Krosa komisija
01.10.2021

Vītolu ģimenei veiksmīgi starti rallijkrosā Lielbritānijā

E348f487 Ee2a 4224 B0cb 4395b6b2229c

Knokhilas trasē, Skotijā, 25. un 26. septembrī, norisinājās Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta 5 nāciju trofejas sacensības. Ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, dalībnieki visās astoņās klasēs baudīja notikumiem bagātu nedēļas nogali. Sacensībās piedalījās arī divi latviešu sportisti, PROVENTO komandas braucēji, Roberts un Laura Vītoli.

Laura Vītola Junior klasē pirmajā dienā ieņēma augsto 4. vietu, otrajā dienā 6. vietu. Roberts Vītols pirmajā dienā izcīnīja fantastisku uzvaru, startējot no pēdējās pozīcijas, otrajā dienā ieņēma augsto 2. vietu.

Pirmās dienas fināla brauciena startā Roberts netīši noslāpēja savu automašīnu. Jaunais latvietis palika uz līnijas, kad viņš kļūdaini izslēdza automašīnu, aktivizējot antilāga sistēmu, un devās cīņā aptuveni 7 sekundes vēlāk.

“Ieslēdzot antilāgu, es nejauši noklikšķināju uz aizdedzes pogas. Nospiežot pedāļus, nekas nenotika, es apjuku. Devos trasē pēdējais, bet paguvu saķert konkurentus!”

Fināla brauciens izvērtās vēl labāk kā varēja iedomāties, Roberts fināla apļu laikā apsteidza savus konkurentus un svinēja uzvaru. Roberts Vītols ar savu Citroen DS3 kļuva par pirmo pilotu, kurš uzvarēja divos posmos Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta 2021. gada sezonā.

Šīs dienas noslēdzošais brauciens bija izaicinājums dēļ kļūdas startā, bet es domāju, ka pareiza džokera stratēģija nostrādāja, par to liels paldies manam tēvam, kurš šajās dienās ieņem svarīgo spotera vietu – ir jauki dzirdēt mājas balsi esot trasē. Runājot par ģimeni, ļoti priecājos par māsas Lauras sasniegumu un 4. vietu pirmajā dienā, viņa paveica lielisku darbu!”

Pēc šīs sacensību dienas kopvērtējumā Vītols atradās viena punkta attālumā no O’Donovana, kurš ieņēma pirmo pozīciju.

Vitolsqe Scaled 1

Otrajā sacensību dienā, svētdien, Roberts piedzīvoja neveiksmi pirmajā kvalifikācijā, kur sadūrās ar konkurentu, piekare neizturēja un latvietis izstājās.

“Brauciena laikā, Ollijam iznākot no džokera apļa, mēs satikāmies tieši pie tā izejas un sadurāmies, tieši tā beidzās mans brauciens, no sākuma bija grūti sparast, kas tieši bija noticis automašīnai, bet skaidrs bija tas, ka turpināt nebija iespējams.”

Sportists trešajā kvalifikācijā uzrādīja lielisku sniegumu un noslēdza kvalifikācijas braucienus 4. pozīcijā. Fināla brauciena pēdējos apļos visu izšķīra džokera izvēle, Roberts cīņā ar Tohilu piekāpās un ieņēma otro pozīciju posmā.

Šī diena bija diezgan sarežģīta un pat stresa pilna, jo saskārāmies ar mainīgiem laikapstākļiem, kas nemitīgi mainīja braukšanas un džokera stratēģiju. Smējāmies ar tēvu (arī spoteri šajās sacensībās), ka ik pa brīdim tā saruna par iebraukšanu džokerī bija: “Tagad dodamies džokerī, nē, nē, nē paliekam pamata trasē.” Tomēr es zināju, ka man ir labs temps un, ka es spēju nobraukt labi, tāpēc es gāju līdz galam un tika sasniegta 2. vieta – domāju, ka tas bija labākais, ko varējām sasniegt.”

Pēc otrās sacensību dienas un vēl viena posma Ollija O’Donovana sods finālā pazemina viņu līdz vienādam punktu skaitam ar Vītolu, 124 punktiem, attiecīgi viņi ieņem pirmo un otro vietu čempionāta kopvērtējumā.