Rallija komisija
06.07.2023

Zviedrijas ERČ Seskam konkurenci sastādīs arī Solbergs, pirmie ātrumposmi jau piektdien

Sesks Erc Swe

Šajā nedēļas nogalē Zviedrijā startēs Eiropas rallija čempionāta (ERČ) piektais posms, rallijs ”BAUHAUS Royal Rally of Scandinavia 2023”, kurā uz starta izies arī latviešu ekipāža Mārtiņš Sesks / Renārs Francis. Ja līdz šim pa šiem Skandināvijas ceļiem sportisti brauca ziemā, tad šogad rallijs tiks aizvadīts vasarā pa granti.

Paddon

Dalību gaidāmajam rallijam apstiprinājušas 47 ekipāžas, kur vairāk nekā puse trasē dosies ar R5 auto. Starp dalībniekiem ir visi šī brīža ERČ kopvērtējuma favorīti – Haidens Padons, Mārtiņš Sesks, Mads Ostbergs, Efrens Larena, Miko Heikila un citi. Dalību pieteicis arī viens no ātrākajiem WRC2 braucējiem Olivers Solbergs, kuram šis ir visīstākais mājas rallijs.

Labā sportiskā formā uz Zviedrijas ERČ dosies Sesks, kurš uzvarējis Polijas un Liepājas ERČ posmos, kā arī aizvadītajā Lietuvas rallijā, startējot ar ”Škoda Fabia Rally2-Kit”, izcīnīja 4. vietu, piekāpjoties vien braucējiem ar ātrāku tehniku. ERČ kopvērtējumā Sesks ar 83 punktiem šobrīd atrodas 2. vietā, ierindojoties aiz Haidena Padona (113 punkti), bet pirms Mada Ostberga (69 punkti).

Starp dalībniekiem ir arī viens no ātrākajiem Norvēģijas rallija braucējiem Ole-Kristians Veibijs, kurš šogad startē pasaules RX čempionātā. Šī gada Zviedrijas WRC posmā Veibijs WRC2 klasē finišēja 2. vietā, piekāpjoties tikai Solbergam. Pirmo ralliju ar ”Ford Fiesta Rally2” automašīnu aizvadīs Džons Armstrongs, kurš šogad ar ”Ford Fiesta Rally3” automašīnu uzvarējis visos četros ERČ posmos RC3 klasē.

Solberg Swe

Tāpat ātrs varētu būt soms Lauri Jona, kurš šogad pirmo gadu startē ar ”Škoda Fabia RS Rally2” automašīnu. Aizvadītajā “Itäralli 2023” rallijā Jona finišēja otrais, piekāpjoties Jari Hutunenam. Uz starta izies arī šī brīža Norvēģijas rallija čempionāta līderis Franks Tore Larsens.

Sacensības iesāksies jau šodien ar kvalifikācijas ātrumposmu, kam sekos pa astoņiem ātrumposmiem piektdien un sestdien. Divu dienu laikā sportisti attiecīgi veiks 16 ātrumposmus ar kopējo distanci 182 kilometri. Sacensības tiešraidē būs iespējams vērot www.fiaerc.com/erc/wrcplus/live-stream/.

 

Foto: Red Bull Content Pool un Oliver Solberg FB

Informāciju sagatavoja: Go4speed