeb motoru sporta Olimpiskajās spēlēs, kas aizvadītajā nedēļas nogalē risinājās “Paul Ricard” trasē Francijā. 

A Gubarevs
Foto: FIA Motorsport Games

Sacensībās ar GT3 klases automašīnām “Assetto Corsa Competizione” platformā kopā piedalījās 57 savu valstu labākie digitālā autosporta braucēji. Lielais dalībnieku skaits nozīmēja sacensības visiem sportistiem bija jāsāk no ceturtdaļfinālu braucieniem – savā grupā Andrejs Gubarevs stundu garajās sacensībās ieņēma 14. vietu, kas nozīmēja dalību pēdējās cerības braucienā, lai cīnītos par vēl vienu iespēju iekļūt pusfinālā. Pēdējās cerības braucienā sacensības izdevās – tika izcīnīta 4. vieta, kas deva iespēju startēt pusfinālā, kur, startējot no 19. starta vietas, izdevās kāpināt tempu un vienu brīdi tika iegūta arī 10. pozīcija, kas nodrošinātu dalību finālā. Tomēr sacensību vidusdaļā tiesneši pieņēma lēmumu Latvijas braucējam atdot pozīciju sportistam, ar kuru bija sanākusi sadursme, tas finišā ļāva noslēgt sacensības 16. vietā pusfināla braucienā.

Andrejs Gubarevs: “Šāda mēroga sacensībās esmu pirmo reizi, bet par spīti tam neļāvu vaļu satraukumam un neprecīzām kustībām. Pavadītās dienas trasē, piedaloties savā disciplīnā un vērojot pārējos latviešu sportistus, paskrēja ļoti ātri. Lielais braucēju skaits veidoja spraigu sāncensību starp dalībniekiem un katrā braucienā nācās kārtīgi pasvīst. Varbūt neizdevās finišēt tik augstu cik gribējās, bet pieredze un jaunas zināšanas bija šī pasākuma augļi. Vēlos izteikt lielu pateicību Latvijas Automobiļu Federācijai, pārējiem Latvijas komandas braucējiem un ģimenei par atbalstu un iespēju doties uz šīm autosporta olimpiskajām spēlēm.’’

Par “FIA Motorsport Games” uzvarētāju kļuva Lielbritānijas sportists Džeimss Boldvins, kurš, pateicoties savām prasmēm digitālajā autosportā, regulāri startē arī īstās autošosejas sacensībās ar GT3 klases spēkratiem. Otrajā vietā Nīderlandes sportists Kriss Hartevelds, bet bronzas medaļa Spānijas braucējam Alberto Garsijam.

Esports, tai skaitā digitālais autosports, ik gadu ieņem ar vien lielāku lomu gan pasaules sporta, gan izklaides industrijā – izņēmums nav arī Latvija, kur pirmo reizi 2021. gadā ar “Latvijas Mobilais Telefons” un Latvijas Automobiļu federācijas atbalstu “Baltic Touring Car Championship” tika izspēlēts Latvijas kausa ieguvēja nosaukums digitālajā disciplīnā. Piecu sacensību kopvērtējumā par uzvarētāju tika kronēts Andrejs Gubarevs, kuram uzvara pavēra iespēju dalībai šī gada FIA Motoru sporta spēlēs. 

Kā ziņots, Latvijas komanda Motoru sporta olimpiādē ieguva vienu medaļu – drifta sacensībās zelts Kristapam Blušam.

Nākamās “FIA Motorsport Games” sacensības norisināsies Valensijā, Spānijā, 2024. gada oktobrī.

Vairāk informācijas:

Jānis Straupe, BaTCC pārstāvis

Tel.: 29667658, e-pasts: info@batcc.eu.