Standarta automobiļu komisija
06.11.2023

Ziemas autosprinta sezona sāksies decembrī, sacensības notiks Rīgā, Kurzemē un Vidzemē

Ziemas Kausi 2024 1

Vasaras autosporta sezona Latvijā ir oficiāli noslēgusies, tomēr jau decembrī tiks uzsākta ziemas autosprinta kausu sezona. Arī šajā ziemā notiks trīs sacensību seriāli trīs dažādos reģionos – Rīgā, Kurzemē un Vidzemē – kuros aicināts piedalīties ikviens interesents gan ar ielas, gan ar sporta automašīnām, lai brīvā gaisotnē uzlabotu savas braukšanas prasmes un sacenstos ar līdzīgi domājošajiem.

Ziemas Kausi 2024 2

Autosprints ir viens no demokrātiskākajiem veidiem, kā spert savus pirmos soļus autosportā. Ņemot vērā, ka uz sniega un ledus automašīnas jaudai nav izšķirīga nozīme rezultātam, tad tieši ziemas kausos ir iespējams sacensties un uzrādīt konkurētspējīgus rezultātus pat ar standarta ikdienas automobiļiem. Jāatzīmē, ka, lai cīnītos par augstākajām vietām, lielu lomu spēlē labas riepas, tomēr uzlabot braukšanas prasmes slidenos apstākļos un gūt prieku iespējams ar jebkāda tipa ziemas riepām.

Runājot pa riepām, tad Rīgas ziemas kausā, kurā visi posmi notiks Biķernieku trasē, atļauts startēt ar riepām, kas nav aprīkotas radzēm, savukārt Kurzemes un Vidzemes ziemas kausos ir paredzētas atsevišķas ieskaites bezradžu un radžu riepām.

Visos trīs kausos automašīnas tiek dalītas klasēs pēc piedziņām, t.i. FWD (auto ar priekšējo piedziņu), RWD (auto ar aizmugurējo piedziņu) un 4WD (auto ar pilnpiedziņu). Tāpat atsevišķas klases paredzētas Junioriem (vecumā līdz 18 gadiem) un dāmām, savukārt Rīgas ziemas kausā vēl papildus izveidotas īpašas AUDI QUATTRO, LADA CLASSIC un KIDS ieskaites.

Dalības maksas starp kausiem var atšķirties, tomēr tās lielums ir 50-70 eiro robežās par vienu klasi. Rīgas ziemas kausā iespējams ar vienu un to pašu auto un tām pašām riepām startēt gan parastajās, gan OPEN klasēs, piemēram, tāpat arī Kurzemes un Vidzemes kausos, mainot riepas, var startēt vairākās klasēs. Sīkāka informācija par klasēm, sacensību formātu un dalības maksām atrodama kausu nolikumos – www.laf.lv/sports/standarta-automobilu-komisija/autosprints/nolikumi/.

Ziemas Kausi 2024 3

Jāņem vērā, ka, lai startētu ziemas kausu sacensībās, nepieciešams iegādāties vienreizējo licenci, kas maksā 10 eiro un kuru iespējams noformēt gan www.laflicences.lv, gan arī uz vietas sacensībās. Lai noformētu licenci, ir nepieciešama ģimenes ārsta vai veselības centra izsniegta medicīniskā izziņa, kurā norādīts, ka dalībnieks ir “praktiski vesels, drīkst nodarboties ar autosportu”, tāpat nepieciešama arī nelaimes gadījumu apdrošināšana, kuru iespējams iegādāties turpat www.laflicences.lv mājaslapā.

Ziemas autosprinta sezona iesāksies 2. decembrī ar Rīgas ziemas kausa pirmo posmu, kam 9. decembrī sekos Kurzemes ziemas kausa pirmās sacensības, savukārt Vidzemes ziemas kausam starts tiks dots 30. decembrī. Katram no seriāliem paredzēti četri posmi, kuros dalībnieki varēs cīnīties ne vien par uzvarām posmos, bet arī medaļām sezonas griezumā.

Ja Rīgas ziemas kausa visi posmi notiks Biķernieku trasē, tad Kurzemes un Vidzemes kausu organizatori lokāciju izvēlē vadīsies atbilstoši laika apstākļiem. Kā atzina Kurzemes kausa organizators Gatis Krastiņš, tad, “ja būs sals un sniegs, tad tiks veidota īpaša ziemas trase Saldū, savukārt sniega un ledus neesamības gadījumā sacensības plānots aizvadīt Vaiņodes lidlaukā un Rudes kartodromā”. Arī Vidzemes kausa organizators Māris Millers min, ka “sacensību lokāciju izvēlē vadīsimies pēc laika apstākļiem”.

Ziemas autosprinta sacensību jaunumiem var sekot līdzi sociālajos tīklos gan LAF Standarta automobiļu komisijas Facebook un Instagram kontos, gan arī visu trīs kausu Facebook lapās – Rīgas ziemas kauss, Kurzemes ziemas kauss un Vidzemes ziemas kauss. Ceram uz kārtīgu ziemu un tiekamies trasēs!

Ziemas autosprinta kausu kalendārs:
Rīgas ziemas kauss
1. posms – 2. decembris
2. posms – 23. decembris
3. posms – 3. februāris
4. posms – 24. februāris

Kurzemes ziemas kauss
1. posms – 9. decembris
2. posms – 22. decembris (notiks, ja būs sniegs/sals)
3. posms – 6. janvāris
4. posms – 20. janvāris
Rezerves datums – 25. februāris

Vidzemes ziemas kauss
1. posms – 30. decembris
2. posms – 13. janvāris
3. posms – 27. janvāris
4. posms – 18. februāris
Rezerves datumi – 25. februāris

 

Foto: LAF Standarta automobiļu komisija

Informāciju sagatavoja: Artūrs Virbulis, LAF preses sekretārs