Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīga kļuva par pasaules drifta galvaspilsētu – Biķernieku trasē notika FIA Starpkontinentālais drifta kauss. Īpašu prieku Latvijas līdzjutējiem sagādāja mūsu jaunie talanti Nikolass Bertāns un Daniels Baumanis, kuri ne tikai izcīnīja augstākās vietas, bet arī nodrošināja Latvijai uzvaru Nāciju kausā. Paralēli norisinājās arī Baltijas čempionāta posms, kurā tika izcīnīti tituli visās 3 klasēs.
Jaunības spēks triumfē trasē – Nikolass Bertāns (20 gadi) finālā pārspēja Danielu Baumani (17 gadi) un izcīnīja 2025. gada FIA Starpkontinentālo drifta kausu Rīgā. Šī bija līdz šim augstākā uzvara pasaules līmeņa sacensībās abiem Latvijas jauniešiem. Trešo vietu ieguva Pavels Korpulinskis.
Abi latvieši pusfinālā demonstrēja pārāku sniegumu nekā kvalifikācijas līderi – Nikolass Bertāns bija pārāks par Polijas pilotu Pavelu Korpulinski, savukārt Daniels Baumanis pēc pārbrauciena uzvarēja kvalifikācijas līderi, salvadorieti Nasseru Alharbali. Abi jaunieši tikās finālā, kur par uzvarētāju tiesneši atzina Nikolasu. Pēc uzvaras Nikolass Bertāns stāsta: “Tās ir kā atgriešanās sacensības un pirmā vieta uz pjedestāla! Šīs ir tikai otrās sacensības ar šo mašīnu, un stundu, ko esmu pavadījis pie šī auto stūres, ir bijis ļoti maz.”
Daniels Baumanis neslēpj savu pārsteigumu: “Tas, ka es varētu kāpt uz pjedestāla, bija tikai manā sapnī. Es vienmēr esmu skatījies uz Nikolasu – viņš ir bijis viens no maniem paraugbraucējiem, un vienmēr esmu cerējis, ka pienāks diena, kad mēs tiksimies finālā un cīnīsimies kopā par pirmo vietu.”
Pasākuma galvenā organizatore Elīne Berķe Bluša pēc rūpīgi organizētā FIA posma stāsta: “Šīs nebija tikai kārtējās sacensības – šis bija notikums, kur mēs vēlreiz pierādījām, ka Latvija spēj rīkot pasaules līmeņa pasākumus un ka mums ir vieni no spēcīgākajiem sportistiem pasaulē. Mēs parādījām to, ko cilvēki novērtē driftā – kopienu, sajūtu un draudzīgumu. To visu ārvalstu viesi izbaudīja. Novērtējums ir milzīgs – sportisti noteikti atgriezīsies Latvijā, daži pat izteikuši vēlmi aizvadīt pilnu Baltijas sezonu. Arī FIA ir ļoti apmierināti – viņi atzīst, ka Starpkontinentālais drifta kauss beidzot ir atgriezies un pasākums tika noorganizēts visaugstākajā līmenī, bez problēmām vai aizķeršanās. Viss tika paveikts pat vairāk nekā 100%.”
Rīgā kopā ieradās 44 braucēji no 33 valstīm – vairāk nekā 750 cilvēku: komandas, mediji, oficiālās personas, citu valstu federāciju pārstāvji, vēstniecību pārstāvji un citi augsta ranga viesi. Te satikās visa pasaule, lai kopā autosporta gaisotnē pavadītu laiku. Sportisti bija sajūsmā un pateicīgi – viņi atzina, ka nekur citur nav tik labi uzņemti kā Latvijā.
Nedēļas nogales noslēgumā notika arī Latvijas un Baltijas drifta čempionātu fināli, kurus īpaši sarežģīja lietus apstākļi. Tomēr tas nemazināja sacensību aizrautību un sportistu meistarības demonstrēšanu trasē. Sacensības norisinājās divās vietās vienlaicīgi – Street un PRO2 stadionā, kā arī PRO klasē lielajā trasē, pilnīgi citā konfigurācijā nekā FIA. Līdz pat pēdējam sacensību brīdim nebija skaidri zināmi čempioni nevienā klasē – visu izšķīra noslēdzošās TOP4 cīņas katrā kategorijā. Kopvērtējums bija tik saspringts, kā tas nav bijis pēdējos desmit gados. PRO2 klasē 2. un 3. vietai sezonā bija vienāds punktu skaits, savukārt PRO klasē 2. un 3. vietu šķīra tikai viens punkts. Sezonas noslēgums bija ārkārtīgi spraigs un jaudīgs.
Rezultāti klasēs:
• STREET X: 1. Ingus Jēkabsons, 2. Tomass Onskulis, 3. Valters Jēkabsons
• PRO2: 1. Henriks Dulbinskis, 2. Armands Šteinbergs, 3. Henrik Laur
• STREET: 1. Mārtiņš Jānis Lapkovskis, 2. Mārtiņš Pats, 3. Gustavs Kaktiņš
• Lietuvas PRO: 1. Benediktas Čirba, 2. Gustas Valainis, 3. Andrius Čibirka
• PRO: 1. Benediktas Čirba, 2. Rolands Bērziņš, 3. Daniels Baumanis
• PRO un PRO2 komandas: 1. VECIE ĒRMI, 2. KLIKK RACING, 3. DRIFT HARD OR GO HOME
Foto: Latvia Drift, OR Photography, EZ Photo
Informāciju sagatavoja: Linda Vecgaile