Rallija komisija
23.11.2023

Zināms Latvijas rallija 2024. gada kalendārs, Latvijas čempionu noskaidrošanai paredzēti seši posmi

2023 11 23 F1 Rallijs Alūksne ©latvijasrallijaČempionāts

Šodien publiskots Latvijas rallija čempionāta 2024. gada sezonas kalendārs, Latvijas čempionu noskaidrošanai paredzot sešus posmus. Latvijā norisināsies divi ziemas ralliji – “Alūksne” un “Sarma”, kā arī viens vasaras rallijs ”Cēsis”. Tāpat nākamgad paredzēti arī trīs apmaiņas posmi mūsu kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā. Pie ziemeļu kaimiņiem igauņiem plānots apmeklēt divus vasaras rallijus – “Võru Rally” un “Paide Rally”. Tikmēr 2024. gada Latvijas rallija čempionāts noslēgsies pie mūsu dienvidu kaimiņiem lietuviešiem, viesojoties “Samsonas Rally Utena”.

2023 11 23 F2 Rallijs Sarma ©latvijasrallijaČempionāts

2024. gada Latvijas rallija čempionāts sāksies 19.-20. janvārī, kad paredzētas pirmās jaunās sezonas sacīkstes – rallijs “Alūksne”, kam pēc pāris nedēļām, 10. februārī, sekos vēl viens ziemas pārbaudījums, viens no tradīcijām bagātākajiem rallijiem “Sarma”. Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, abiem šiem rallijiem nākamā gada februārī paredzēti arī to norises rezerves datumi.

Pēc īsa pārtraukuma Latvijas rallija čempionāts ar jaunu sparu atsāksies jau gada siltākajā periodā, 14.-15. jūnijā notiekot pirmajam apmaiņas posmam Igaunijā – rallijam “Võru Rally”. Pēc tā norises Latvijas rallija čempionāta ekipāžas atgriezīsies Latvijā, lai 9.-10. augustā piedalītos pašmāju rallijā “Cēsis”, pēc kura norises ekipāžas vēlreiz šķērsos Latvijas ziemeļu robežu, lai 23.-24. augustā piedalītos rallijā “Paide Rally”.

Latvijas rallija čempionāta 2024. gada sezonas noslēgums paredzēts ar vēl vienu apmaiņas posmu – šoreiz Lietuvā, kur 26.-28. septembrī norisināsies rallijs “Samsonas Rally Utena”.

2023 11 23 F3 Rallijs Cēsis ©latvijasrallijaČempionāts

Latvijas rallijsprinta kausa un Latvijas vēsturisko automašīnu kausa izcīņā nākamgad paredzētas kopumā četras sacensības. Trīs sacensības norisināsies vienlaicīgi ar jau minētajiem Latvijas rallija čempionāta posmiem – “Alūksne”, “Sarma” un “Cēsis”, kurām pievienosies arī rallijsprints “Latvija”, kura norise Rīgā, Biķernieku trasē paredzēta 19.-20. oktobrī – vienlaicīgi arī noslēdzot autoralliju sezonu Latvijā.

Latvijas rallija čempionāta dalībniekiem tāpat norādām, ka Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta vietnē autorally.lv ir publicēts 2024. gada sezonas Gada Nolikums, kurā ietvertas arī vairākas būtiskas izmaiņas, kas ietver absolūtā kopvērtējuma atjaunošanu ieskaites grupā LRČ 1, autosportistu licencēšanas kārtību, vēsturisko automašīnu noteikumus, gan vēl vairākas citas izmaiņas un precizējumus. Dalībniekus aicinām iepazīties ar publicēto Gada Nolikuma projektu, un līdz 30. novembrim sniegt savus komentārus, rakstot uz evita.zvagule@laf.lv.

Informāciju par Latvijas rallija čempionātu meklē mūsu oficiālajā interneta vietnē www.autorally.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram un Twitter.

Latvijas rallija čempionāta (LRČ) 2024. gada kalendārs (grupas LRČ 1 – LRČ 7):

Posms Datums Rallijs Norises vieta
1. 19.-20. janvāris Rallijs “Alūksne” Alūksne, Latvija
2. 10. februāris Rallijs “Sarma” Gulbene, Latvija
3. 14.-15. jūnijs Rallijs “Võru Rally” Veru, Igaunija
4. 9.-10. augusts Rallijs “Cēsis” Cēsis, Latvija
5. 23.-24. augusts Rallijs “Paide Rally” Paide, Igaunija
6. 26.-28. septembris Rallijs “Samsonas Rally Utena” Utena, Lietuva

 

Latvijas rallijsprinta kausa (RSK) 2024. gada kalendārs (grupas RSK 8 – RSK 10) un Latvijas vēsturiskā rallija kausa (VRK) 2024. gada kalendārs (grupas VRK 11 – VRK 13):

Posms Datums Rallijs Norises vieta
1. 19.-20. janvāris Rallijs “Alūksne” Alūksne, Latvija
2. 10. februāris Rallijs “Sarma” Gulbene, Latvija
3. 9.-10. augusts Rallijs “Cēsis” Cēsis, Latvija
4. 19.-20. oktobris Rallijsprints “Latvija” Rīga, Latvija

 

Foto: Latvijas Rallija čempionāts

Informāciju sagatavoja: Jānis Unbedahts