Šosejas komisija
27.08.2021

42 dalībnieku konkurencē Mārtiņam Lapiņam otrā vieta BMW 325 klasē, uzvar lietuvietis Karolis Jovaiša

Bmw325

Aizvadītajā nedēļas nogalē “Porsche Ring” trasē Igaunijā “Parnu Summer Race” sacensībās tika aizvadīts, Baltijas (BaTCC) un Latvijas autošosejas čempionāta posms “BMW 325 CUP” klasē, kur uz starta stājās rekordliels dalībnieku skaits – 42 sacīkšu braucēji, kuru pulkā ātrākais latvietis bija Mārtiņš Lapiņš.

Bmw325

“BMW 325 CUP” klase izvērtusies par īstu veiksmes stāstu un noteikti spēcīgāko klasi ar vislielāko konkurenci jebkurā autosporta disciplīnā Latvijā. Sacīkstēs Pērnavā vienlaicīgi uz starta stājās 42 dalībnieki ar vienādi sagatavotiem auto no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un arī Somijas. Labākais no Latvijas sportistiem bija Mārtiņš Lapiņš, abos braucienos ieņemot otro vietu.

“Šīs bija ļoti aizraujošas un notikumiem bagātas sacensības. Citādi nemaz nevar būt pie tik lielas konkurences, tāpēc katram sīkumam ir milzīga nozīme. Bijām labi sagatavojušies sacensībām, kā arī pašam izdevās labs kvalifikācijas brauciens, kā arī sacensību starti, un varēju aizmukt kopā ar līderu grupu,” stāsta Mārtiņš Lapiņš. “Izvirzoties otrajā vietā, šķita, ka varēšu noķert arī lietuvieti Karoli Jovaišu, tomēr šoreiz viņš bija neķerams. Jau tagad sākam gatavoties sacensībām Kauņā un pēc tam arī sezonas noslēgumam Rīgā. Jācīnās par godalgotu vietu sezonas kopvērtējumā!”

Pēc aizvadītiem trim no pieciem sacensību posmiem čempionāta vadībā ir Karolis Jovaiša, kura divas uzvaras Pērnavā ir nodrošinājušas 35 punktu pārsvaru pār iepriekšējo līderi Edvīnu Žadeikis no Lietuvas. Trešā vieta “Parnu Summer Race” sacensībās Krišjānim Oskerko dod arī trešo vietu sezonas kopvērtējumā, bet Mārtiņš Lapiņš pacēlies uz ceturto vietu. Pērnā gada čempions Matīss Mežaks pagaidām sestajā vietā 51 dalībnieka konkurencē.

“BMW 325 CUP” klase tika izveidota 2020. gada sezonā, kā salīdzinoši autosportam budžeta iespēja piedalīties autošosejas sacensībās. Tehniskie noteikumu paredz izmantot standarta dzinēju, kura jauda tiek pārbaudīta ar datu vākšanas ierīcēm, kā arī visiem automobiļiem jāizmanto mono amortizatori, riepas, gaisa filtri un bremžu kluči.

Nākamais Baltijas un Latvijas čempionāta posms norisināsies 3. un 4. septembrī Kauņā, “Nemuno Žiedas” trasē. Bet sezonas noslēguma sacensības paredzētas 25. un 26. septembrī Biķerniekos.

Informāciju sagatavoja:

Anda Podziņa, sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

M: 27545441; E-pasts: anda.podzina@gmail.com