Rallija komisija
27.06.2022

ZINĀMS TET RALLY LIEPĀJA DALĪBNIEKU SARAKSTS

Fia European Rally Championship 2022 Stop 4 Rzeszow, Poland

FIA Eiropas rallija čempionāta 2022. gada sezonas piektajā posmā Tet Rally Liepāja startēs 50 ekipāžas, gan Eiropas čempionāta līderi, gan FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posma uzvarētājs Haidens Padons, gan talantīgais pašmāju rallija pilots, liepājnieks Mārtiņš Sesks. Tet Rally Liepāja no Talsiem līdz Liepājai tiks pārstāvētas 23 dažādas valstis, kuri Latvijā būs ieradušies arī no tādām tālām valstīm kā Jaunzēlande, Austrālija un Argentīna. Tet Rally Liepāja Talsu un Dienvidkurzemes novadā norisināsies 1.-3. jūlijā.

Fia European Rally Championship 2022 Stop 4 Rzeszow, Poland
Red Bull Content Pool

Pirmais starta numurs piešķirts šī brīža FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) kopvērtējuma līderim un 2019. gada Eiropas junioru čempionam spānim Efrenam Larenam (Škoda Fabia R5 Rally2 evo). Tāpat Kurzemes ceļos dosies arī WRC rūpnīcas komandas Hyundai Motorsport bijušais pilots no Jaunzēlandes Haidens Padons (Hyundai i20 Rally2), kurš Tet Rally Liepāja izmantos kā sagatavošanos turpmākajiem startiem WRC2 posmos. Latvijas līdzjutējus priecēs gan Mārtiņš Sesks, kurš pirms rallija Kurzemes ceļos ticis pie jaudīgākās Škoda Fabia R5 Rally2 evo automašīnas un startēs Eiropas čempionāta vadošajā ERC1 ieskaites klasē, gan Iļja Zakmans, kura rīcībā būs Mitsubishi Lancer Evo X automašīna.

ERC1 ieskaitē ar Rally2 automašīnām uz starta izies kopumā 19 ekipāžas. Cīņā par uzvaru noteikti iesaistīsies arī bijušie pasaules junioru čempioni Nils Solans (Hyundai i20 N Rally2) un Simone Tempestini (Škoda Fabia Rally2), kuri atrodas ERC kopvērtējuma līderpozīcijās. Goda pjedestāla augstāko pakāpienu aizsniegt mēģinās arī iepriekšējā posmā otro vietu izcīnījušais zviedrs Toms Kristensons (Hyundai i20 R5 Rally2), kurš Kurzemes ātrumposmos startēs jau trešo reizi.

Startam Tet Rally Liepāja pieteicies arī pieredzējušais lietuvietis ar Dakāras rallijreidu pieredzi Vaidots Žala (Škoda Fabia R5 Rally2), bet Baltijas valstu pārstāvniecību vadošajā ERC1 ieskaites klasē papildinās vēl arī lietuvietis Vlads Jurkevičs (Škoda Fabia Rally2 evo), kā arī trīs igauņu – Kena Torna (Ford Fiesta Mk2 Rally2), Gregora Jētsa (Škoda Fabia Rally2 evo) un Prīta Koika (Ford Fiesta Mk2 Rally2), pilotētās ekipāžas.

ERC3 kategorijā ar Rally3 klases mašīnām sacentīsies divas ekipāžas, bet ERC4 uz starta izies 24 dalībnieki, tostarp 13 FIA ERC Junioru čempionāta dalībnieki un septiņi Clio Trophy by Toksport WRT sacensību sportisti, kas visi startēs ar identiskām Renault Clio Rally5 klases automašīnām.

Starp Tet Rally Liepāja dalībniekiem atrodami sportisti, kuri pārstāvēs kopumā 23 valstis, no tām lielākās pārstāvniecības ar sešām ekipāžām ir Spānijai, Igaunijai un Itālijai. Kurzemē ieradīsies arī sportisti no tādām valstīm kā Jaunzēlande, Austrālija (Lūks Anīrs startēs ERC1 ieskaites klasē ar Ford Fiesta Mk2 Rally2), un Argentīnas (Paulo Soria startēs Clio Trophy izcīņā). Pieteikumā atrodamas 8 dažādu ražotāju automašīnas, no kurām dalībnieku vidū vispopulārākā (17 ekipāžas) izvēle ir bijusi Ford, kam attiecīgi ar 12 un 10 ekipāžām seko Škoda un Renault.

FIA Eiropas rallija čempionāta piektais posms Tet Rally Liepāja šogad notiks 1.-3. jūlijā, un tā ātrumposmi norisināsies Talsu un Dienvidkurzemes novados. Tet Rally Liepāja ieejas biļetes iespējams iegādāties rallija oficiālajā interneta vietnē www.lvrally.com un līdz 26. jūnijam tām noteikta samazināta cena.

Tet Rally Liepāja palīdz īstenot Dienvidkurzemes novads un Latvijas Automobiļu federācija.

Visi jaunumi un informācija par Tet Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

Informāciju sagatavoja:

Jānis Unbedahts, RA EVENTS

+371 26557801, janis@raevents.lv